1718552163 HAM 7447
Više od sećanja na jedan derbi

Bićemo prvaci ako nam dozvole

    1. Vidi ti da se vratiš u osnovnu školu, za početak… za ostalo ćemo lako.

  1. Sve je lepo ovde napisano sem onog što se dešavalo od 1992. do 2012. i kulminiralo sa „Toletovih 6“ i gašenjem KK Crvena zvezda, i mnogih sportskih sekcija SD Crvena zvezda.

  2. Tekst navijački,pun predrasuda i insuinacija.Apsolutno se vide kompleksi koji su prihvaćeni kao dogma i stalno se ponavljaju nadajući se da će to jednom postati „istina“.
    Nikada

  3. Kao da mi navijači Zvezde ne znamo da su nam u upravi krimosi i po političkoj liniji dovedene lopuže.
    Samo što je to tako i u Partizanu, a Partizan je takođe finansiran od države i isto se tako namješta i za njih i sudije navlače. Da nije toga FK Partizan se ne bi borio za 2. već za neko 6-7. mjesto u ligi. Po sastavima igrača od njih je sigurno bolja Vojvodina, Železničar i Novi Pazar, a tu su negdje sa Čukaričkim, OFKom i TSC-om.

    1. Neki ne znaju, ponose se raznim Terzicima i Covicima, cak ih i legendama nazivaju.
      No to sad na stranu – kao navijac Partizana, rekao bih da ti je citav komentar apsolutno na mestu, od prvog do poslednjeg slova.

      1. ko ono beše na južnoj tribini mahao zastavom sa likom Toleta Karadzića 2010.????

        1. Navijaci Partizana, najprostiji moguci odgovor. I niko nikada doticnog nije nazivao legendom, ono sto je svojstveno vama, dodacu i to.
          Nego, to sad na stranu – da li je moguce da i dalje nijednom jedinom od vas nije jasno zasto je ta zastava uopste napravljena i zasto se njome mlataralo na tribini??? Jel moguce da je intelekt toliko limitiran?

          1. S obzirom kakve zakljucke izvlacis, prosto se zapitam koliko mozdanih celija imas.
            Izgleda da je ona pretpostavka o intelektu sasvim na mestu.

  4. Треба угасити и Ц. ЗВЕЗДУ И ПАРТИЗАН, и ставити њихове пехаре у музеј С.Ф.Р ЈУГОСЛАВИЈЕ…
    Па нека навијају испред музеја…

    Људи, треба мам отрежњење, само у Србији је могуће да Туђманов телохранитељи има српски пасош и да буде УСПЕШНИ ПРИВРЕДНИК..
    ДО НАС ЈЕ, МИ ТО ДОЗВОЉАВАМО…

  5. Све ми се чини да вољене Ц.Звезде више неће бити…

    И да колико год
    “ Опозициони новинари „, бурек новинари, покушавају да амнестирају ово зло ( ЗЦ ) нашег спорта, не вреди…
    Ц.Звезда и ЊЕНИ НАВИЈАЧИ, они су кичма овог режима, они су милијардера који као пијавице исисавају крв нашој земљи…
    Они су “ ЧЕТНИЦИ
    ( СА ПЕТОКРАКОМ )
    против Лудогореца били су Гвоздени Пук, пре тога : Срећна је земља која има Слободана Милошевића, Д. Џајића и Аркана..
    После тога Демократе, 5 октобар…

    Подмукло…

  6. У СФРЈ се у фудбалу све радило политичком кључу. Хајдук не да није био потцењен, већ је, као Титов клуб, био снажно фаворизован, као и његови често лимитирани играчи (сетимо се само браће Вујовић). Тако је и репрезентација не састављана него „буџена“. Једини који се одупро том политичком притиску је био Рајко Митић који је водио репрезентацију на ЕП у Италији 1968. Зато смо тада остварили најбољи резултат. Па ни он до краја. И тада је центарфора играо Фахрудин Мусемић (13 голова у првенству), замена му је био Идриз Хошић, а жртвован је Слободан Сантрач (22 гола у првенству).

  7. Ima istine i u tekstu i u svakom komentaru,a sto se tice titula zvezde u fudbalu,stvarno je malo mnogo toliko za redom…A ova deca sto su bili jesenji prvaci ove sezone,stvarno nisu zasluzili da ovako prodju i da se ovako raspadnu !

  8. Kako je to „vojni klub“ bio povlašćen, ako 10 godina pre Bežigrada nije uzeo titulu? Znači, ili nije bio povlašćen koliko se tvrdi ili je u pitanju pokušaj pravljenja neodržive paralele sa Vučićevim mešanjem u sve (a u sport posebno), kakvo nije viđeno ni u DDR, ni Čaušeskuovoj Rumuniji.

  9. Reprezentacija vam je najbolji primjer u kakvom vam je stanju fudbal i kako se dobijaju titule.9 godina šampioni, a u tom periodu jednog standardnog reprezentativca nijesu stvorili.Pametnom dovoljno.Da ne pričamo o igraču za Lige petice koga nema ni na vidiku.Svaka čast „legendama“ Ivaniću i Kataiu,ali oni ozbiljnog fudbala u jakoj ligi nikad nisu igrali.E kad su oni standard i vrh lige jasno da ste daleko od ozbiljnog fudbala.Zato vam i reprezentaciju dobija ko gdje stigne sa po muke.

  10. Sto ne pisete koliko jje partizan vladao za vreme Tomislavom Karadjicem ,koji je upropastio srpski fudbal

    1. Koliko ste vi ogranicena stvorenja, samo znate da vrtite iste recenice koje su vam – nekako – ubacili u te prazne tikve medju ramenima.

      1. U vrijeme kada je Partizan osvojio šest titula, a predsjednik bio Karadžić, Zvezda je šutirala penale mnogo češćće na utakmicama od Partizana. U tih šest godina odnos penala u ligi je bio 53:37, zanimljivo zar ne, a u derbijima 4:0 za Zvezdu. Uostalom prve sezone od šest titula predsjednik je bio, zamislite, Zvezdan Terzić. Partizan, kako kažete kao privilegovan nije izveo poenal u dertbijju 25 godina, 50 derbija. I ne samo to, nego kao privilegovan u Kupu Partizan i Zvezda su od 1991-2012. godine odigrali šest utakmica da se igra samo jedan meč, i uvijek je domaćin bila Zvezda.

        1. Nema sta, uvek su bili sampioni u prekrajanju istorije. Samo malo vremena da prodje, cisto da malo zaborav vremena krene i eto njih da krenu sa forsiranjem svog narativa.

    2. Дечко… Не лупетај молим те, немаш појма о чему пишеш..

      Толе је за ове што су дошли после њега, у најмању руку светац…

      Иначе, слажем се да је упропастио, Ц. Звезда је требала да ( У најбољем случају ) заврши у бетон лиги због фалсификоваља документације…
      Али Толе је спасио и због тога треба на дугогодишњу робију..

      😉

  11. ЦЗ и П се финансирају искључиво од државних пара, што преко буџета, што преко државних кладионица_перача пара, а већину пара плаћају навијачи ЦЗ, као што писац овог текста сам наводи – популарнији клуб, а ни П ни ЦЗ немају школе фудбала него купују шта могу, логично је да ЦЗ може више да потроши. Нелогично само навијачима П који би волели да буде као од 2000. до 2012. када су лопови који су сад у СНСу а тад се претварали да су демократе, бацили око на имовину ЦЗ и покушали да је угасе, не због навијачке припадности, него због вредних хектара. Хоћемо референдум о финансирању?

  12. Za studente i za zvezdu.. ne ide baš zajedno.. klub je čedo naprednjačkog vremena.. u svim sportovima šampion. Kakav bre Marjanović, običan direktor iz sps kao i Vesić iz ds. To što je partizan dao više reprezentativaca poslednjih 20 godina je činjenica.. Imamo uništen partizan vaterpolo klub od nesretnog Šapića i klike.. da ne govorimo o Đenovi i dronu sa jna stadiona.. moglo se sprečiti, ali neko nije hteo i nekom je to odgovaralo. Taj Tole je davao zvezdi šakom i kapom..ali nikad dovoljno mafiji.

  13. I kada zlo jednog dana ode u istoriju, djenovljanski Srbi ce biti oni koji su se najvise borili protiv AV-a.

  14. Једни и други кад схватите да смо сами себи проблем биће вам лакше.Ако неко не види постоје наочаре…ајд сад на спавање….

  15. Срамотан текст који не може да се назове новинарством, скуван у југословенско-комуњарској гтр кухињи.
    Док је трио Бота-Ивица-Миле ведрио и облачио тад се ћутало, односно певало „курва гаси се“ уз отпоздрвљање председника савеза Т.Караџића. Кад су одношени кошеви са темеља српске кошарке Малог Калемегдана, тренери Звезде представљани без струје на Маракани а ФКЦЗ избациван из Евро такмичења, гашен ВКЦЗ…тад је све било фер и поштено, тад је гтр шљам сеирио…Е због таквих ствари има још да једете који сте тада из….. ! Звезда, Србија, никад Југославија !

    1. … nikad Jugoslavija, osim kad se zajednicki ridalo i gorke suze lile zajedno sa Hajdukovim igracima i navijacima nakon sto je Tito umro. Sve uz zajednicki transparent sasiven specijalno za tu priliku.
      Samo jedan mali prikaz licemerne istorije kluba koga – takodje licemerni navijaci – samoprozvase jednim od „stubova srpstva“.

    2. Zato nam tako i ide, jer vi prekrajate istoriju kako vam osgovara. Kada vam je trebalo bili ste komunisti, demokrate, sad naprednjaci, veliki Srbi… Valjda ćete jednom pronaći sami sebe…

    3. Tipican glasac vladajuce stranke. Mozak potpuno izsmirglan.

  16. Јоване, ниси ти крив што за бурек и јогурт МОРАШ да пишеш оно што ти се нареди. Видиш ти и сам да то није уреду али ИМАШ ПРОБЛЕМ. Кажи шта те мучи. Да су те бар пустили да АНАЛИЗИРА сваку од ових ДЕВЕТ година. Тешко ти је, али уреду бар имаш бурек и јогурт.

    1. Pravi burek jede se bez jogurta, da bi posle moglo da se popije pivo. Marš s tim jogurtom.

  17. Nakon svega, najmanje što bi zvezdu trebalo da zadesi je izbacivanje u najniži rang.

  18. Gledao tu utakmicu i slušao na radiju onu protiv Olimpije. Naravno, namešteno da jna klub osvoji prvenstvo. To je bila dečja igra u odnosu na ovo vreme kada fk udba 9 puta pod predsedništvom krimosa osvaja prvenstvo i ovi nesrećnici to i slave. Akobogda da se ukine fudbalska lga

  19. Ubiće vas mržnja prema Crvenoj Zvezdi… Uzgred ako želite obektivnost, šta se desavalo sa Zvezdom „onih 6 godina“?? Jel stvarno verujete da niste bili vi tada favorizovani od strane vasih „prijatelja“?? Od raspada SFRJ jedini cilj mrzitelja Crvene Zvezde iz vrha komunjarske vlasti je bio njeno uništenje, ako to gospodin koji je pisao tekst ne zna, onda ovo sto je pisao nista drugo do baljezganje. Pa i tu Titulu iz 1976. ste uzeli na lopoviju, a da ne pricam od 1986.i 1987.godini… Ima nas starijih koji znamo više.. Dobijte Zvezdu na terenu u derbiju i što se mene tiče eto vam titula.

    1. Sta se desavalo sa Zvezdom u „onih 6 godina“? Pa desavali su se Piksiji, Lukici, Den Tane, Vesici i svi ostali veliki zvezdasi koji su vam protutnjali kroz klub i razvalili ga tako da kamen na kamenu vise ne stoji (pa ste sami nosili igracima sampone i ubacivali im u kola lomeci prozore, nismo zaboravili)… a sve pod plastom svoje ogromne ljubavi prema toj istoj Crvenoj zvezdi.
      Eto, malo da vam razvejemo tu kolektivnu amneziju.

      1. U to vreme navijači Czv birali „svoju“ upravu, a Pfk država postavlja da bi ga uništila?
        Bar mi stariji znamo kako je bilo. Pul sponzora na dresovima Pfk, a na dresovima Czv broj za SMS poruke. U upravi Pfk gotovo svi predsednici klubova iz Super lige. Čuveni Džomba i Hajduk iz Kule i nemanje tople vode za fudbalere Czv posle utakmice. Sami sudili penale, produzavali utakmice po potrebi. Evropa je merilo,va tamo duplo golo.
        Kažu Gasprom!!! Prvi ugovor je donosio Czv izmedju 2 i 2.5 m evra sponzorstva i bez finansijske pomoći države. Samo ove godine Pfk je dobio pomoć od države preko 25 m evra

        1. Neka si stariji, ali si jednostavno dementan ili ce pre biti bezobrazan, licemeran i selektivnog pamcenja (tako karakteristicno za sve vas), pa ti je tako i secanje. Da, u „nase“ vreme su vama po upravama sedeli osvedoceni zvezdasi: bivsi igraci iz najsjajnijeg perioda istorije, zvezdine zvezde, ljudi sa kapitalom iz inostranstva – razni Dzajici, Lukici, Piksiji, Topice i Den Tane, svi sa ogromnom ljubavlju prema crveno-belim bojama. Cek bre, pa i Arkan vas je jedne godine kostao titule. E potom ste te i takve terali, a oni vam pustali menice, odnosili koseve i grbove.

        2. Sa druge strane, u „vase“ vreme, nama ste nakon mutavog Djurica instalirali razne Popovice, Vucelice i Ljajice, sve SNS kadar (uz neizbezne Vazure i Nedice) da sprovode volju onog glavnog koji patoloski mrzi Partizan. A koji je svojevremeno zakazao sastanak *u ponoc* u Ljutice Bogdana sa ciljem „spasa i ozdravljenja nase Zvezde“.
          Pul sponzora, kazes? Da, bilo ga je… isto kao sto je bilo i da mi igramo utakmice Lige sampiona bez generalnog sponzora na dresu, na grudima golo kao pistolj… pa se neko dosetio da nakalemi EPS logo, maltene kao zihernadlom prikacili, da se ne brukamo.

        3. Dzomba, kazes? Kad je tesko – Dzomba… uvek ste znali njega da izvucete iz naftalina. Jos jednom to selektivno pamcenje, kao i za sve dosad, ne pamtis kako ste i u to „nase“ vreme imali podjednak broj filijala kao i mi, sa sigurna tri boda u dzepu, samo treba da se pojavite na terenu. A ko da zaboravi legendarne utakmice i jos legendarnije 6+ i 7+ prelaze sa OFK Beogradom u to vreme, neki su se ozbiljno oparili tada.
          Pricas o penalima, produzavanjima utakmica? Pa ti svakako pricas o svom klubu, zar ne? Nama bre 25 godina nije sviran penal u derbiju, ej!

        4. Imali ste veci broj penala po sezonama i u „nase“ vreme, svirani vam penali i na 18-19m od gola, sve je dokumentovano, dovoljno je bilo da se neki vas saplete blizu sesnaesterca i to je to, ne mora da bude ni unutar 16. Eno covek izneo statistiku iznad, 53:37 odnosu u penalima u tih 6 godina pod groznim Toletom.
          Pravili ste „kalcopoli“ akcije za ozdravljenje srpskog fudbala, dovlacili razne Terzice i Kokeze, potom rahmetli Dzajica umesto tog Karadzica (Tola, kako ga vi listom zovete)… pa tu je i Gasprom, ugovor koji vam je bukvalno dao dah zivota i odrzao vam glavu iznad vode.

        5. A onda su krenuli i UPPRovi i promene imena/adrese i Agrobanka i Marfin banka i svi ostali duznici/poverioci koji su naprasno otpisali milionska dugovanja, sve kako bi se pomoglo zvezdani da se „vrati na staze stare slave“. I tako dalje i tako dalje…

          Nemojte. Znamo se.
          Nema vecih licemera od vas.

  20. Bravo za tekst. 90% komentara nazovi navijaca c.zvezde, licemera bez trunke obraza. Ovo nikad nigde nije bilo. Uporedjivati Partizanovo doba i titule sa ovim sadasnjim je toliko bedno da ne treba ni komentarisati. Za vreme Tadica zvezda dobila Gasprom kao sponzora, 5mil evra svake godine. Oprosteni dugovi Agrobanci 17, 5 mil evra, Marfin banci 4, 5 mil evra, fantomska firma oprostila 10 mil evra pozajmljenih za porez, budzet veci od svih klubova zajedno, dug od 86 mil evra prema APRu veci od svih ostalih zajedno, Partizanov dug 56 mil evra i Partizan pred stecajem, cudna matematika.

    1. Upravu ste za sve što ste napisali, samo mala digresija, od 2007-2012 FK Partizan je isto tako protežiran od strane vlasti. Na vlasti je bio dvojac koji je otvoreno podržavao i protežirao. Tadić i Dačić pet titula za redom

    2. Да додам…

      Познате су и Звездине титуле за време Славка Шајбера, који је после ухапшен пошто је злато добијено од Црвене Звезде желео да депонује у швајцарску банку.
      За време Мирка Марјановића Звезда постала европски и светски првак.
      Фирме „северне трибине“ исисале из државе стотине милиона евра на добијеним тендерима.
      АВ, СНС, Црква, Црвена Звезда… Јахачи апокалипсе

      Студенти су нови СКОЈ
      Смрт фашизму – Слобода народу

      1. СОКОЈ је тњрористичка организација одговорна за убиство преко 150.000 Срба именом и презименом. Фашизам и комунизам су леве идеологије, идентичне по свему, осим по погубности за нас на овим просторима. Слобода се огледала у ћоравој кутији

        1. Ne lupaj, komunizam je diktatura proleterijata, nacizam jedne odabrane nacije i krupnog kapitala. Istina je samo da su to dva totalitarna zla.

          1. „комунизам је диктатура пролетеријата, нацизам једне одабране нације и крупног капитала.“
            То је блистава мисао из уџбеника марксизма од пре 60 г.
            Мусолини је први поделио „фабрике радницима“.
            У Немачкој је држава одређивала све – од кога и по којој цени ће се узимати и коме ће се шта продавати и плате радницима. Наредио је да се направи „народни ауто“ за 999 марака, па изволте. Исто као у СССР. Ко не слуша одузму му имовину. Једина разлика је што се производних односа тиче је што су Немци били довољно паметни да организацију повере привредницима, а Совјети политичким комесарима.

          1. СОКОЈ није дискографска кућа, него удружење музичара. Но то свакако не умањује злочине СКОЈ.

    3. Nema većih licemera od grobara.Eto napisa vam čovek za 1976. godinu,pa onda dve titule 1986. i 87. koje ste dobili na nekakvom sudu udruženog rada iako je za takve sporove zadužen jedino sportski sud u Lozani,pa onda period od 1992. do 2000.kada vam je premijer Srbije Marjanović bio predsednik kluba i za to vreme je Zvezda samo jednom bila prvak iako je imala najtalentovaniju generaciju sa Ognjenovićem,Stankovićem,Živkovićem ,Jovičićem.O eri Toleta i Tadića je sve rečeno. No niste vi gadljivi ni na eru sa Tuđmanom koji vam dade te odvratne crne boje,pa što bi ste se gadili i na sve ostalo

  21. Svako zlo ima svoj kraj. I ovo će se lane zvati…

  22. Nastavak komentara: Osim toga kako su Vučelić i Vazura uništavali Partizan tako je to radio i Vesić i ostavio je fk u dugu 50 miliona a kk 15 miliona i samo zato bi trebalo da bude u zatvoru,a o drugim pljačkama i o nadstrešnici da ne govorim.To što smo u ovakvoj situaciji dugujemo i onim predhodnim na vlasti jer su loše vodili državu pa su ovi zajahali na vlast na populističkim obećanjima,a onda su krenuli u otimačinu

    1. Samo jedna mala razlika, sustinski nebitna: Vucelic i Vazura su na te pozicije i postavljeni da bi razvalili Partizan… Vesic je vas, sami ste ga birali kao velikog navijaca Crvene zvezde.
      A pomenuti VV duo je postavio licno *najveci* navijac CZ.

  23. Porediti Toleta i ovu mafiju je više tužno nego smešno…Pa vi ste oterali Toleta a doveli Kokezu…Gde vam je on?Ovog sad neću ni da spominjem ..

  24. Složio bih se sa većinom kao zvezdaš,ali gde nađe 2012.Možda tek od 2016.Drugo nije fer a ne reći šta su radili Tadić i Karadžić a o nameštenim prvenstvima za Partizan od 2008 do 2014 je pričao i njegov bivši trener Lotar Mateus.Osim toga Zvezda je 2014 bila prvak ,ali nije imala ni za licencu,pa je Partizan opet igrao kvalifikacije za ligu šampiona umesto nje,a bio je prvak i 2015 pa je 8 puta uzastopno igrao kvalifikacije za najjače takmičenje.I titula 2017 mu je dodeljena dekretom da bi se Vučić pokazao demokratom pošto je nemoguće bilo da Zvezda izgubi 3 utakmice u poslednjih 7 kola

    1. Život je jedan, a kad dođe kraj, pitaćeš sebe: kako sam mogao da budem nepošten i da pišem laži o ljudima koji su bili gospoda, na primer o Karadžiću. Njegov sinovac Miroslav Karadžić, dopisnik „Politike“ iz Novog Sada (počivao u miru) upoznao me je sa stricem, bio je tada direktor u jednoj firmi u Subotici, visok, elegantan, pravi Crnogorac iz epske poezije, što bi Njegoš rekao, imao se rašta i roditi.

  25. Niko od komentatora ne kaze da to nije istina, vec kazu „jeste, svinje smo, ali i oni su bili svinje“. NECU da budem svinja. Dvehiljaditih sam psovao moj Partizan, ove vise i ne psujem. Okrenuo sam ledja i postao ravnodusan.

    1. Држава у којој је већина навијача Звезде треба већином да финансира Звезду. То са свињама није добра алегорија. Само навијачи Партизана верују да би требало да добију исто или више.

      Хајде референдум, као у Швици. Па проценти – колико Звезди, колико Војводини, Раду, колико од државе, од региона, од локала, од града. Па да се виде резултати спортова, колико успеха ватерполо, колико кошарка, колико фудбал. Или…обавезан проценат на плату сваког ко се изјасни као нечији навијач, као за цркву у Немачкој. Платиш 3% од плате, одредиш 1% за фк П, 1% за ВК 1 % за КК. Имаш глас у скупштини. Па навијај

  26. Sećam se utakmice i tog prvenstva (bio sam u ranom tinejdžerskom dobu) … , sutradan posle utakmice se mogao čuti vic da se u Beogradu uvodi novo radno vreme od 6 do 1 … 😉

  27. Ja kao neko ko svesrdnu podržava promene kažem vama, SRAM VAS BILO za ovaj tekst. Poredite vreme od pre 50 godina, namećete mržnju među ljudima, samo da biste se što bolje prodali. Što ne pišete o izjavi „Al Kaponea“ da Zvezda neće uzeti titulu dok je on na čelu Saveza? Pišite i o jednima i o drugima, to podržavam. Ovo??? Ovo je oličenje činjenice da danas svako sebe može da nazove novinarom. A sve ste, samo to niste.

      1. Ja ako sam bitanga, što me onda podržavaš u protestu? Samo si dovoljno glup i ograničen da te zapali ovaj tekst, koji i služi da zavadi ljude.

  28. Samo jedno pitanje, da znam da li je tekst zlonameran ili se stvarno trudi novinar da bude objektivan i pomiri strane – Da li je do 2012. sve bilo pošteno, ili je bio neki period malo ispred toga kada je neko drugi bio povlašćen? Što je inače debelo pomoglo ovom sada da dođe na vlast?

    1. Nikad nije diktator forsirao svoj klub.Možda nemas svoju glavu?

  29. 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2002, 2003, 2005, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2015, 2017.Partizanove titule.Sećam se izjave Mirka Marijanovića,samo partizan…Dačić,Tadić….Košarka 14 titula za redom.
    Nije bilo ni tada dobro za ostale klubove.Studenti pobeđuju.

    1. Pa sad kako se uzme.
      U kosarci zvezda je bila sampion deset puta zaredom. Od 1946 do 1955. Ali verujem sa su tada bili zaista neprikosnoveni. Tek je poceo da se igra basket i nije bilo namestanja kao danas.
      Partizan je bio sa Duletom Vujosevicem najbolji jer je bila dobra selekcija i organizacija. Ne zbog forsiranja sa se posto poto bude sampion. Tada je i gro reprezentacije bila sacinjena od igraca Partizana. Ono vrěe i ovo sadasnje ne moze da se uporedjuje. Ovo danas je sve samo ne sport.

      1. Партизан је са Дулетом био најбољи јер је савез све трпао у Партизан. Последице Дулетовог Партизана су повређени највећи таленти српске кошарке и гашење 90% клубова у Србији, икључујући Црвену Звезду. Партизан је давао стипендије, не плате и уговоре, па клубови нису добијали обештећење. Да ли је Вујошевић добар тренер не знам, са Звездом и ЦСКА није ништа урадио. Партизан је играо Евролигу сваке године и скор им је дебело негативан. Те године су за репрезентацију биле сушне године. Отети играч, Милош Вујанић, највећи таленат тих година је завршио каријеру због превелике потрошње у Партизану.

        1. Ima ovde dosta istine… ima i dosta neistine.
          Ti znas, svestan si da je u to vreme taj isti Vujosevic odveo KKP na F4… i to sa budzetom i igracima koje je imao u to vreme? Dakle taj koji nije imao rezultate i nije nista uradio?
          Kazi mi samo, koliko ste vi F4 imali za 10+ godina igranja Evrolige?

        2. Tzv. oteti igrac, Milos Vujanic, koji je „tih godina zavrsio karijeru zbog prevelike potrosnje u Partizanu“… nakon Partizana, igrao j

        3. Tzv. oteti igrac, Milos Vujanic, koji je „tih godina zavrsio karijeru nakon prevelike potrosnje u Partizanu“… nakon Partizana, igrao je u Fortitudu, potom Barseloni, pa Panatinaikosu, zatim Dinamu iz Moskve, pa Efesu, onda Mursiji i na kraju zavrsio karijeru u Panioniosu.

          Zakljucak: ne znam da li sam skoro cuo vecu besmislicu, glupost i laz od ove izrecene. I to ovako zbirno, bez razdvajanja.

      2. Ne lupaj, bre, igralo se na šljaci, na otvorenom, po kiši i po blatu, ponekad. Te titule se nigde u Evropi ne računaju. Liga je imala četiri kluba.

    2. Zvezdaši uz studente. Šta će ludak da vam kaže? Godine 1948. prvo poluvreme CZ – Proleter završilo se 0:0, na kraju se CZ pobedila sa 3:2, deset uzastopnih, u kom sportu? Kakvi su vam to mozgovi?

  30. Dok je Tadić bio vlast a Tole Karadžić u FSS, kako i koliko titula je uzeo Partizan. Nešto brzo pisac ove kolumne zaboravio.

  31. Razumem poentu teksta, i potrebu da se napise.
    Medjutim, mnoge stvari su „nasminkane“ u negativnom kontekstu.
    Sta je drugacije od 2012 , u odnosu na period 2006-2012 ?
    Ako pisemo vec o mesanju drzave, da li je fer pisati o tome i za ptethodne godine, ili samo od 2012 ?
    Ako ste napravili paralelu od 50 godina sa Hajdukom, zasto ne napraviste paralelu sa Zvezdom iz perioda 2006-2012. Kako je tada favorizovan Partizan ? Koliko filijala ? Zasto ? Ko je bio u Zvezdi, koji igraci ?

    Na kraju, dokle god se ovako sagledavaju stvari, nilad se necemo izleciti, ne vezano ko je na vlasti.

    1. Sve je drugačije. Ništa nije ni blizu situacije iz tog perioda. Sve te titule su osvajane poprilično teško. Svi derbiji iz tog perioda su bili uzbudljivi. Niko, ali bas niko nije postavljan u vašu upravu da vas uništi. Za to vreme od 2006-2012 je nastao poprilično jak reprezentativni sastav koji je pod vodjstvom Antica ispao sa svetskog prvenstva uz ogromnu dozu nesreće. Tad su nastali solidni fudbaleri u Vojvodini, Zvezdi i Partizanu. Gde smo mi sad sto se tiče reprezentacije? Ne meri i ne izjednačuj. Osudi, da se više nikad ne ponovi. Da, možemo mnogo bolje i mi i vi i treba se boriti za to.

      1. A sve je pocelo sa cuvenim sastankom *u ponoc* na Marakani. Zna se ko je organizovao, zna se ko je bio prisutan. Za spas zvezde crvene.

        Eeeej, u ponoc. Kakav bal vampira.

        1. To sam zapamtio, i aboliranog, eno ga i danas je predsednik FSS, nesreća je naša što se glavni vampir i danas pokriva belim čaršavom i istrčava pred nas, a glogovog koca niotkud.

      2. Ja i osudjujem, problem je sto vi ne osudjujete. Eto, tu prvi kazes…
        „Nije ista situacija….“
        I stice se utisak kako je sada mnogo gore nego tada.
        Znaci, nikad nije ista situacija kada ste vi u pitanju, tada je uvek nekako „postenije“.
        Derbiji su bili interesantniji samo zahvaljujuci vasem mentalitetu malog kluba. Uvek vam je bilo najbitnije dostici Zvezdu. Ostalo vas nikad nije interesovalo, zato ste u Evropi marginalan klub. Tih godina, sve najbolje je bilo kod vas, priblem je sto niste ulagali za vise. Dovoljno je bilo samo biti izpred zvezde. Inace, vasa ljubav se meri mrznjom ka riva

        1. Naravno da nije ista situacija, ama ni priblizno. I naravno da je sada mnogo gore nego tada.
          Jel treba da ti nacrtam?

  32. Objektivan tekst, svaka informacija na mestu. Ja prvi, kao objektivni navijač Crvene Zvezde nemam baš mnogo čemu da se radujem poslednjih godina.
    Medjutim, ne mogu da se otmem utisku da ovaj tekst „ne počinje na vreme“. Nije ova praksa „omiljenog kluba“ pocela baš 2012. Svi koji pratimo i volimo fudbal, vrlo dobro se sećamo i perioda od 2000 do 2012 godine… Ne ponovilo se, jer sad bar niko ne peva „K#rva umire, k#rva gasi se“ a tada su se gasili razni dobri klubovi, VK Bečej, KK Hemofarm, itd… a koliko mi zvezdaši imamo osećaj za pravdu vidi se i po poseti poslednjih godina. Slavija 23.5.

  33. Срамота ме је било да читам до краја, али ето, ипак јесам. Ово је такав низ упорно понављаних лажи и самосажаљења, али ако вам је тако лакше, нека буде.

    1. Mora da te je zabolela glava nakon toga, ozbiljan intelektualni napor si ulozio.

  34. Nismo mi ’76 izgubili 4:0 od zvezde na JNA nego 4:1, a kaze se atmosFeri, pobogu.

  35. Može li jedan ovakav tekst o vremenu Mirka, Borisa i Toleta?

    1. Moze. U to pomenuto vreme, razvalise vas bivsi igraci i navijaci koji su vam bili u upravama i koje ste sa odusevljenjem docekivali ocekivajuci preporod („da se vrate dani“), sve veliki zvezdasi cija ljubav prema crveno-belom nema granica… a opet vam je vestacki odrzana glava iznad vode, najvise zahvaljujuci tom Borisu.
      Eto ti, ukratko.

  36. Mnogo vam je kratko pamcenje. Od 1991 godine je krenulo rusenje FK CZ. Uspesno uradjeno. Rusenje KK CZ od kraja 80tih nije ni prestajalo. Ponizavanje KK CZ je trajalo 12 godina u nizu. FK CZ 2007 do 2013 je unistavana i unistena. Prva osvojena titula nakon toga i novo unistavanje. Izbacivanje iz Evrope i jos pride nagrada partizanu. Kvalifikacije za Ligu Sampiona. Moglo bi se jos stosta reci al ne vredi.

  37. ZVEZDA ĆE BITI POSLE VUČIĆA KAO STEAUA POSLE ČAUŠESKUA!

      1. I opet imamo više u odnosu na komšije šampiona evrope i sveta.

        1. Imate. Bravo ti ga bravo (i sa i bez doze ironije).
          Jednostavno ste bili bolji klub u fudbalu u vreme SFRJ, ono vreme kada ste bili sila i u evropskim okvirima.

  38. Posle Vučića Zveda će biti kao Steaua posle Čaušeskua!

  39. Како се уцвијељени писац текста није сјетио да обради период од прије 2012. године?
    Или жали за Толетом, Тадићем, Дачићем…
    Како је лако заборавио да је Звезда била у горој ситуацији, него вољени му клуб, да су се спрдали са печурканом, смс порукама, шампонима. Да су играчи представљани без струје у управној згради. Да је Звезда избачена из квалификација за лигу шампиона.
    Ако, ако, потрајаће.

  40. Da bi ovaj tekst bio apsolutno verodostojan neophodno je da se spomene i detaljno obradi i vreme sporta u Srbiji za vreme mandata Mirka Marjanovića kada je Partizan bio privilegovaniji na generalnom nivou sporta nego Zvezda sada u fudbalu i vreme kada je KK Partizan više ličio na KK Radimoštahoćemo za vreme Vujoševića pa da ja kao zvezdaš kažem da se slažem….ovako je malo prazno sa jako puno istine, jednostrano gledano i politički nedorečeno bez STUDENTI POBEĐUJU!

  41. Zaboravili ste i 10. titulu sa turnira iz 1946. koju su dodeli sebi, tako da u 9 godina imaju niz od 10 titula.

    1. Jedini klub u istoriji sveta koji je uzeo vise titula nego sto je sezona proteklo.
      Neverovatna kolicina bahatosti i bezobrazluka.

  42. Sve,sve,ali baš sve je onako kako je napisano.Jer sve zavisi od poštovanog vode,svemogućeg.Ja kao navijač Zvezde to kažem!!!
    Ali trebali ste i napisati i uvod u ovaj tekst,koji istinit!!!
    To isto su radili i do dolaska SNS na vlast
    Zvezda je urnisana na svakom mogućem planu.Sve se isto tako radilo i samo da se prestigne po broju titula,pa da Partizan postane najbolji srpski klub.
    Hapsio s Džajić u direktnom prenosu.Omalovažavalo se sve u vezi sa Zvezdom.U Čačku geoekovan poznati igrač Borca.Mučno je bilo biti zvezdaš tad.Tako da kompletiranje ovaj tekst u potpunosti.Jer mučno je i ovo i ono

    1. Tako da majstore za tekst,sedi 1!!!
      Kec ko vrata!
      Ne možemo oterati zlo,a da ne spomenemo sva zla ili bolje rečeno,početak ove naše pantljičare.
      Ovakvim,amaterskim štivom,da ne kažemo,diletantskim,samo pokažeš poštovanom vodi i njegovim dupeuvlakačima da imaju alibi za svaku tvoju 100% napisanu reč.I? Šta si uradio??
      Kao i krava koja daje 20 litara mleka i šutne kantu i sve prospe.Tako si i ti uleteo ko ona u kukuruz!Daj uključi mozak!
      Povuci to,ne pomažu mu/im!!!!
      Pomisli ću da pišeš njima u korist!!!

  43. Danas u Srbiji i za ovakav, realan od reci co reci, tekst je potrebna hrabrost. Kada svi navijaci za ovo sto ste napisali kazu da je tacno, onda mozemo dalje…

  44. Kina svake godine zarađuje samo od bakra iz Bora i Majdanpeka 13. do 14. miljarde evra. Ne znam koliko od oko dve tone zlata, tonu srebraa i tonu i više retkih metala: selena, bizmuta, kobalta… Psihopati plaćaju za uslugu 13. milona evra!
    Nije mi poznato koliko zarađuju iz Rudnka olova i cinka, naravno i nešto zlata i srebra, i retkih metala, Rudnika „Krivelj“na planini „Besna kobila“ u ataru Vranja.
    Za vreme socijalizma grad sa najuspešnijom privredom u SFRJ! Šta vredi kada vodeći liberali – Koča Popović, Latinka Perović i Marko Nikezić to nisu znali za da priuče njihovog dr Đinđića!!!

  45. FK Blokader protiv FK Plenumaša izvojevali pirovu pobedu pa na megdan čekaju pobednika susreta OFK Beograd na vodi protiv FK Expo. A onda svi znamo šta sledi, ajajaj Simoviću, nema više vremena, i goooollll, ljudi moji šta je ovo, ludnica, Radanović, Radanko, Radanović… A publika u delirijumu, ko god da izgubi… ili pobedi, svejedno.