Mirko je uvek bio i ostao vrh i profesionalni i ljudski.
Tužno je i svakako je dokaz MRŽNJE spram ljudskog zlupotrebljevati takve ljude.
Capisci?
Kod opozicije i dela.stufenata postoji izrazena mrznja prema onima koji ne misle kao oni.To je zaprepascujuceni istina.
Kao i uvek inteligentan, pun zanimljivih poredjenja i storytelling-a ali isto tako izgleda kao jako mracan tip.
….Ili su bili isuvise klani,proganjani,zlostavljani…a nemaju slabo pamcenje…
A takodje su učestvovali u klanju, zlostavljanju, proganjanju… pa bi to da zabašure.
Evo ga i dezurni drveni advokat sa svojim izlizanim i oskudnim repertoarom, miksom jeftine demagogije i licnih kompleksa…
Ajde bre Slijepčeviću Sa Deset Nickova, kaži ako imaš šta pametno a ne radikalski odmah čoveka zubima za grlo.
Pa ipak, nacionalne drzave su stvarnost a nacionalizam je najjaca sila koja danas postoji u svetu. Jaca od ideologija i religije. Odrastali smo u Jugoslaviji i svetu na „internacionalizmu“ i „ljudskim vrednostima“ a onda se ispostavilo da je internacionalizam i globalizam u stvari amerikanizacija i homogenizacija. Umetnik je cesto van toga, ali ne kao pravilo, nasuprot. Nema smisla zatvarati oci pred time kako stvari realno stoje. „Idealiziranje prošlosti je idealiziranje svoje mladosti.“, preciznije sopstvene gluposti i naivnosti. Nismo vise mali.
Nacije će nestati, kao što su i nastale, a ljudi se neće odreći prava koja im je donela građanska država, pre svega da su građani jedini suvereni nosioci vlasti. Nisu pripadnici nacija. Ti si ostao u nekom zaostalom svetu, u koji nas je vratio ovaj bolesnik.
@Ludi Sulja
Neki konkretan primer za nestanak nacije i nacionalne drzave? Da li i gde postoji drzava ili drustvo koje nije bazirano na mono-nacinalnoj osnovi ili na osnovi udruzivanja nekoliko nacija?
To je slogan za naivne koji je vazio u vreme takozvane „globalizacije“ a u stvari amerikanizacije. Proces koji je pokusao da pojede sve nacije i nametne svoje principe – sad ste slobodni i radicete tacno onako kako vam mi kazemo. Pogledajte svet svojim ocima kao da ste juce pali s Marsa pa prosudite sami. Prvo Madjarsku, pa ostatak sveta, ako vam je lakse.
Nacionalizam je jak samo u negrađanskim i nedomokratskim držama, kad se pojave građani nacionalizam ide na bunjište istorije. A mi? Srbija nije ni građanska ne demokratska, nego feudalna država. Ni Nemanja nije imao parlament, vladu, sudove, sve je radio sam. Mlatio je bogumile, jer nije imao studente.
Videli smo kad je bila finansijska kriza, pa ekonomska, pa korona, pa sad Ukrajina… kako se EU cepa na nacionalne froncle dok trepnes. Od banaka do krpenih maski. Kina, Rusija, Indija, Pakistan, Izrael, Arapske drzave, Japan, Juzna Koreja… i ostatak sveta – to je sve nacionalizam u punom cvetanju. Amerika naravno, ispred svih, kao primer: „Mi smo nacija visa od svih drugih, koja zato vidi dalje i bolje od svih ostalih i zato treba da bde lider. Mi smo nezamenjivi.“, Madlen Olbrajt.
Nacionalizam je kao pandemija korone ili neke jos gore bolesti. Ima svoje i agresivnije i blaze oblike, opire se u pocetku preventivama i vakcinama, pa na kraju protutnji i ostane zabelezen samo u istorijskim zapisima (uz poprilican broj mrtvih). Istutnjace se ovo, normalan covek ne moze da mrzi doveka (osim ako Zlo nije njemu licno ili njegovim najblizim naudilo). Mrzeti u tudje ime je tezak i neodrziv dusevni falsifikat. Kod nas se uci da se mrznja prenosi s kolena na koleno, sto je civilizacijski greh i degeneracija.
Uzgred, odlican intervju, milina slusati pametnog i kreativnog coveka.
Da, milina, za razliku od tvojih mucnih „komentara“, jedno je biti pametan i kreativan a sasvim drugo, tripovati da si pametan i kreativan.
Odaberi jedan nick, kao ja, pa se javljaj nekim komentarom a ne napadom na komentatora.
Gospodin Ilić kao i uvek pun poleta i energije.
Zanimljiv intervju.
Autentičan čovek koji govori duhovito i inspirativno!
Једно је национализам а друго нацизам.Прво је кад се преведе на српски родољубље без мржње других а друго само мој род и нико више.Ако ниси родољуб онда те свака идеологија може да заведе и окрене један против другога иако су исти род.Та слога или родољубље чува један народ
Nažalost Mico, logika vam je slabija strana! Jer, stvari stoje upravo suprotno od onoga šta ste vi naveli. U ovom našem regionu su najlakše bili zavedeni takozvani patriote od raznih prodavača magle, čitaj ratnih profitera, pa je njihovo rodoljublje skrenulo u opasni nacionalizam.
A pogubne posledice toga možemo da vidimo i danas.
Film ‘Lepa sela lepo gore’, to najbolje ilustruje. U 21 veku ne trebaju nam rodoljubi već kosmopolite koji zagovaraju zajedništvo između ljudi celoga sveta za prevazilaženje međunacionalnih podela.
Jedino tako ovaj naš svet može da se reši besmislenih ratova.
Ovo ti je za jedinicu, ništa ne znaš, narod je u feudalnom dobu živeo, danas govorimo o nacijama, a nacije su danas pod komandom države, koju su formirale (društveni ugovor) da bi joj služile. Država je servis građana, a ne naroda ili nacije.
Mico, kako si od francuske reči „nation“ uspela da prevedeš tu jednu reč u srpsko – rodoljublje prema svom bez mržnje prema drugim narodima… svaka nacionalizam je hegemonistički prema drugima i oba pojma samo su na korak jedan od drugoga. Svaki nacionalizam je zao i opak, i vodi u sukobe pa i ratove.
Mirko je uvek bio i ostao vrh i profesionalni i ljudski.
Tužno je i svakako je dokaz MRŽNJE spram ljudskog zlupotrebljevati takve ljude.
Capisci?
Kod opozicije i dela.stufenata postoji izrazena mrznja prema onima koji ne misle kao oni.To je zaprepascujuceni istina.
Kao i uvek inteligentan, pun zanimljivih poredjenja i storytelling-a ali isto tako izgleda kao jako mracan tip.
….Ili su bili isuvise klani,proganjani,zlostavljani…a nemaju slabo pamcenje…
A takodje su učestvovali u klanju, zlostavljanju, proganjanju… pa bi to da zabašure.
Evo ga i dezurni drveni advokat sa svojim izlizanim i oskudnim repertoarom, miksom jeftine demagogije i licnih kompleksa…
Ajde bre Slijepčeviću Sa Deset Nickova, kaži ako imaš šta pametno a ne radikalski odmah čoveka zubima za grlo.
Pa ipak, nacionalne drzave su stvarnost a nacionalizam je najjaca sila koja danas postoji u svetu. Jaca od ideologija i religije. Odrastali smo u Jugoslaviji i svetu na „internacionalizmu“ i „ljudskim vrednostima“ a onda se ispostavilo da je internacionalizam i globalizam u stvari amerikanizacija i homogenizacija. Umetnik je cesto van toga, ali ne kao pravilo, nasuprot. Nema smisla zatvarati oci pred time kako stvari realno stoje. „Idealiziranje prošlosti je idealiziranje svoje mladosti.“, preciznije sopstvene gluposti i naivnosti. Nismo vise mali.
Nacije će nestati, kao što su i nastale, a ljudi se neće odreći prava koja im je donela građanska država, pre svega da su građani jedini suvereni nosioci vlasti. Nisu pripadnici nacija. Ti si ostao u nekom zaostalom svetu, u koji nas je vratio ovaj bolesnik.
@Ludi Sulja
Neki konkretan primer za nestanak nacije i nacionalne drzave? Da li i gde postoji drzava ili drustvo koje nije bazirano na mono-nacinalnoj osnovi ili na osnovi udruzivanja nekoliko nacija?
To je slogan za naivne koji je vazio u vreme takozvane „globalizacije“ a u stvari amerikanizacije. Proces koji je pokusao da pojede sve nacije i nametne svoje principe – sad ste slobodni i radicete tacno onako kako vam mi kazemo. Pogledajte svet svojim ocima kao da ste juce pali s Marsa pa prosudite sami. Prvo Madjarsku, pa ostatak sveta, ako vam je lakse.
Nacionalizam je jak samo u negrađanskim i nedomokratskim držama, kad se pojave građani nacionalizam ide na bunjište istorije. A mi? Srbija nije ni građanska ne demokratska, nego feudalna država. Ni Nemanja nije imao parlament, vladu, sudove, sve je radio sam. Mlatio je bogumile, jer nije imao studente.
Videli smo kad je bila finansijska kriza, pa ekonomska, pa korona, pa sad Ukrajina… kako se EU cepa na nacionalne froncle dok trepnes. Od banaka do krpenih maski. Kina, Rusija, Indija, Pakistan, Izrael, Arapske drzave, Japan, Juzna Koreja… i ostatak sveta – to je sve nacionalizam u punom cvetanju. Amerika naravno, ispred svih, kao primer: „Mi smo nacija visa od svih drugih, koja zato vidi dalje i bolje od svih ostalih i zato treba da bde lider. Mi smo nezamenjivi.“, Madlen Olbrajt.
Nacionalizam je kao pandemija korone ili neke jos gore bolesti. Ima svoje i agresivnije i blaze oblike, opire se u pocetku preventivama i vakcinama, pa na kraju protutnji i ostane zabelezen samo u istorijskim zapisima (uz poprilican broj mrtvih). Istutnjace se ovo, normalan covek ne moze da mrzi doveka (osim ako Zlo nije njemu licno ili njegovim najblizim naudilo). Mrzeti u tudje ime je tezak i neodrziv dusevni falsifikat. Kod nas se uci da se mrznja prenosi s kolena na koleno, sto je civilizacijski greh i degeneracija.
Uzgred, odlican intervju, milina slusati pametnog i kreativnog coveka.
Da, milina, za razliku od tvojih mucnih „komentara“, jedno je biti pametan i kreativan a sasvim drugo, tripovati da si pametan i kreativan.
Odaberi jedan nick, kao ja, pa se javljaj nekim komentarom a ne napadom na komentatora.
Gospodin Ilić kao i uvek pun poleta i energije.
Zanimljiv intervju.
Autentičan čovek koji govori duhovito i inspirativno!
Једно је национализам а друго нацизам.Прво је кад се преведе на српски родољубље без мржње других а друго само мој род и нико више.Ако ниси родољуб онда те свака идеологија може да заведе и окрене један против другога иако су исти род.Та слога или родољубље чува један народ
Nažalost Mico, logika vam je slabija strana! Jer, stvari stoje upravo suprotno od onoga šta ste vi naveli. U ovom našem regionu su najlakše bili zavedeni takozvani patriote od raznih prodavača magle, čitaj ratnih profitera, pa je njihovo rodoljublje skrenulo u opasni nacionalizam.
A pogubne posledice toga možemo da vidimo i danas.
Film ‘Lepa sela lepo gore’, to najbolje ilustruje. U 21 veku ne trebaju nam rodoljubi već kosmopolite koji zagovaraju zajedništvo između ljudi celoga sveta za prevazilaženje međunacionalnih podela.
Jedino tako ovaj naš svet može da se reši besmislenih ratova.
Ovo ti je za jedinicu, ništa ne znaš, narod je u feudalnom dobu živeo, danas govorimo o nacijama, a nacije su danas pod komandom države, koju su formirale (društveni ugovor) da bi joj služile. Država je servis građana, a ne naroda ili nacije.
Mico, kako si od francuske reči „nation“ uspela da prevedeš tu jednu reč u srpsko – rodoljublje prema svom bez mržnje prema drugim narodima… svaka nacionalizam je hegemonistički prema drugima i oba pojma samo su na korak jedan od drugoga. Svaki nacionalizam je zao i opak, i vodi u sukobe pa i ratove.