Sajt Forum 3 3
Radar Forum, jedanaesta epizoda

Živimo u novoj 1936. godini i to je jako opasno

  1. Primeri za poređenja su tendeciono birani.Dokazi: zašto Nedić nije doveden u vezu sa .Petenom a Srbija sa petenovskom Francuskom,vec se traži sličnost sa Pavelicem i ustaškom državom koja je svoj nacizam realizovala kroz logore smrti. 2/ Zašto se raspravlja o navodnim privilegijama Dozica i Velimirovica kao da bliski nacistima,a profasisticki kler u Hrvatskoj se uopšte ne spominje? 3/ Sve u svemu ovaj intervju je neposteniji od stanovišta mladjih hrvatskih istoričara,kao što je recimo Jakovina.

  2. @Перо, истина је. Дошавши у Војводину ти Срби из Босанских гудура су држави стоку по кућама у којима живе, разбијали плочице у купатилима. Ја то не видим као увреду од стране Спаховића, већ изношење истине, па му хвала на томе. Иначе, многи Срби мухамеданске вере су госпоственији од многих Срба православаца. Имају аристократске српске крви. То је мој лични утисак.

  3. Razgovarali o velikim temama, ni na jednoj se nisu zadrzali duze od 10 sekundi, a Spahovicu je bilo jako vazno da medju velike teme ubaci i to da su doseljenici u Vojvodinu razbijali plocice u kucama u koje su se uselili.

    1. A zaboravlja da spomene da su Srbima palili kuce odakle su ih proterali.
      Inace, sta su radili sa nemackom imovinom u ostalim zemljama istocne i centralne Evrope?

  4. @Dragan Pik-lon
    Bivši komunista i aktuelni staljinista , KGB operativac je Vladimir Putin.
    dr Zlatomir Marinov i advokat Spahović nisu bili marksisti, a ni u naznakama staljinisti.
    Rehabilitaciju Staljina mogu podržavati ljudi profila Vulina, ekstremni nacionalisti i šovinisti, koji se deklarišu kao sledbenici Mire Marković, koja nije bila ništa.

  5. Одлична је ова емисија. Хвала Радару. Хвала Спаховићу на одличним питањима. Окрени, обрну биће да је Немачки национал социјализам, како смо разумели саговорнике, добро државно уређење за Немачку радничку кладу где капиталисти морају да се договарају са радницима у интересу Немачке заједнице. Ако је то тако било, а верујем да јесте, онда у поређењу са тим системом садашња Србија и српски живаљ живе у робовласничком систему где влада мафија, а радници се израбљују, док их држава додатно пљачка разним наметима.

  6. Ovo je p0o9vrsna diskusija.Bivsi komunisti i marksisti pokusavaju da nam istoriju Evrope prestave u crno-beloj tehnici…..!

  7. Страшно је то што су ови људи сигурно прочитали нешто у животу, а причају као да нису или барем селективно како и сами кажу. Ово је онда вероватно злонамерно.

  8. Na Etnografskoj izložbi Slovena u Moskvi (1867), na završnoj sednici, vođe Rusa panslavista, predložile su predstavnicima ostalih slovenskih naroda, odluku o prihvatanju ruskog kao književnog jezika svih Slovena. Česi su dali neodređeni odgovor, Bugari su bili jedini Sloveni koji su se u potpunosti saglasili, a Srbi su bili jedini Sloveni koji su potpuno i jasno odbili da se saglase. Ova sednica je bila značajna prelomna tačka, pošto je od tada sve snažnija slovenofilska stranka i struja u Rusiji, počela da zanemaruje srpske interese, a da prihvata i protežira bugarske.

    Tadašnji Srbi su imali karakter i samosvojnost, a danas su Srbi, među svim slovenskim narodima, najveći poslušnici i obožavaoci Rusije, i to Rusije koja je napala i surovo razara Ukrajinu.

    Kada čujemo stavove koje zastupa ruska polituičko-intelektualna vladajuća klasa, od Putina, Medvedeva, Zaharove, Dugina, Trenjina, Karaganova, patrijarha Kirila, može se zaključiti da su oni debelo zastranili i zabrazdili,

    Srpski književni kritičar iz druge polovine 19.veka, Ljubomir Nedić, nazvao je Rusiju zemljom „nezrelih teorija“, tako je bilo krajem 19.veka, tako je i danas.

    1. A o da slavenofilske organizacije u Rusiji organizuju i salji dobrovoljce da pomognu Srbiji u ratu sa Turskom 1876.
      Medju njima je bio i Tolstojev junak , grof Vronski, odnosno Nikolaj Rajevski, koji je umro braneci Srbiju. Ajde ne pricaj budalastine

  9. Ovo je na nivou kafanskih baljezgarija, najveći pisci toga doba su pisali kako su zapadno evropska društva bila zaražena nacizmom tih godina a jedan od njih je i Remark koji do detalja opisao stanje u predratnom Parizu.
    To je Nemcima omogućilo brzo napredovanje jer su skoro bez borbe ulazili u sve te zemlje.
    Izmučeni Rusi su kupovali vreme osakaćeni prvim svetskim ratom a posle toga i krvavim građanskim ratom skoro bez ikakve ozbiljne industrijske proizvodnje.
    Na istočnom frontu zadnji su se predali Francuski Legionari.
    Mogu ovako naširoko ali nemam kome.
    A i nije bitno, bitno je da je bal vampira zauvek završen.

    1. Smešno je što jedan putinofil, koji nije video ni jednog orginalnog dokumenta, koji su potpisali SSSR i Nemačka u periodu 1939. – 1941.
      osporava pisca, koji je imao uvid u tu dokumentaciju.
      Ni za ljude, koji se ne bave istorijskom naukom, nije tajna da je potpisan pakt SSSR i Nemačke u podeli Poljske i međusobnom nenapadanju.
      Izgleda da Vulin nije jedini obožavalac Staljina u Srbiji, nedavno i Vučić nagoveštava njegovu rehabilitaciju, a za njima već sledi armija botova.

      1. Govoris iz pozicije tipicnog atlantiste, onog koji nekom nesto prebacuje sa pozicija lazne moralne vertikale.
        Pri tome istorijske dogadjaje selektivno tumacis, kao i oni koje optuzujes. Zaboravljas da spomenes Minhenski sporazum iz 1938, isti onaj sporazum po kome su Engleska i Francuska dali zeleno svetlo Nemackoj da napadne Cehoslovacku i okupira Sudete. Kada je Staljin nudio savez Englezima i Francuzima, od 1936, oni su odbili.
        I da, Staljin je bio diktator, ali on je radio u interesu SSSR, ponovo je okupio oblasti koje je Ruska imperija izgubila od prvog svetskog rata. I na kraju, on je i slomio kicmu Nemackoj, nisu Englezi i Francuzi, ni Sm ADovi

    2. Ne znam za takav skup, ali sigurno znam da Poljaci nikada nisu prihvatili takav predlog i da su uvek bili neuporedivo udaljeniji od ruskog uticaja, nego Srbi.
      Nijedan pokušaj rusifikacije Poljske, nije imao ni minimum šansi na uspeh.
      Srbi su i u periodu posle rezolucije IB, bili veći rusofili od Poljaka i Čeha, to je mogao videti svako, ko je u to vreme boravio u tim zemljama.
      Nije se Istočni savez, tako lako raspao, a vrlo brzo i SSSR, da su Rusi bili omiljeni u istočnoevropskim zemljama.