Živ bio, Alene Muhiću, velika dobra dušo, divni mladi čoveče, sunce te grejalo do kraja vremena
Dragi nenormalni ljudi, žene se siluju svakog dana čak i od strane muževa i iz tih jezivih iskustava nastaju deca koju gaje uz mržnju i sećanje na svoj bol. Ako se silovanje svede na nacionalnu prepirku zlo je ponovljeno. Rade ili Ramiz ,čovek koji siluje ženu ne bi trebalo da bide mio nikome, ako jeste to govori o nama. Čovek iz ispovesti je imao sreće da ga ne gaje biološki roditelji i ne zadoje mržnjom ,nisu svi te steće. Njegov primer treba da nas pouči da čovek može da nadraste bedu svoje prirode, ali ne mi se svađamo i branimo silovatelje.
Necu citati komentare jer na zalost znam da ce biti svakojakih, sramotnih. Svaka cast ovom divnom coveku na njegovoj borbi, postenju, sirini i plemenitosti!
Koliko bi bilo pozitivnih komentara da je Alen sin Milice koju je silovao Franjo ili Muhamed? 2 ili nijedan?
Interesantno što vam je ovo palo na pamet. I to ponešto govori o vama, ne o drugima šta BI oni rekli. Ništa nije slučajno, ni ono što mislimo, ni ono što govorimo.
Višegodišnje iskustvo. Srbi su uvijek oduševljeni ljudima koji su spremni oprostiti srpske zločine, izdignuti se iznad njih, odabrati budućnost i sl. Ali još nikada nisam nisam pročitao da su Srbi spremni oprostiti NATO bombardiranje, konkretan ustaški zločin, kosovsku bitku… izdignuti se iznad njih i odabrati budućnost. Naprotiv, to se uvijek koristi kao „argument“, kada se govori o konkretnom srpskom zločinu ili se uopće kritizira Srbiju ili Srbe.
Ja mislim da je veoma nisko to što ste napisali. Stavljati sve pripadnike jedne nacije u isti koš je najblaže rečeno neinteligentno, ali mogla bih ići i dalje pa reći da je pokvareno. Da ne kažem i da je uvredljivo.
Umjesto laži i vrijeđanja dajte jedan primjer u srpskim medijima (podcasti, portali, tv) gdje je Srbin nešto oprostio od gore navedenog, pa onda i odobravanje tog čina od drugih. Još bolje dajte osobni primjer.
Primjera gdje su Srbi oduševljeni komšijama koji su se izdignuli iznad zločina počinjenih nad njima i odabrali budućnost ima koliko hoćete.
I ja sam to mislio sve vreme dok sam čitao ovo, ne znam kako da nazovem.
Sve najbolje želim hrabrom čoveku Alenu Muhiću.
Ljudi koji pripadaju ovoj grupi često se suočavaju sa situacijama koje nisu pravno regulisane i to mnogima otežava život. O ovome se može saznati, između ostalog, kada se na Guglu ukuca: Zaboravljena deca rata – nailazi se na razne sajtovi sa značajnim informacijama.
Bravo ,ne širiti dalje mržnju,ona nas je zato i dovele dotle da se medjusobno poubijamo.
Šta tu kome nije jasno.
Srbija ima dve opcije.
Srbijastan potpuna Putinizacija i Rusifikacija, tamo gde vlada avtokrata Žvaljo.Za novi svetski poredak u kome vladaju države takozvane osovine zla.Uvjek ratno stanje u kome se Srbe priprema na rat sa svim susedima za velikoSrbiju i srbski svet.
Ili
za normalno slobodno društvo gde vlada demokratija.Tamo nema mesta za ratne zločince žvaljavog Vučiča,šešelja,Bokana,..Informer,Happy tv,Pink tv….
Svaka čast, ljudino, svako dobro!
Izuzetno potresno. I tema o kojom se tako malo prica i zna. Kakav divan covek i njegovi pravi roditelji koji su ga podgajili. Pojedini komentari su kao i obicno sramni, takmicenje u zlodelima, ko je koga vise silovao. To je ono sto truje jednu naciju, nedostatak empatije.
Alal ti vera! Skidam kapu što ste se izdigli iznad svega!
Ganuta do suza!
Мени је невероватно, како је могуће да у 21 веку људи немају ширину, да ме могу да схвате ако је Шешељ ставио ( На нашу жалост ) кокарду, то не значи да је четник, или како је могуће да неко каже за Милошевића или Младића да су четници?!
Они су комунисти 1/1, без грешке..
Приви који је скинуо петокраку са скупштине града био је ДР. Зоран Ђинђић, он је више четник него било ко други од горе наведених другова…
😉
Masili ste temu. Nije ovde rec o cetnicima, nego o deci nastaloj iz silovanja, a kojih se odricu i silovatelj i ona koja ih je rodila (ne mogu je nazvati majkom). Ta deca dozivljavaju psihicke lomove. Odricu ih se oni koji bi trebalo da im daju sigurnost. Kada, kao Alen, naidju na dobre ljude, to je cista sreca i sansa da odrastu u normalne ljude. Vidite da njegov otac ni pored DNK analize ne priznaje da je izvrsio silovanje. TO je ovde problem. Problem je i sto Republika Srpska ne zeli da prihvati resenje problema u kom je i sama ucestvovala. Dakle, lepo momak kaze da su silovali svi, ali….
Tema je silovanje u ratu, odnos prema nepriznatoj deci i ljudskosti onih koji su ih prihvatili.
Nauci razliku izmedju komunista i komunjara. Seselj, Mladic, Karadzic, Milosevic su komunjare, ne komunisti, a Djindjic je bio liberal.
Е тога стиже Кнежева клетва за непочинство учињено на Видовдан.
Čovek među ljudima. Svaka ti čast svako ti dobro želim. Neka nebesa čuvaju i tebe i tvoje najmilije.
Занимљиво би било знати коме одговара да се овакве приче пласирају баш сада после 3 деценије од рата. Наратив је исти као и деведесетих – једнострано осликавање само Срба као силоватеља јер без обзира на сву индивидуалну кривицу добро се видело и осетило да је резултат генерализација са веома упрошћеним наративом којима су људи по природи склони.
Уз то може се приметити још нешто, замислите да је његова мајка имала абортус – он не би био жив и не би било приче. Доказ да је чедоморство како је право име за „абортус“ богохулно ма какве да су околности а ето нико то да примети и замисли се.
Nije tacno. Momak lepo na kraju kaze da su svi silovali. On, konkretno je nastao iz silovanja muslimanke od strane Srbina. Zato se usredsredio na ponasanje „cetnika“. Nije zabranjeno da jos neko napise svoju ispovest. Zasto cute Srpkinje silovane od muslimana ili Hrvata ili pripadnika medjunarodnih snaga (ni oni nisu bili sveci). Kako vas pogadja i sad, posle 30 godina. Umesto da uputite reci razumevanja i utehe, vi jos uvek mislite da su Srbi nosili oreol tokom ratova. Zato nam je ovako kako je
Не ради се овде о момку њему свака част, него о прилогу само о њему као да је он једина жртва а који представља само једну страну приче о рату тако да немојте да изврћете.
Да је у питању истински истраживачко новинарство имало би и мало више података о жртвама силовања на свим странама. Три деценије после рата није мало времена да се истражи све па и ова тема. Зато управо и остаје утисак једностраног приступа као и деведесетих.
Да вам је „правде“ којом се китите не бисте пенили.
Ovde je reč o priči konkretnog čoveka, o iskustvu konkretnog čoveka, a ne o istraživačkom novinarstvu i obrađivanju teme o žrtvama silovanja „na svim stranama“. Vama „zapenjenost“ ne dozvoljava da to vidite, a druge optužujete da „pene“.
Ma иди, неће бити. Да ли се некада запитате зашто се само и код нас промовишу приче о жртвама Срба а никада о Србима као жртвама. Зато и пените када се укаже да то није нормално.
И не, не ради се о томе да само причамо о нашим жртвама као што сви у региону, гле чуда, причају само о својим, већ да се изнесе целокупна истина а не овако пропагандно и једнострано на парче. Тога смо се наслушали и нагледали деведесетих и Вучић и његови су управо се нашли на власти добрим делом из реакције на такве једностраности квазидемократске либералне грађанштине. Ко то не схвата ништа не схвата нажалост.
Tja
„Kvazidemokratska liberalna gradjanstina“ … sunce ti kakva sintagma. Jel si to od Seselja cuo?
Briga tebe za zrtve, bilo koje, briga tebe i za pravdu, istinu. Jedino do cega ti je stalo je sujeta. Kod vas radikala ne postoje sledece osobine, stanja i reci: izvini, pogresio/la sam, samorefleksija, samospoznaja, krivica, kajanje.
Vama je sve to preciznom „socio-hirurskom“ metodom uklonjeno, a putem brutalne propagande koja traje skoro 4 decenije. A nije da niste njoj bili podlozni, poput slabijeg imunog sistema. I to je trajno, trpno stanje, leka nema. To sto arcis cirilicu je simptom.
Za 19 godina postojanja Tužilaštvo za ratne zločine u Srbiji podiglo je samo 10 optužnica zbog seksualnog nasilja tokom ratova na prostoru bivše YU, od čega je 5 sudskih postupaka pravosnažno okončano.
Zakon koji je usvojen u Srbiji 2020.g. propisuje uslove kako bi osoba dobila status civilne žrtve. Jedan od njih je da je organizam oštećen najmanje 50%. Pri silovanju dolazi ,pre svega do psihičkih patnji i povreda, što je teško dokazati, pa mnogi zbog ovoga ne mogu da ostvare svoje pravo.
Opširan tekst je na Radiju Slobodna Evropa, 12. 10. 2022.
Narativ je ova vasa prva recenica. To nije novinarska „prica“, nego stvarni zivot. Pravo je pitanje koga jos uvek zulja ovakva istina, ko se stalno oseca prozvanim, ko menja teme i upire prstom u druge, ko je slep i gluv za ljudske sudbine i zlocine koji ih oblikuju, trazi neke kontra-dokaze i podmece nesto drugo. I ova egocentricna hipoteza o tome kako se uvek Srbi okrivljuju je primer narativa.
Вас изгледа жуљи кад се помену српске жртве о којима се наравно овде не говори сем уобичајене флоскуле „да је било жртава на свим странама“ али ето само се конкретно говори о српској кривици. Провидни сте.
Najbolje je kad optužite druge da ih žulja ono što zapravo vas žulja. Ovde se konkretno govori o srpskoj krivici jer je reč o konkretnom slučaju. To što govorite je tako nisko da mi se gadi.
Zapravo vas zulja kad se spomenu bilo kakve i bilo cije zrtve, a da nisu srpske. Kao sto Vucica zuljaju sve ratne i mirnodopske zrtve, ako on nije najveca medju njima ili jedina. Tako imamo paradoks da u Srbiji vise nijedna zrtva nije vazna ako se ne uklapa u taj velikomucenicki samoopsednuti sablon. I zbogom ljudskosti.
Не лупетајте, тај наратив евротупсона да све што им се не свиђа трпају у кош са Вучићем је разлог зашто сте оправдано изгубили власт и зашто је нећете скорије ако и икада добити. Да имате имало осећаја за свој народ не би лупетали такве глупости али авај малограђанштина и дивљење свему странском до бола који иде у чист мазохизам је судбина свих покондирених.
Tja
„Evrotupsona“?
Vidi bato, to sto arcis cirilicu ne cini te vecim i boljim Srbinom, niti to sto mrzis eu. Ali svakako govori dosta o tebi, a nista o drugima. A o tebi kazuje da si ucauren, paranoican, zadrt, inadzija, uskogrud, zamandaljen, zatucan. Mrzis svakog ko ne misli kao ti, sto jeste odlika radikala, jos od Nikole Pasica. Taj rajetinski mentalitet kakav ti i tebi slicni gajite doveo je Srbiju pred nestanak. Za to nisu krivi “ evrotupsoni i gradjanisti“, jer takvi nikada nisu bili vecina.
Dragi Tja, imate li vi osecaja za svoj narod? Vec godinu i po ljudi traze pravdu za zrtve novosadske tragedije, pa ih se proglasava izdajnicima i neprijateljima, a kad izadju da odaju postu, na njih se obrusavaju batinasi i zvucni topovi. I pevaju u inat Dijani Hrki. Sta je tu „stransko“? Osim povlascenih kineskih poslovnih partnera i ruskih sluzbi koje su utvrdile da „nije korisceno sonicno oruzje“?
Hm, stvarni život? Da li ste bili svedok? Videli snimak silovanja? Verovati ženi koja prvo nije abortirala a onda ostavila u bolnici svoje dete i pobegla je vrlo diskutabilno. Možemo samo posmatrati kao tvdnju jedne žene sa labavim kredibilitetom.
Covek je upoznao tu zenu, njegovu biolosku majku.
Da li si ti normalan?
Koliko ograničenosti i ljudske bede u jednom komentaru
U ratu je sve moguce.Ljudi dobiju zivotinjski instikt, a oni koji su ugrozeni koriste sve nacine da prezive.Tako je bilo u Nemackoj gde su svabice nevoljno iz nuzde legale sa ruskim vojnicima,zbog kre hleba,ili konzerve ribe.E sad da li je to silovanje ili ucena to jedink sveti Bog zna.Bice morala dala, pa se pokajala
Na istu temu – jedna od najmonstruoznijih prica za koju sam cuo je o golgoti pok. Dr. Olge Drasko. Mislim da bi ta prica trebala biti podjenako predstavljena kao i ova.
Da li je taj njegov bioloski otac odgovarao za svoja (zlo)dela? Ako se zna ko je, neko bi trebao time da se pozabavi, da ne bude „sve se dobro zavrsilo“. Takve svinje ne urade to samo jednom. Ko zna koliko je devojaka ojadio! Rat ne moze biti opravdanje. Zlodela moraju da se kazne.
Pravo pitanje. Silovatelji su kriminalci, a rat nije olaksavajuca okolnost. Mozda bioloska majka ne zeli da svedoci. I to treba razumeti, koliko silovanih zena nikad ne uspe da progovori. Zamislite traume koje je ona prezivela. Ono sto jeste sramota je naravno cinjenica da vlast Republike Srpske ne usvaja taj zakon. Ali nije iznenadjujuce, na zalost.
Čovek je najmonstruoznije stvorenje na ovoj planeti! Često se pitam zašto smo takvi (od postanka), i ko nas je takvim stvorio!? Ako je to Bog, nikako nije trebalo da nam da slobodnu volju jer nismo tome dorasli! Covek je, zapravo, biće teško ometeno u razvoju!
Stihovi iz pesme Branimira Dž. Štulića:
Nije važno odakle sam
sve dok znadeš kuda putujem
deralo me sedam mora
gorka kora ljute nevolje
to što brodi ne mogu da prevale
čovjek umije
meni se dušo od tebe ne rastaje
♥︎
Ако је то удружење о заборављеној деци рата једнонационално, онда је то политичко удружење. С’ обзиром да те деце има и код Срба и Хрвата, кад и они буду у том удружењу можемо да сматрамо да смо кренули са мртве тачке.
bolesno ti razmisljanje
Болестан си ти од мржње према Србима. Ако си одушевљен Аленом, онда промени нешто. Он не мрзи никог и у томе је његова величина.
Слажем се у потпуности са тобом…
Невероватан наратив…
“ Четници“ Колико ја знам, а знам… То је војска ( Демократске, парламентарне државе ) Краљевине Југославије…
А рат у СФРЈ Југославији, водили су ТИТОВИ ПИТОМЦИ!!!
Жалите се на Младића, па он није хтео петокраку да скине до последњег момента, а ни кокарду није хтео ( Богу хвала ) да стави…
Gluposti
Ogranicen si jako i tragicno.
Da ste pažljivo i dobronamerno pročitali tekst, videli biste da se tu i pominje da se to odnosi na svu decu koja su rođena iz silovanja. Očigledno je da niste dobronamerni.
Kako kaže, Republika Srpska nije usvojila taj zakon. Ako postoji neka razlika u nacionalnoj strukturi žrtava, zar ne bi bilo dobro da RS usvoji zakon i da šansu i onoj deci koja su u RS?
Činjenica da RS ne usvaja zakon, ne može da učini ovu organizaciju političkom.
Ako iskažem sumnju zbog nekoliko nelogičnosti i upitne autentičnosti priče ovoga čoveka da li ćete mi objaviti komentar?
Objavice ti . Al kao sto kaze ona srpska poslovica „Bolje je pametno ćutati nego glupo govoriti “ A kod tebe je taj slučaj.
Postoji DNK analiza. A svi silovatelji, po „starom, dobrom običaju“ negiraju silovanje. Za Boga miloga voleli se, pa krili jer je on bio oženjen a ona druge vere. Nije nego.
Neizmerno dirljivo, sam Alen i ljudi koji su ga prihvatili i ocuvali. Zasto, zasto nemamo vise ljudskih prica o tom ratu, da damo glas ljudima koji su proziveli neopisive stvari, nego dovodimo analiticare, istoricare, svadljivce da seciraju dogadjaje, a zivih svedoka ima toliko i niko ih nista ne pita?
Јао боже драги,колико ме је дирнуо овај текст,прича овог предивног човека,али део који ме погодио нај више је онај што није било млека у болници бего су му дсвали мрвице кекса ,јојјј тужно ми ужасно ,можда је био и гладан тада ,свака част и бог благословио човека и његову породицу који га је узео и чувао као свог.
Veliko poštovanje ovom divnom čovijeku.Svaka čast ljudino!!
♡
Ima li kraja propagandi???
kakva propaganda bolesniku ???
radi se o motivacionoj prici koja pobedjuje mrtvilo i ludilo balkansko, te postavlja temelj za nesto divno puno smisla u odnosu na nacionalizme i religije…
Tvoj komentar je propaganda!
Divan čovek. Njemu i njegovoj porodici želim sve najbolje od srca.
Predivan čovek, za uzor svima nama.
Dirnut sam do suza. Nista te ne moze privesti „poznaniju prava“ kao bezuslovna dobrota Čoveka. Grešni smo da Bog sačuva.
Alen Muhić više puta pominje šta je on IZABRAO, kako da živi sa stvarima iz prošlosti. U tome je ključ. Sve je na nama, u svakoj situaciji. Izbor uvek postoji!
Svaka čast, dragi Alene. Sve najbolje Vama i Vašoj porodici.
Suze su mi preplavile lice, dok sam čitala. A reči zagrejala srce, da ima tako divnih ljudi, kao što je Alen, porodica koja ga je od hranila i vaspitala i porodica njegove žene, koja ga je prigrlila. Svako dobro tebi Alene i tvojim najmilijim
Čovek inspiracija!
Hvala ti što si sa takvom snagom izneo sve tuđe teške greške iz prošlosti i što biraš budućnost i vidiš svoje mesto i svoj ogroman doprinos u njoj!
Sta kazu Vucic, Radovan Karadzic/Dusan Dabic i Milo Lompar na ovo?
Kazu da je kriva Angelina Jolie.
Какво мешање баба и жаба, притом, Ломпар је господин за разлику од побројаних. Ви Ћацији бисте волели да нам огадите Студентску листу, али нема те силе која то може. Иначе, свака част Алену, и свака част господину Мухарему и госпођи Авдији! Величине људске…
Molim Vas da nam objasnite u čemu se to gospodin Lompar razlikuje od gospode Vučića i Šešelja?
Kao што се Јелена разликује од “Хелене” али тешко је то вама објаснити…
Pa makar po tome što je gospodin, a ne šljam.
I tu se sve razlike zavrsavaju.
A gde pocinju slicnosti? Ovi Seseljevi zagovaraju Veliku Srbiju, Lompar „srpski integralizam“. Ovi Seseljevi otvoreno podrzavaju Mladica i Karadzica, dok Lompar nesto suptilnije: pise recenzije za Karadziceve pesme. Ovi Seseljevi nas ne zele u EU, ni Lompar nas ne zeli u eu. Ovi Seseljevi su istorijski revizionisti, Lompar isto: duh samoporicanja. Ovi Seseljevi su nedavaci KiM (barem deklarativno), Lompar isto.
Ali eto, Lompar ne vredja, i to je valjda nesto.
uvek imas mogucnost da se sam ugasis Dusane…, u tvom slucaju biti priglup ti ne pomaze, stavise polako izumirete i jos malo pa ce sva cacijada i stoka nestati tj biti na prinudnom radu.
a ovo je jedna divna prica i nije jedina…
Tako je Vucic govorio pred dolazak na vlast – Samo da ocistimo ovaj zuti olos, sve ce krenuti na bolje… A onda sto kumova milijardera/milionera lopova na slobodi i Informer Svetosavlje. I jeste nas pocistio, osim najgorih medju nama koji su sad kod njega.
Velik si ti ČOVJEK Alene Muhiću i gromada humanosti koju neko odozgo promatra i puni ljubavlju i energijom življenja.
Neka VAM Gospod podari svu sreću i ljepotu življenja sa Dženanom, djecom i Porodicom. 💕❤❤🥰
P. s tužno je da je u istom gradu još jedna ljudska veličina Amir Reko proglašen za “ Persona non grata „
Iako je bilo Radomira kod svih triju nacija naše ponosne Jugoslavije, mene bole naši Radomiri, koji su u Srbiji doživljavani kao heroji, a posle poraza su prešli reku i preneli svoju filosofiju življenja u Srbiju. Isto rade i ovde, ali u mozak, bez zadrške i šanse da zastanu. A ti Alene, čista nevina dušo, ti si naš, dete svih nas, i stvarno nije važan nastanak, nego put kojim ideš. Hrabro momčino, divi ti se Srbija svih naroda i religija, jer si uistinu ČOVEK.
Kako ste samo u pravu ovde…
Šta reci za ove dobre ljudeAlena čoveka,porodicu koja ga je odgojila,i porodicu od supruge naklon do poda,neka vam dragi Milostivi podari svu srecu i radost ovoga sveta.Zalosno za nas u Srbiji koja ima milion cacija potpuno suprotnih ovim ljudskim velicinama.
Moj Dragoljube, zašto se uvijek mora naglasiti da su prešli rijeku?
Nismo svi loši i isti, niti divlji. Neki od nas i bježe odatle među civilizovanije sa druge strane Drine. Mjesto rođenja ne određuje kvalitet čovjeka. Bio on hercegovac, bosanac, šumadinac, vojvođanin, beograđanin…
Jednako mrzim takve zvali se oni Radmilo, Edin ili Josip iako sam isto iz te Republike Srpske.
Mjesto rođenja ne određuje kvalitet čovjeka. – Potpisujem!!Bravo.
Tačno lepo ste sve rekli. Prešli Drinu došli ovde…
Alen stvarno jeste dete svih nas
Прво нико у рату нажалост погубљене и добрим делом шизофрене популације у Босни није “наш” иако се неки тако представљају. Заједничка вера не значи и заједничку културу с ни језик што Хрвати и Црногорци доказују.
Друго овакве приче ако се само односе на “српске” силоватеље и “босанске” жртве ма колико изгледали људски јесу политичка злоупотреба какве смо се нагледали деведесетих на CNN и осталим пропагандним гласилима.
Макар прича била аутентична и за жаљење извлачење из ширег контекста рата који је подстакнут споља комплетно служи наративу пропаганде о свим Србима као силеџијама нажалост.
Nema ovde nikakve zloupotrebe, sem možda u vašoj glavi sa željom da se umanje zločini ljudi srpskog porekla. Čovek je samo ispričao svoju priču u kojoj je predstavio svoje plemenite roditelje Muharema i njegovu ženu, koji su divni ljudi, a takvih je nažalost malo međju nama. Sve u ovoj njegovoj izjavi odiše dobrotom i ljudskošću, izuzev samog čina njegovog začeća. Situacija nije laka, ali nam čovek velike duše, Alen, iznosi da se može prevazići i izbeci okovi mržnje prema zlocincima, pa ma kog porekla oni bili.
Divan clanak
Ovaj čovek je pravi primer pobede ljudskog duha nad sudbinom koja mu je bila namenjena. Imao je veliku sreću u nesreći da su ga usvojili humani ljudi, koji su postali njegovi anđeli čuvari i izveli ga na pravi put.
Njegova inspirativna priča nam još jednom ilustruje da ljudska civilizacija mora da iskoreni ratove da bi krenula putem progresa. Jer, u njima najgori ološ umisli da može da radi sve ono što ne bi mogli u miru, pa ubijaju, siluju, zlostavljaju i pljačkaju. Dok većina to ne shvati, uvek će se dešavati takve stvari. A da bi zlo trijumfovalo, dovoljno je da dobri ljudi ne čine ništa!
Vlast u Goraždu od početka aprila 1992. Drže Muslimani,a Alen je rođen u FEBRUARU 1993.Kada je to Alen začet?? Malo biologije.
Vrlo zanimljivo, niko nije osporio njegovu pricu, /čitala sam i ranije o Alenu!/, cak ni žena koja ga je rodila, ali i DNK-a postoji, dok ti „prozivas biologiju?!“ Da, Alen ne pominje samo Srbe kao silovatelje, tako da je prica veridostijna…..tim pre sto ziveh u Bosni, tim pre sto sa porodicom napustih istu i da napomenem, mnogo prica cuh od izbeglica…i mnogi bi mogli napisati mnogo sto sta….
….a mogucnost da je majka iz nekog sela u blizini Gorazda?
Bitno je da ti pametujes…
Alen je začet u Foci , majka je pobjegla za gorazdeew
kako si ljigav
Ma on je samo radikal, ljigavost mu tu dodje kao kap u moru.
Љубав је чудо!
“Никада ме нису хранили мржњом, него љубављу, радом и достојанством. Захваљујући њима, научио сам да поријекло не одређује карактер човјека. Могао сам отићи путем беса, али они ме научили да идем путем човечности.“
Мухарем и Авдија су прави Аленови родитељи. Пренели су му љубав као највећу цивилизацијску тековину. На тим крилима је Ален стасао у човека–горостаса. Наследио је и достојанство од њих. Све то је имало неизбежну последицу да је научио да размишља и оно најважније, што чини човека човеком—да прашта….П.С. Није важно одакле смо него где стремимо.
IMa nešto nejasno.Otkuda „četnici“ u Goraždu za vreme rata 1992-1995 ,kada je opštepoznato da su Sve vreme Goražde držali Muslimani?Srbi su Goražde držali u opsadi.Zbog toga je neverovatna je priča o silovanju i o Radmilu Još taj Radmilo“ne priznaje“nalaz DNK-.
Ne vidi se da li je Radmilo suđen,ako je tačna priča o silovanju.
Molio bih novinarku da utvrdi šta je ISTINA.
Radmilo je verovatno ucio da postoji parcijalni DNK, kako rece nas nekadasnji ministar policije.
Написана књига, представа пред УН-ама, медијска светла… нажалост, све личи на политички пројекат тешких манипулатора.
Заиста, не може се генетски тест порицати – ту има неког мувања! ИСТИНУ НА СУНЦЕ, У ИМЕ БОГА, да знамо ко је ко у овој причи.
Nemas ti suverenitet, Seselj stanuje u tvojoj glavi.
То је и мене збунило. Наравно, нико не потиче да је злочина било, али зашто су некако увек Срби први који се помињу, а једини су за злочине кажњени и који су криви и који нису. Алену свака част, као и његовим родитељима.
shok!! „зашто су некако увек Срби први који се помињу, а једини су за злочине кажњени“ jeste dobro interno pitanje, pitaj sebe, svoje. stvarno, zasto?! sta vam bi jbt!
Питам тебе, паметњаковићу! Отиђи макар једном у Скелане или Братунац или Кравице… Српска нејач побијена, а зликовац Орић се слободно шета. Рекох, свака част Алену и његовој породици. Али, и српске жене су страдале од неких који нису Срби. Очигледно сматраш да је ок над Србима чинити свако зло. Срам те било, ако знаш шта је срам и ти и сви ови који у твом маниру пишу ове идиотске аутошовинистичке коментаре.
Ima li išta gore nego zločin pravdati zločinom?!
Užas!!!!
To samo govori o tebi kao obliku života kome je nebitno da li je neko tamo stradao, nego koje je nacionalnosti…..
Šta vam je to autošovinistički? Dokle ćete bre da rabite tu idiotsku izmišljenu reč? Izmišljenu samo zato da biste mogli da bacite kamen na onog ko vam se ne sviđa. Nepismene neznalice.
Sram vas bilo!
Zbog takvih genija za tastaturom nam i ide kako ide. Čovek preživeo pakao izigao se iznad kao anđeo i ti sad filozofiras.
Marko,
Kad bi samo znali šta se sve radilo u ime srpstva prisjelo bi vam sve. Doduše, mislim da u ratu na površinu isplivaju najgora i najbolja ljudska bića. Bez generalizacije.
А шта се радило у име ко зна чије над Србима? У једном дану сам остала без троје најмилијих. Нека Бог да Алену свако добро, али има нас и Срба страдалих у тој Босни.
U konkretnom slučaju pitanje je da li je moguće ono što piše,a ne šta se sve događalo u toku tog rata.
ako si ti toliko corav da gledas ovu ljudetinu, cujes mu pricu, vidis sjaj u ocima, osecas toplinu njegovog srca – a i dalje se mislis „mozda je fejk“ onda si ti stvarno za zalost. i pazi, on – pa ti! okeani izmedju (Bogu hvala!)
Alene Muhicu, dok sam citao tekst osetio sam potrebu da te ko brata zagrlim.
Sve najbolje tebi i tvojoj porodici ti zeli jedan Zoran iz Srbije.
♥︎
Дете од Бога. Да је само од човека не би било љубави и праштања. Пример и лекција да свет постане боље место. Заслужује свако добро од Господа, као и породице које су га прихватиле, као и покољења која ће га следити.
♥︎
Kratko cu…
SVAKA ČAST I SRETNO NAPRE!!
Mogu samo da te zagrlim, jako,toplo i isplačem se…
Bravo hrabra,divna dušo😇🙏🏻💓💓💓
Izvini😭😭😭😭🙏🏻
ČOVEK.
Svaka čast divni čoveče,sve najbolje tebi i tvojima u životu!
Na ovom nesretnom Balkanu, u svom talogu jada i muka oko nas, među ljudima koji bi da zaborave sreća je da ima ljudi od formata,ljudi velikih kao Alen i njegove sadašnje porodice.
Ovo je ekstremno teško suočavanje sa našom surovom bliskom prošlošću! Bezgranična ljubav za ovog mladog čoveka koji je odlučio da glada u budućnost a ne u prošlost…i za njegovu hrabrost i ogromno srce!
Емотивно, снажно, поучно…!
Стисак руке и подршка кроз живот Алену и свима са сличном судбином..
Bravo,zaslužuješ veliko poštovanje
Isplakah dusu svoju!Drago dete, neka ti ovaj zivot bude najsjajnija zvrzda! Veliki si jer si oprostio, i zivi dragi dete samo zivi i nista drugo!Tebi i tvojoj porodici zelim sve najbolje! Jedna Vojvodanka!
Živ bio, Alene Muhiću, velika dobra dušo, divni mladi čoveče, sunce te grejalo do kraja vremena
Dragi nenormalni ljudi, žene se siluju svakog dana čak i od strane muževa i iz tih jezivih iskustava nastaju deca koju gaje uz mržnju i sećanje na svoj bol. Ako se silovanje svede na nacionalnu prepirku zlo je ponovljeno. Rade ili Ramiz ,čovek koji siluje ženu ne bi trebalo da bide mio nikome, ako jeste to govori o nama. Čovek iz ispovesti je imao sreće da ga ne gaje biološki roditelji i ne zadoje mržnjom ,nisu svi te steće. Njegov primer treba da nas pouči da čovek može da nadraste bedu svoje prirode, ali ne mi se svađamo i branimo silovatelje.
Necu citati komentare jer na zalost znam da ce biti svakojakih, sramotnih. Svaka cast ovom divnom coveku na njegovoj borbi, postenju, sirini i plemenitosti!
Koliko bi bilo pozitivnih komentara da je Alen sin Milice koju je silovao Franjo ili Muhamed? 2 ili nijedan?
Interesantno što vam je ovo palo na pamet. I to ponešto govori o vama, ne o drugima šta BI oni rekli. Ništa nije slučajno, ni ono što mislimo, ni ono što govorimo.
Višegodišnje iskustvo. Srbi su uvijek oduševljeni ljudima koji su spremni oprostiti srpske zločine, izdignuti se iznad njih, odabrati budućnost i sl. Ali još nikada nisam nisam pročitao da su Srbi spremni oprostiti NATO bombardiranje, konkretan ustaški zločin, kosovsku bitku… izdignuti se iznad njih i odabrati budućnost. Naprotiv, to se uvijek koristi kao „argument“, kada se govori o konkretnom srpskom zločinu ili se uopće kritizira Srbiju ili Srbe.
Ja mislim da je veoma nisko to što ste napisali. Stavljati sve pripadnike jedne nacije u isti koš je najblaže rečeno neinteligentno, ali mogla bih ići i dalje pa reći da je pokvareno. Da ne kažem i da je uvredljivo.
Umjesto laži i vrijeđanja dajte jedan primjer u srpskim medijima (podcasti, portali, tv) gdje je Srbin nešto oprostio od gore navedenog, pa onda i odobravanje tog čina od drugih. Još bolje dajte osobni primjer.
Primjera gdje su Srbi oduševljeni komšijama koji su se izdignuli iznad zločina počinjenih nad njima i odabrali budućnost ima koliko hoćete.
I ja sam to mislio sve vreme dok sam čitao ovo, ne znam kako da nazovem.
Sve najbolje želim hrabrom čoveku Alenu Muhiću.
Ljudi koji pripadaju ovoj grupi često se suočavaju sa situacijama koje nisu pravno regulisane i to mnogima otežava život. O ovome se može saznati, između ostalog, kada se na Guglu ukuca: Zaboravljena deca rata – nailazi se na razne sajtovi sa značajnim informacijama.
Bravo ,ne širiti dalje mržnju,ona nas je zato i dovele dotle da se medjusobno poubijamo.
Šta tu kome nije jasno.
Srbija ima dve opcije.
Srbijastan potpuna Putinizacija i Rusifikacija, tamo gde vlada avtokrata Žvaljo.Za novi svetski poredak u kome vladaju države takozvane osovine zla.Uvjek ratno stanje u kome se Srbe priprema na rat sa svim susedima za velikoSrbiju i srbski svet.
Ili
za normalno slobodno društvo gde vlada demokratija.Tamo nema mesta za ratne zločince žvaljavog Vučiča,šešelja,Bokana,..Informer,Happy tv,Pink tv….
Svaka čast, ljudino, svako dobro!
Izuzetno potresno. I tema o kojom se tako malo prica i zna. Kakav divan covek i njegovi pravi roditelji koji su ga podgajili. Pojedini komentari su kao i obicno sramni, takmicenje u zlodelima, ko je koga vise silovao. To je ono sto truje jednu naciju, nedostatak empatije.
Alal ti vera! Skidam kapu što ste se izdigli iznad svega!
Ganuta do suza!
Мени је невероватно, како је могуће да у 21 веку људи немају ширину, да ме могу да схвате ако је Шешељ ставио ( На нашу жалост ) кокарду, то не значи да је четник, или како је могуће да неко каже за Милошевића или Младића да су четници?!
Они су комунисти 1/1, без грешке..
Приви који је скинуо петокраку са скупштине града био је ДР. Зоран Ђинђић, он је више четник него било ко други од горе наведених другова…
😉
Masili ste temu. Nije ovde rec o cetnicima, nego o deci nastaloj iz silovanja, a kojih se odricu i silovatelj i ona koja ih je rodila (ne mogu je nazvati majkom). Ta deca dozivljavaju psihicke lomove. Odricu ih se oni koji bi trebalo da im daju sigurnost. Kada, kao Alen, naidju na dobre ljude, to je cista sreca i sansa da odrastu u normalne ljude. Vidite da njegov otac ni pored DNK analize ne priznaje da je izvrsio silovanje. TO je ovde problem. Problem je i sto Republika Srpska ne zeli da prihvati resenje problema u kom je i sama ucestvovala. Dakle, lepo momak kaze da su silovali svi, ali….
Tema je silovanje u ratu, odnos prema nepriznatoj deci i ljudskosti onih koji su ih prihvatili.
Nauci razliku izmedju komunista i komunjara. Seselj, Mladic, Karadzic, Milosevic su komunjare, ne komunisti, a Djindjic je bio liberal.
Е тога стиже Кнежева клетва за непочинство учињено на Видовдан.
Čovek među ljudima. Svaka ti čast svako ti dobro želim. Neka nebesa čuvaju i tebe i tvoje najmilije.
Занимљиво би било знати коме одговара да се овакве приче пласирају баш сада после 3 деценије од рата. Наратив је исти као и деведесетих – једнострано осликавање само Срба као силоватеља јер без обзира на сву индивидуалну кривицу добро се видело и осетило да је резултат генерализација са веома упрошћеним наративом којима су људи по природи склони.
Уз то може се приметити још нешто, замислите да је његова мајка имала абортус – он не би био жив и не би било приче. Доказ да је чедоморство како је право име за „абортус“ богохулно ма какве да су околности а ето нико то да примети и замисли се.
Nije tacno. Momak lepo na kraju kaze da su svi silovali. On, konkretno je nastao iz silovanja muslimanke od strane Srbina. Zato se usredsredio na ponasanje „cetnika“. Nije zabranjeno da jos neko napise svoju ispovest. Zasto cute Srpkinje silovane od muslimana ili Hrvata ili pripadnika medjunarodnih snaga (ni oni nisu bili sveci). Kako vas pogadja i sad, posle 30 godina. Umesto da uputite reci razumevanja i utehe, vi jos uvek mislite da su Srbi nosili oreol tokom ratova. Zato nam je ovako kako je
Не ради се овде о момку њему свака част, него о прилогу само о њему као да је он једина жртва а који представља само једну страну приче о рату тако да немојте да изврћете.
Да је у питању истински истраживачко новинарство имало би и мало више података о жртвама силовања на свим странама. Три деценије после рата није мало времена да се истражи све па и ова тема. Зато управо и остаје утисак једностраног приступа као и деведесетих.
Да вам је „правде“ којом се китите не бисте пенили.
Ovde je reč o priči konkretnog čoveka, o iskustvu konkretnog čoveka, a ne o istraživačkom novinarstvu i obrađivanju teme o žrtvama silovanja „na svim stranama“. Vama „zapenjenost“ ne dozvoljava da to vidite, a druge optužujete da „pene“.
Ma иди, неће бити. Да ли се некада запитате зашто се само и код нас промовишу приче о жртвама Срба а никада о Србима као жртвама. Зато и пените када се укаже да то није нормално.
И не, не ради се о томе да само причамо о нашим жртвама као што сви у региону, гле чуда, причају само о својим, већ да се изнесе целокупна истина а не овако пропагандно и једнострано на парче. Тога смо се наслушали и нагледали деведесетих и Вучић и његови су управо се нашли на власти добрим делом из реакције на такве једностраности квазидемократске либералне грађанштине. Ко то не схвата ништа не схвата нажалост.
Tja
„Kvazidemokratska liberalna gradjanstina“ … sunce ti kakva sintagma. Jel si to od Seselja cuo?
Briga tebe za zrtve, bilo koje, briga tebe i za pravdu, istinu. Jedino do cega ti je stalo je sujeta. Kod vas radikala ne postoje sledece osobine, stanja i reci: izvini, pogresio/la sam, samorefleksija, samospoznaja, krivica, kajanje.
Vama je sve to preciznom „socio-hirurskom“ metodom uklonjeno, a putem brutalne propagande koja traje skoro 4 decenije. A nije da niste njoj bili podlozni, poput slabijeg imunog sistema. I to je trajno, trpno stanje, leka nema. To sto arcis cirilicu je simptom.
Za 19 godina postojanja Tužilaštvo za ratne zločine u Srbiji podiglo je samo 10 optužnica zbog seksualnog nasilja tokom ratova na prostoru bivše YU, od čega je 5 sudskih postupaka pravosnažno okončano.
Zakon koji je usvojen u Srbiji 2020.g. propisuje uslove kako bi osoba dobila status civilne žrtve. Jedan od njih je da je organizam oštećen najmanje 50%. Pri silovanju dolazi ,pre svega do psihičkih patnji i povreda, što je teško dokazati, pa mnogi zbog ovoga ne mogu da ostvare svoje pravo.
Opširan tekst je na Radiju Slobodna Evropa, 12. 10. 2022.
Narativ je ova vasa prva recenica. To nije novinarska „prica“, nego stvarni zivot. Pravo je pitanje koga jos uvek zulja ovakva istina, ko se stalno oseca prozvanim, ko menja teme i upire prstom u druge, ko je slep i gluv za ljudske sudbine i zlocine koji ih oblikuju, trazi neke kontra-dokaze i podmece nesto drugo. I ova egocentricna hipoteza o tome kako se uvek Srbi okrivljuju je primer narativa.
Вас изгледа жуљи кад се помену српске жртве о којима се наравно овде не говори сем уобичајене флоскуле „да је било жртава на свим странама“ али ето само се конкретно говори о српској кривици. Провидни сте.
Najbolje je kad optužite druge da ih žulja ono što zapravo vas žulja. Ovde se konkretno govori o srpskoj krivici jer je reč o konkretnom slučaju. To što govorite je tako nisko da mi se gadi.
Zapravo vas zulja kad se spomenu bilo kakve i bilo cije zrtve, a da nisu srpske. Kao sto Vucica zuljaju sve ratne i mirnodopske zrtve, ako on nije najveca medju njima ili jedina. Tako imamo paradoks da u Srbiji vise nijedna zrtva nije vazna ako se ne uklapa u taj velikomucenicki samoopsednuti sablon. I zbogom ljudskosti.
Не лупетајте, тај наратив евротупсона да све што им се не свиђа трпају у кош са Вучићем је разлог зашто сте оправдано изгубили власт и зашто је нећете скорије ако и икада добити. Да имате имало осећаја за свој народ не би лупетали такве глупости али авај малограђанштина и дивљење свему странском до бола који иде у чист мазохизам је судбина свих покондирених.
Tja
„Evrotupsona“?
Vidi bato, to sto arcis cirilicu ne cini te vecim i boljim Srbinom, niti to sto mrzis eu. Ali svakako govori dosta o tebi, a nista o drugima. A o tebi kazuje da si ucauren, paranoican, zadrt, inadzija, uskogrud, zamandaljen, zatucan. Mrzis svakog ko ne misli kao ti, sto jeste odlika radikala, jos od Nikole Pasica. Taj rajetinski mentalitet kakav ti i tebi slicni gajite doveo je Srbiju pred nestanak. Za to nisu krivi “ evrotupsoni i gradjanisti“, jer takvi nikada nisu bili vecina.
Dragi Tja, imate li vi osecaja za svoj narod? Vec godinu i po ljudi traze pravdu za zrtve novosadske tragedije, pa ih se proglasava izdajnicima i neprijateljima, a kad izadju da odaju postu, na njih se obrusavaju batinasi i zvucni topovi. I pevaju u inat Dijani Hrki. Sta je tu „stransko“? Osim povlascenih kineskih poslovnih partnera i ruskih sluzbi koje su utvrdile da „nije korisceno sonicno oruzje“?
Hm, stvarni život? Da li ste bili svedok? Videli snimak silovanja? Verovati ženi koja prvo nije abortirala a onda ostavila u bolnici svoje dete i pobegla je vrlo diskutabilno. Možemo samo posmatrati kao tvdnju jedne žene sa labavim kredibilitetom.
Covek je upoznao tu zenu, njegovu biolosku majku.
Da li si ti normalan?
Koliko ograničenosti i ljudske bede u jednom komentaru
U ratu je sve moguce.Ljudi dobiju zivotinjski instikt, a oni koji su ugrozeni koriste sve nacine da prezive.Tako je bilo u Nemackoj gde su svabice nevoljno iz nuzde legale sa ruskim vojnicima,zbog kre hleba,ili konzerve ribe.E sad da li je to silovanje ili ucena to jedink sveti Bog zna.Bice morala dala, pa se pokajala
Na istu temu – jedna od najmonstruoznijih prica za koju sam cuo je o golgoti pok. Dr. Olge Drasko. Mislim da bi ta prica trebala biti podjenako predstavljena kao i ova.
Da li je taj njegov bioloski otac odgovarao za svoja (zlo)dela? Ako se zna ko je, neko bi trebao time da se pozabavi, da ne bude „sve se dobro zavrsilo“. Takve svinje ne urade to samo jednom. Ko zna koliko je devojaka ojadio! Rat ne moze biti opravdanje. Zlodela moraju da se kazne.
Pravo pitanje. Silovatelji su kriminalci, a rat nije olaksavajuca okolnost. Mozda bioloska majka ne zeli da svedoci. I to treba razumeti, koliko silovanih zena nikad ne uspe da progovori. Zamislite traume koje je ona prezivela. Ono sto jeste sramota je naravno cinjenica da vlast Republike Srpske ne usvaja taj zakon. Ali nije iznenadjujuce, na zalost.
Čovek je najmonstruoznije stvorenje na ovoj planeti! Često se pitam zašto smo takvi (od postanka), i ko nas je takvim stvorio!? Ako je to Bog, nikako nije trebalo da nam da slobodnu volju jer nismo tome dorasli! Covek je, zapravo, biće teško ometeno u razvoju!
Stihovi iz pesme Branimira Dž. Štulića:
Nije važno odakle sam
sve dok znadeš kuda putujem
deralo me sedam mora
gorka kora ljute nevolje
to što brodi ne mogu da prevale
čovjek umije
meni se dušo od tebe ne rastaje
♥︎
Ако је то удружење о заборављеној деци рата једнонационално, онда је то политичко удружење. С’ обзиром да те деце има и код Срба и Хрвата, кад и они буду у том удружењу можемо да сматрамо да смо кренули са мртве тачке.
bolesno ti razmisljanje
Болестан си ти од мржње према Србима. Ако си одушевљен Аленом, онда промени нешто. Он не мрзи никог и у томе је његова величина.
Слажем се у потпуности са тобом…
Невероватан наратив…
“ Четници“ Колико ја знам, а знам… То је војска ( Демократске, парламентарне државе ) Краљевине Југославије…
А рат у СФРЈ Југославији, водили су ТИТОВИ ПИТОМЦИ!!!
Жалите се на Младића, па он није хтео петокраку да скине до последњег момента, а ни кокарду није хтео ( Богу хвала ) да стави…
Gluposti
Ogranicen si jako i tragicno.
Da ste pažljivo i dobronamerno pročitali tekst, videli biste da se tu i pominje da se to odnosi na svu decu koja su rođena iz silovanja. Očigledno je da niste dobronamerni.
Kako kaže, Republika Srpska nije usvojila taj zakon. Ako postoji neka razlika u nacionalnoj strukturi žrtava, zar ne bi bilo dobro da RS usvoji zakon i da šansu i onoj deci koja su u RS?
Činjenica da RS ne usvaja zakon, ne može da učini ovu organizaciju političkom.
Ako iskažem sumnju zbog nekoliko nelogičnosti i upitne autentičnosti priče ovoga čoveka da li ćete mi objaviti komentar?
Objavice ti . Al kao sto kaze ona srpska poslovica „Bolje je pametno ćutati nego glupo govoriti “ A kod tebe je taj slučaj.
Postoji DNK analiza. A svi silovatelji, po „starom, dobrom običaju“ negiraju silovanje. Za Boga miloga voleli se, pa krili jer je on bio oženjen a ona druge vere. Nije nego.
Neizmerno dirljivo, sam Alen i ljudi koji su ga prihvatili i ocuvali. Zasto, zasto nemamo vise ljudskih prica o tom ratu, da damo glas ljudima koji su proziveli neopisive stvari, nego dovodimo analiticare, istoricare, svadljivce da seciraju dogadjaje, a zivih svedoka ima toliko i niko ih nista ne pita?
Јао боже драги,колико ме је дирнуо овај текст,прича овог предивног човека,али део који ме погодио нај више је онај што није било млека у болници бего су му дсвали мрвице кекса ,јојјј тужно ми ужасно ,можда је био и гладан тада ,свака част и бог благословио човека и његову породицу који га је узео и чувао као свог.
Veliko poštovanje ovom divnom čovijeku.Svaka čast ljudino!!
♡
Ima li kraja propagandi???
kakva propaganda bolesniku ???
radi se o motivacionoj prici koja pobedjuje mrtvilo i ludilo balkansko, te postavlja temelj za nesto divno puno smisla u odnosu na nacionalizme i religije…
Tvoj komentar je propaganda!
Divan čovek. Njemu i njegovoj porodici želim sve najbolje od srca.
Predivan čovek, za uzor svima nama.
Dirnut sam do suza. Nista te ne moze privesti „poznaniju prava“ kao bezuslovna dobrota Čoveka. Grešni smo da Bog sačuva.
Alen Muhić više puta pominje šta je on IZABRAO, kako da živi sa stvarima iz prošlosti. U tome je ključ. Sve je na nama, u svakoj situaciji. Izbor uvek postoji!
Svaka čast, dragi Alene. Sve najbolje Vama i Vašoj porodici.
Suze su mi preplavile lice, dok sam čitala. A reči zagrejala srce, da ima tako divnih ljudi, kao što je Alen, porodica koja ga je od hranila i vaspitala i porodica njegove žene, koja ga je prigrlila. Svako dobro tebi Alene i tvojim najmilijim
Čovek inspiracija!
Hvala ti što si sa takvom snagom izneo sve tuđe teške greške iz prošlosti i što biraš budućnost i vidiš svoje mesto i svoj ogroman doprinos u njoj!
Sta kazu Vucic, Radovan Karadzic/Dusan Dabic i Milo Lompar na ovo?
Kazu da je kriva Angelina Jolie.
Какво мешање баба и жаба, притом, Ломпар је господин за разлику од побројаних. Ви Ћацији бисте волели да нам огадите Студентску листу, али нема те силе која то може. Иначе, свака част Алену, и свака част господину Мухарему и госпођи Авдији! Величине људске…
Molim Vas da nam objasnite u čemu se to gospodin Lompar razlikuje od gospode Vučića i Šešelja?
Kao што се Јелена разликује од “Хелене” али тешко је то вама објаснити…
Pa makar po tome što je gospodin, a ne šljam.
I tu se sve razlike zavrsavaju.
A gde pocinju slicnosti? Ovi Seseljevi zagovaraju Veliku Srbiju, Lompar „srpski integralizam“. Ovi Seseljevi otvoreno podrzavaju Mladica i Karadzica, dok Lompar nesto suptilnije: pise recenzije za Karadziceve pesme. Ovi Seseljevi nas ne zele u EU, ni Lompar nas ne zeli u eu. Ovi Seseljevi su istorijski revizionisti, Lompar isto: duh samoporicanja. Ovi Seseljevi su nedavaci KiM (barem deklarativno), Lompar isto.
Ali eto, Lompar ne vredja, i to je valjda nesto.
uvek imas mogucnost da se sam ugasis Dusane…, u tvom slucaju biti priglup ti ne pomaze, stavise polako izumirete i jos malo pa ce sva cacijada i stoka nestati tj biti na prinudnom radu.
a ovo je jedna divna prica i nije jedina…
Tako je Vucic govorio pred dolazak na vlast – Samo da ocistimo ovaj zuti olos, sve ce krenuti na bolje… A onda sto kumova milijardera/milionera lopova na slobodi i Informer Svetosavlje. I jeste nas pocistio, osim najgorih medju nama koji su sad kod njega.
Velik si ti ČOVJEK Alene Muhiću i gromada humanosti koju neko odozgo promatra i puni ljubavlju i energijom življenja.
Neka VAM Gospod podari svu sreću i ljepotu življenja sa Dženanom, djecom i Porodicom. 💕❤❤🥰
P. s tužno je da je u istom gradu još jedna ljudska veličina Amir Reko proglašen za “ Persona non grata „
Iako je bilo Radomira kod svih triju nacija naše ponosne Jugoslavije, mene bole naši Radomiri, koji su u Srbiji doživljavani kao heroji, a posle poraza su prešli reku i preneli svoju filosofiju življenja u Srbiju. Isto rade i ovde, ali u mozak, bez zadrške i šanse da zastanu. A ti Alene, čista nevina dušo, ti si naš, dete svih nas, i stvarno nije važan nastanak, nego put kojim ideš. Hrabro momčino, divi ti se Srbija svih naroda i religija, jer si uistinu ČOVEK.
Kako ste samo u pravu ovde…
Šta reci za ove dobre ljudeAlena čoveka,porodicu koja ga je odgojila,i porodicu od supruge naklon do poda,neka vam dragi Milostivi podari svu srecu i radost ovoga sveta.Zalosno za nas u Srbiji koja ima milion cacija potpuno suprotnih ovim ljudskim velicinama.
Moj Dragoljube, zašto se uvijek mora naglasiti da su prešli rijeku?
Nismo svi loši i isti, niti divlji. Neki od nas i bježe odatle među civilizovanije sa druge strane Drine. Mjesto rođenja ne određuje kvalitet čovjeka. Bio on hercegovac, bosanac, šumadinac, vojvođanin, beograđanin…
Jednako mrzim takve zvali se oni Radmilo, Edin ili Josip iako sam isto iz te Republike Srpske.
Mjesto rođenja ne određuje kvalitet čovjeka. – Potpisujem!!Bravo.
Tačno lepo ste sve rekli. Prešli Drinu došli ovde…
Alen stvarno jeste dete svih nas
Прво нико у рату нажалост погубљене и добрим делом шизофрене популације у Босни није “наш” иако се неки тако представљају. Заједничка вера не значи и заједничку културу с ни језик што Хрвати и Црногорци доказују.
Друго овакве приче ако се само односе на “српске” силоватеље и “босанске” жртве ма колико изгледали људски јесу политичка злоупотреба какве смо се нагледали деведесетих на CNN и осталим пропагандним гласилима.
Макар прича била аутентична и за жаљење извлачење из ширег контекста рата који је подстакнут споља комплетно служи наративу пропаганде о свим Србима као силеџијама нажалост.
Nema ovde nikakve zloupotrebe, sem možda u vašoj glavi sa željom da se umanje zločini ljudi srpskog porekla. Čovek je samo ispričao svoju priču u kojoj je predstavio svoje plemenite roditelje Muharema i njegovu ženu, koji su divni ljudi, a takvih je nažalost malo međju nama. Sve u ovoj njegovoj izjavi odiše dobrotom i ljudskošću, izuzev samog čina njegovog začeća. Situacija nije laka, ali nam čovek velike duše, Alen, iznosi da se može prevazići i izbeci okovi mržnje prema zlocincima, pa ma kog porekla oni bili.
Divan clanak
Ovaj čovek je pravi primer pobede ljudskog duha nad sudbinom koja mu je bila namenjena. Imao je veliku sreću u nesreći da su ga usvojili humani ljudi, koji su postali njegovi anđeli čuvari i izveli ga na pravi put.
Njegova inspirativna priča nam još jednom ilustruje da ljudska civilizacija mora da iskoreni ratove da bi krenula putem progresa. Jer, u njima najgori ološ umisli da može da radi sve ono što ne bi mogli u miru, pa ubijaju, siluju, zlostavljaju i pljačkaju. Dok većina to ne shvati, uvek će se dešavati takve stvari. A da bi zlo trijumfovalo, dovoljno je da dobri ljudi ne čine ništa!
Vlast u Goraždu od početka aprila 1992. Drže Muslimani,a Alen je rođen u FEBRUARU 1993.Kada je to Alen začet?? Malo biologije.
Vrlo zanimljivo, niko nije osporio njegovu pricu, /čitala sam i ranije o Alenu!/, cak ni žena koja ga je rodila, ali i DNK-a postoji, dok ti „prozivas biologiju?!“ Da, Alen ne pominje samo Srbe kao silovatelje, tako da je prica veridostijna…..tim pre sto ziveh u Bosni, tim pre sto sa porodicom napustih istu i da napomenem, mnogo prica cuh od izbeglica…i mnogi bi mogli napisati mnogo sto sta….
….a mogucnost da je majka iz nekog sela u blizini Gorazda?
Bitno je da ti pametujes…
Alen je začet u Foci , majka je pobjegla za gorazdeew
kako si ljigav
Ma on je samo radikal, ljigavost mu tu dodje kao kap u moru.
Љубав је чудо!
“Никада ме нису хранили мржњом, него љубављу, радом и достојанством. Захваљујући њима, научио сам да поријекло не одређује карактер човјека. Могао сам отићи путем беса, али они ме научили да идем путем човечности.“
Мухарем и Авдија су прави Аленови родитељи. Пренели су му љубав као највећу цивилизацијску тековину. На тим крилима је Ален стасао у човека–горостаса. Наследио је и достојанство од њих. Све то је имало неизбежну последицу да је научио да размишља и оно најважније, што чини човека човеком—да прашта….П.С. Није важно одакле смо него где стремимо.
IMa nešto nejasno.Otkuda „četnici“ u Goraždu za vreme rata 1992-1995 ,kada je opštepoznato da su Sve vreme Goražde držali Muslimani?Srbi su Goražde držali u opsadi.Zbog toga je neverovatna je priča o silovanju i o Radmilu Još taj Radmilo“ne priznaje“nalaz DNK-.
Ne vidi se da li je Radmilo suđen,ako je tačna priča o silovanju.
Molio bih novinarku da utvrdi šta je ISTINA.
Radmilo je verovatno ucio da postoji parcijalni DNK, kako rece nas nekadasnji ministar policije.
Написана књига, представа пред УН-ама, медијска светла… нажалост, све личи на политички пројекат тешких манипулатора.
Заиста, не може се генетски тест порицати – ту има неког мувања! ИСТИНУ НА СУНЦЕ, У ИМЕ БОГА, да знамо ко је ко у овој причи.
Nemas ti suverenitet, Seselj stanuje u tvojoj glavi.
То је и мене збунило. Наравно, нико не потиче да је злочина било, али зашто су некако увек Срби први који се помињу, а једини су за злочине кажњени и који су криви и који нису. Алену свака част, као и његовим родитељима.
shok!! „зашто су некако увек Срби први који се помињу, а једини су за злочине кажњени“ jeste dobro interno pitanje, pitaj sebe, svoje. stvarno, zasto?! sta vam bi jbt!
Питам тебе, паметњаковићу! Отиђи макар једном у Скелане или Братунац или Кравице… Српска нејач побијена, а зликовац Орић се слободно шета. Рекох, свака част Алену и његовој породици. Али, и српске жене су страдале од неких који нису Срби. Очигледно сматраш да је ок над Србима чинити свако зло. Срам те било, ако знаш шта је срам и ти и сви ови који у твом маниру пишу ове идиотске аутошовинистичке коментаре.
Ima li išta gore nego zločin pravdati zločinom?!
Užas!!!!
To samo govori o tebi kao obliku života kome je nebitno da li je neko tamo stradao, nego koje je nacionalnosti…..
Šta vam je to autošovinistički? Dokle ćete bre da rabite tu idiotsku izmišljenu reč? Izmišljenu samo zato da biste mogli da bacite kamen na onog ko vam se ne sviđa. Nepismene neznalice.
Sram vas bilo!
Zbog takvih genija za tastaturom nam i ide kako ide. Čovek preživeo pakao izigao se iznad kao anđeo i ti sad filozofiras.
Marko,
Kad bi samo znali šta se sve radilo u ime srpstva prisjelo bi vam sve. Doduše, mislim da u ratu na površinu isplivaju najgora i najbolja ljudska bića. Bez generalizacije.
А шта се радило у име ко зна чије над Србима? У једном дану сам остала без троје најмилијих. Нека Бог да Алену свако добро, али има нас и Срба страдалих у тој Босни.
U konkretnom slučaju pitanje je da li je moguće ono što piše,a ne šta se sve događalo u toku tog rata.
ako si ti toliko corav da gledas ovu ljudetinu, cujes mu pricu, vidis sjaj u ocima, osecas toplinu njegovog srca – a i dalje se mislis „mozda je fejk“ onda si ti stvarno za zalost. i pazi, on – pa ti! okeani izmedju (Bogu hvala!)
Alene Muhicu, dok sam citao tekst osetio sam potrebu da te ko brata zagrlim.
Sve najbolje tebi i tvojoj porodici ti zeli jedan Zoran iz Srbije.
♥︎
Дете од Бога. Да је само од човека не би било љубави и праштања. Пример и лекција да свет постане боље место. Заслужује свако добро од Господа, као и породице које су га прихватиле, као и покољења која ће га следити.
♥︎
Kratko cu…
SVAKA ČAST I SRETNO NAPRE!!
Mogu samo da te zagrlim, jako,toplo i isplačem se…
Bravo hrabra,divna dušo😇🙏🏻💓💓💓
Izvini😭😭😭😭🙏🏻
ČOVEK.
Svaka čast divni čoveče,sve najbolje tebi i tvojima u životu!
Na ovom nesretnom Balkanu, u svom talogu jada i muka oko nas, među ljudima koji bi da zaborave sreća je da ima ljudi od formata,ljudi velikih kao Alen i njegove sadašnje porodice.
Ovo je ekstremno teško suočavanje sa našom surovom bliskom prošlošću! Bezgranična ljubav za ovog mladog čoveka koji je odlučio da glada u budućnost a ne u prošlost…i za njegovu hrabrost i ogromno srce!
Емотивно, снажно, поучно…!
Стисак руке и подршка кроз живот Алену и свима са сличном судбином..
Bravo,zaslužuješ veliko poštovanje
Isplakah dusu svoju!Drago dete, neka ti ovaj zivot bude najsjajnija zvrzda! Veliki si jer si oprostio, i zivi dragi dete samo zivi i nista drugo!Tebi i tvojoj porodici zelim sve najbolje! Jedna Vojvodanka!
♥︎