IMG 9820
Tara Gajović, rediteljka

Odustaćemo od konvencionalnog finansiranja filma

  1. Lepo je da drzava finansira stvaralstvo, ali to nosi sa sobom i probleme, a to je da ne smete nista da prica protiv vlasti, dok ne postanete dovoljno veliki, poznati, mocni i bogati.

    1. Kakve veze ima vlast? Pa ne daje to vlast iz sopstvenog džepa.

  2. Kako treba i kako to funkcionise u kapitalzmu,na trzisnom principu. Ppredkupo je za,drzavu da finansira lose filmove.

    1. Ne funkcioniše nigde na tržišnom principu osim u Americi. U Americi, ako neko hoće da napravi autorski film (prava retkost) on sam mora da producira. To radi Džarmuš, Terens Malik i malobrojni koji smatraju da film nije roba za zarađivanje para, što i nije.

      1. Pa zašto li su onda najmoćnija sila u istoriji sveta? 🙂