Kinematografija ce procvetati kad se pojave producenti sposobni da sami nadju pare za film nezavisno od drzave. U Holividu se godisnje snimi 700 filmova i drzava daje nula dolara za njih. Srbija je siromasna zemlja, a film skupa rabota.
U Holivudu se snimaju trash filmovi koji spadaju u zabavu. Morate znati da je SAD jedina zemlja gde „država“ (odnosno poreski obveznici) ne daju novac za film. Upravo iz razloga koji sam pomenula u prvoj rečenici. Reditelji kao na primer Džarmuš, ili Terens Malik, koji snimaju autorske filmove sami produciraju svoje filmove. U evropskim zemljama „država“ i te kako finansira film. Zato i imaju kvalitetne filmove, za razliku od američkog đubreta, u šta se film nekoliko decenija unazad u Americi pretvorio.
Tito i komunisti su krivi.
Tito i komunisti dezurni krivci za sve, a nikad se bolje nije zivelo.
Neki su možda bolje živeli, a neki su bili politički zatvorenici. Da li vam to nije dovoljno odvratno ili treba dalje da pričam?
Pod brojem jedan, uz ogromne žrtve su nas oslobodili od nacista i njihovih pomagača. Uz najveća herojstva, nikada viđena pre niti posle.
Pod brojem dva, mnogo se poboljšao se standard u odnosu na kraljevu i Pašićevu Jugoslaviju.
Da li je bilo idealno, gde je idealno?
taj sistem se trebao reformisati( e to im je greška) 70ih i danas bismo bili srednje razvijena evrposka država, a ne kasaba
Kinematografija ce procvetati kad se pojave producenti sposobni da sami nadju pare za film nezavisno od drzave. U Holividu se godisnje snimi 700 filmova i drzava daje nula dolara za njih. Srbija je siromasna zemlja, a film skupa rabota.
U Holivudu se snimaju trash filmovi koji spadaju u zabavu. Morate znati da je SAD jedina zemlja gde „država“ (odnosno poreski obveznici) ne daju novac za film. Upravo iz razloga koji sam pomenula u prvoj rečenici. Reditelji kao na primer Džarmuš, ili Terens Malik, koji snimaju autorske filmove sami produciraju svoje filmove. U evropskim zemljama „država“ i te kako finansira film. Zato i imaju kvalitetne filmove, za razliku od američkog đubreta, u šta se film nekoliko decenija unazad u Americi pretvorio.
Tito i komunisti su krivi.
Tito i komunisti dezurni krivci za sve, a nikad se bolje nije zivelo.
Neki su možda bolje živeli, a neki su bili politički zatvorenici. Da li vam to nije dovoljno odvratno ili treba dalje da pričam?
Pod brojem jedan, uz ogromne žrtve su nas oslobodili od nacista i njihovih pomagača. Uz najveća herojstva, nikada viđena pre niti posle.
Pod brojem dva, mnogo se poboljšao se standard u odnosu na kraljevu i Pašićevu Jugoslaviju.
Da li je bilo idealno, gde je idealno?
taj sistem se trebao reformisati( e to im je greška) 70ih i danas bismo bili srednje razvijena evrposka država, a ne kasaba