Sajt Forum 4 4
Ivan Medenica i Srdan Golubović: Nijednu vladu u poslednjih 25 godina kultura nije zanimala

Na mestu ministra je stečajni upravnik koji bi sve da stavi pod ključ

  1. Kinematografija ce procvetati kad se pojave producenti sposobni da sami nadju pare za film nezavisno od drzave. U Holividu se godisnje snimi 700 filmova i drzava daje nula dolara za njih. Srbija je siromasna zemlja, a film skupa rabota.

    1. U Holivudu se snimaju trash filmovi koji spadaju u zabavu. Morate znati da je SAD jedina zemlja gde „država“ (odnosno poreski obveznici) ne daju novac za film. Upravo iz razloga koji sam pomenula u prvoj rečenici. Reditelji kao na primer Džarmuš, ili Terens Malik, koji snimaju autorske filmove sami produciraju svoje filmove. U evropskim zemljama „država“ i te kako finansira film. Zato i imaju kvalitetne filmove, za razliku od američkog đubreta, u šta se film nekoliko decenija unazad u Americi pretvorio.

    1. Tito i komunisti dezurni krivci za sve, a nikad se bolje nije zivelo.

      1. Neki su možda bolje živeli, a neki su bili politički zatvorenici. Da li vam to nije dovoljno odvratno ili treba dalje da pričam?

        1. Pod brojem jedan, uz ogromne žrtve su nas oslobodili od nacista i njihovih pomagača. Uz najveća herojstva, nikada viđena pre niti posle.
          Pod brojem dva, mnogo se poboljšao se standard u odnosu na kraljevu i Pašićevu Jugoslaviju.
          Da li je bilo idealno, gde je idealno?
          taj sistem se trebao reformisati( e to im je greška) 70ih i danas bismo bili srednje razvijena evrposka država, a ne kasaba