1. Pa ostavite ih da gule nalepnice. Samo dopisati ispod njihovih Srbija pobedjuje jos jedan red: Studenti su Srbija. I niko ne laze, problem resen.

  2. Na zidovima Beograda se vodi rat. Porukama nade i porukama mrznje.

    Vučić je upregao podanike koji crnim sprejom ogromnim slovima na kamenim fasadama pisu poruke mrznje protiv studenata i gradjana (“blokaderi ustase”) i protiv rektora Djokica (“rektor u zatvor”, “rektor lopov”, “rektor ustasa”).

    Studenti poručuju nadu, na malim nalepnicama 3 x 15 cm.

    1. Na „malim nalepnicama“ piše: STUDENTI POBEĐUJU.
      I to nije nada, već aktivna borba za ciljeve koje su studenti promovisali na samom početku, a najvažniji su: ponovno uspostavljanje države i poštovanje zakona, sa porukom predsedniku: Nisi nadležan – za sve u šta se meša, a po zakonu nije njegov posao.

  3. Koliko vremena je prošlo od prve nalepnice GOTOV JE do 6. oktobra, kad je i Milošević ostao bez Legije i Pavkovića, i priznao poraz?

    1. Milošević je izgubio vlast zato što je uspeo da se pokači i sa zapadom i sa Rusijom. Ovaj je još uvek daleko od toga mada kako stvari stoje stremi tome, a sam 5.10 je samo bio velika pozorišna predstava za narod.

      1. Milošević je izgubio vlast zato što je pokrao izbore, pa tu krađu nije mogao da odbrani .. a na kraju te „predstave“ je pričao kao hoće da se igra sa unucima, pa završio u Hagu.
        Sećaš se toga, Mustaffa? Ako ti je uverenje drugačije, sećanje ne bi trebalo biti.

        1. Sećam se vrlo dobro kako je jedinica JSO na Adi propuštala i usmeravala sve koji su dolazili sa ibarske i pre nego što su zvanično prešli na stranu tadašnje opozicije. Sve je bilo režirano. On bi zglajznuo sa vlasti i da je izbore dobio. Ovako je samo sve bilo lakše za obaviti, odnosno ovo mu je došlo „volja naroda“, a onako bi bio državni udar. Kako god rezultat bi bio isti jer su i vojska i policija u potpunosti otkazali poslušnost i pre samog događaja.

          1. Jedinica JSO nije bila na ADI vec u centru, uostalom njih 15 ne bi mogli nista osim da pobiju par stotina ljudi, nista se ne bi promenilo na gore… vrv bi bar imali 6.oktobar a ovi koji danas jasu bi bili lustrirani i pohapseni.

          2. Bila je na raskrsnici kod Ade, a posle gde su išli nemam pojma. Znam dobro jer sam išao na istu dok se motorizovana rulja bivših obožavaoca Miloševića i Draškovića slivala niz radničku a ovi u nekoliko vozila bili montirani na već pomenutoj raskrsnici. Bio lep dan za šetnju. Dole nije bilo nikoga, a to šta bi moglo njih 15 ili koliko već i koliko bi njih pobili….

          3. Jadni li su oni koji podležu teorijama zavere. Pročitajte malo o psihološkom tipu takvih ličnosti. Ako smete. Jer ne verujem da će vam se svideti. To su kukavice, uplašene od svega, ja ih lično žalim.

    2. Mislite ‘koliko je vremena proslo od kako je NATO razbucao Milosevica i njegovu okupatorsku Jugoslaviju’? Pa, oko 16 meseci…
      Sto se nas tice, to je trajalo od 20 oktobra 1944 do 5 oktobra 2000… Skoro 56 godina i par stotina hiljada ubijenih…

  4. Предлажем студентима и свим активистима који лепе ове налепнице–“Студенти побеђују.“ Да исте лепе на режимске новине: Информер, Ало, Телеграф, Вечерње Новости….. Оне се налазе испред сваког киоска на шалтеру. Док један заговара продавачицу кроз онај шалтер, друга двојица могу залепити најмање десетак налепница. Тако ће ова лепа парола стићи и у домове лојалиста, батинаша и партијаца, оних који бар знају сва слова и демостративно купују баш то буђаво пропагандно смеће…П.С. Налепница кад се залепи на папир немогуће је одлепити. Могу се новине само поцепати. Апсолутно је постигнут циљ.

    1. Адвокат Прелевић ми је дао једну фантастичну идеју. Наиме ова Муфљузина парола—“Србија побеђује“ је немогућа ако студенти не победе. Зато ову паролу не треба одлепљивати нити прецртавати него једноставно наставити. Ставити зарез на крају и дописати—,ако студенти победе.
      “Србија побеђује, ако студенти победе!“
      Ово ће муфљузе на власти и све фашисте под маскама и капуљачама избезумети. Судараће се у Забели са сопственом сенком. Нека им је Бог у помоћи.

  5. Као одговор на студентску налепницу “студенти побеђују”, данас сам на зидовима подземног пасажа на Зеленом Венцу видео Вучићеве пароле писане црним спрејом :
    “Блокадери усташе”
    “Ћациленд – симбол слободе”
    “Александра Вучића сваки Србин слави,
    уз вас смо председниче у сну и у јави ! « 

    1. Imate li da nam napišete još neku Vučićevu parolu, ako može velikim slovima?

    2. Ceo grad je u tim parolama i samo niču, tako da ove „studentske“ mogu na kraju biti poprilično kontraproduktivne. Onaj zalepi 3 malecne a neka budala veče nakon toga tresne parolu spejem preko zida 3×6 metara. Pošto nam je stanovništvo poprilično u godinama a samim tim i vid slabi jasno je šta će građani primetiti. Ja predlažem da se pripadnici zborova i studentsko-revolucionarnih aktivista istetoviraju preko celog lica. Tako će parole biti mnogo vidljivije i stalno se kretati po gradu, a ovi drugi neće imati gde da uzvrate osim da se i oni povedu za kolegama iz suprotnog tabora.

      1. To sa tetoviranjem je već rečeno tvojima, lojalistima.
        Ponovo uzimate tuđe fazone… tužno.

      2. Odlična ideja, ali bi samo dodao da i one zastave što su japanski vojnici kačili na leđima i išle im iznad glave bi mogle biti korisne, kao i čovek sendvič.

      3. Ako ste hteli da budete vickasti verujte da me niste nasmejali. Ako ste hteli da se postavite iznad tekućeg „rata grafitima i nalepnicama“ ne morate se truditi. Ljudi koji razumeju studentski pokret Vas ne trebaju.

      4. Moj Mustafa ideja ti je odlična predlozi je na skup…svojih vrelih sledbenika verovatno bi privukli veću pažnju,ideja bi bila prci put originalna za vas AV.nivo

  6. Satira je pozitivna .. Nažalost , situacija je mnogo ozbiljnija od običnog lepljenja nalepnica , njihovog odleplivanja , odnosno prelepljavanja “ naprednim “ i satire .
    Zašto ?
    Ovo je banalan , ali svuda prisutan primer na šta su ON i njegovi samoproklamovani prvo i pravosrbi spremni .
    “ Poštena “ Srbija ( pod maskama , bilo stvarnim , bilo prevarantskim ) pokazuje i dokazuje svojim batinasima , lojalistima , drustvenim talogom , režimskim medijima i njihovom odvratnom propagandom na šta je pripremljena i kako, u borbi za o ( P ) stanak na vlasti .
    Dno dna , dokazali su opet .
    Ima Boga.

  7. Ako je pisac teksta novinar onda je ta profesija otišla u 3pm.

    1. A ti si redaktor , pa analiziraš ?
      Šta je , veliki odmor u Cacilendu , pauza od instrukcija odleplivanja nalepnica , pa si rešio da se sam “istaknes “ ?

          1. Vidim razumeš se u botove i “napredni “ pravo – prvosrpski .
            Večernja škola u Cacilendu ?

        1. Rodjeni beogradjanin .
          Redaktor ti je onaj , kako da ti objasnim a da razumeš ?
          Ne znam .

          1. Urednik na srpskom jeziku, a na hrvatskom redaktor. A to gde ste rođeni očigledno nije imalo nikakav uticaj na vas.

          2. A da li , ako sam rodjeni beogradjanin , po tebi ( namerno ne vama ), MORAM upotrebiti reč urednik , a ne redaktor ?
            Da li je , po tvom shvatanju , došlo vreme za isključivu upotrebu “napredno “ pravosrpskog jezika , a ukoliko se neko i “ usudi “ da koristi neki drugi izraz treba ga odmah etiketirati da nije prvo i pravosrbin ?
            Naravno , nastavak je “ napredno “ logičan , USTASA .
            Ps.
            Postoji razlika izmedju redaktora i urednika , ali to nije tema .

          3. @123
            Redaktor na hrvatskom? Gde to pise? U naprednjackoj jezickoj skripti? Odlicno oni iskoriscavaju tradicionalni srpski otpor prema obrazovanju.

        2. Redaktor je onaj koji se bavi tehničkom i stilskom obradom teksta. Urednik je širi pojam i ne koristi se, recimo, u izdavaštvu. Nikada nećete reći da urednik rediguje tekst, osim ako zaista to radi urednik jer nema redaktora u izdavačkoj kući. Tako da ne trabunjajte, bolje bi vam bilo.

        3. Urednik, priređivač, recenzent … kako ih vi u Bosni zovete?

    2. Ovo je rubrika (satirična) Mišljenja. A i satira je prikaz (ružne) stvarnosti, za one malo inteligentnije.

    3. Pa, u 3pm (3 popodne, po srpski) se završava radno vreme, šta ti nije jasno?