Danas realno SPS bez promene rukovodstva nije na više od 2,5-3,5 %, jer mu je rejting npr u NS, SU, NI i BG negde oko 2%, svi ostali gradovi i sela ne mogu trenutno da nadoknade pad u ovim sredinama. U slučaju i da opozicija ide sa svojom listom nema prostora da SPS uzme nove glasove. Jedina opcija im je da i ove izbore jašu na popularnosti SNS a razumem autorove simpatije prema SPS kao institucionalnoj partiji. Uz izlaznost preko 73% SPS u slučaju samostalnog izlaska kao bilo koja nacionalna koalicija ostaje ispod cenzusa i rezultat će biti veoma neizvestan.
Činim mi se da se Vučić ne moze da pobedi direktno pa smo malo krenuli okolo njega da ga slabimo….prvi su socialisti, pa madjari………
SPSu će do izbora pomreti još glasača,a novih teško da ima.Možda SRCE preuzme njihovu ulogu,ne verujem da je general protiv sistema koji mu je to omogućio.Pametan treba da bojkotuje izbore sve dok je bilo ko od dosadašnjih primaoca para iz budžeta zbog bavljenja politikom na listama;bilo regularno zbog dobijenih glasova,bilo izvođenjem javnih radova.Treba ih sve ostaviti bez legitimiteta.To važi i za tkz.studentsku listu,ako je ikada bude.Da su birali bolje ko će biti na toj listi na opštinskim izborima ne bi izgubili 12/12.
Ceterum censeo…to je sve što o toj pošasti treba da se kaže.
Ušla
Ne prelaze cenzus na izborima. Njih i radikale zakonom zabraniti, a članove i vođe procesuirati i obavezno ispitati poreklo imovine.
Dokle vise ovaj mali Sloba
Rekoh pre mesec dana pa da ponovim. SNS 45 posto, Plenumaši i blokaderopozicija 45 posto, manjine i ostali 4 posto i SPS 6 posto. Ivice ne daj se, ponekad je 6 posto u stvari 51 posto…
Bravoo ! SNS bagra i izrodi maksimalno 25. posto ! I to sa ozbiljnim plaćanjem ! Sa toliko procenata i vladaju godinama …
Svako ko podržava ove izdajnike , izrode i uništitelje Srbije koji su na vlasti , saučesnik je u genocidu nad nama Srbima ! Moralno , duhovno i materijalno razorena nacija !! Nikada u istoriji većeg zla i pohlepe ! Kakvi cenzusi , kakvi šiptari i Dačići ?! Strašno !
Slazem se s vama, SPS ucestvuje u naprednjackom drzavnom udaru. Kakva je to „ozbiljna“ stranka i sta moze da pruzi narodu ako aktivno saradjuje na gusenju svih drzavnih institucija i njihovom zamenom parainstitucijama? Iako nemaju iste otrovne zube kao naprednjaci, ipak ujedaju.
45 posto za sns je već bilo i to sa nešto više od 30 posto izašlih, pa su pravili koaliciju. sada izlaze da glasaju ovi što su spavali 14 godina i ne izlaze da bi dali podršku sekti. loša ti je računica.
Ma neka si rekao jer ako si ti rekao to je nešto!
…ne ka.i.
I posle Bucka, Bucko. Duh profitabilnog socijalizma nikada ne umire – ili kako bi to drug Sloba rekao – svi smo mi po malo socijalisti (ako se dobro plati).
Sps je u ovom slucaju novi Sapic, Preletacevic i ko zna ko sve ne…
“Mi smo protiv SNS”- privuku glasove neopredeljenih i opet u koaliciju sa SNS…kakva smo zemlja…neka vlada bilo ko, krasce svi ali hajde makar da imamo neku pravnu i fizicku zastitu, da policija postoji zbog gradjana a ne u zastiti kriminalaca…Tuzno…
…sve što je pokazao je da je ucenjena marioneta, s kojom mogu da rade štagod im pada na pamet. Ružić je samo deo igre dobar-loš policajac. SPS neće preći cenzus na sledećim izborima i mislim da uopšte nisu ni opcija za glasanje. Biće zlo protiv dobra. Sekta protiv studenata. Svi učesnici u ovom sistemu će biti zbrisani i bolje tako. Potreban je jedan veliki reset.
Ozbiljan reset ! Nemamo više vremena kao narod …
Dačić je napravio dve katastrofalne greške. Prva je bila kad je napravio koaliciju sa sns-om i time izneverio poverenje glasača koji su za njega glasali, jer im je bilo dosta „demokrata“, a nisu bili ni za radikale. Tad je izgubio sve te glasače koji su se osetili izdano, jer je praktično tim postupkom poklonio vlast sns-u i od tad njegov rejting vrtoglavo pada. Druga šansa da od sps-a stvori kredibilniju stranku i pored Tončeva i još nekih njuški i osvedočenih lopina, je bila posle Ribnikara. Tad je mogao da se distancira i da pokaže da ipak ima bar trunku integriteta. Umesto toga, sve…
Lustracija i zakonom zabraniti.
Tako je !
SPS nema nikakve nove ljude već živi od sentimenta starijih gradjana prema Miloševiću i pokojnoj KPJ. Penzioneri ne mogu da nabroje joŝ dva funkcionera te stranke osim Ivice Dačića, tog političkog oportuniste koji je jedina konstanta te lažne levice.
Tačno !!
SPS se nikada nije cepao. Čini mi se da Ružić misli to što govori. DS se milion puta cepala jer neko uvek bio nezadovoljan i hteo da bude kalif. Socijalisti znaju da to uništava stranku i očigledno je da se to nekako reguliše bez tenzija vidljivih spolja. To pokazuje da bar u nečem jeste prava levica. SPS je zapravo jedina prava politička partija kod nas. Ovo je analiza, nisam ljubitelj istih.
Još samo da dođemo do sistema odgovornosti i sistema vrednosti ! Stranke su kancer našeg društva !
„Vesti o smrti socijalista su preuveličane“
– Normalno da su preuveličane ! Crveni su još od 2012 u indukovanoj komi …
Bravoo!
Још само када у тој коми не би коштали овај народ милијарде.
„Smrt je neprovjerena glasina“, kako je napisao E. Kusturica
СПС-је је безлична партија. Боље рећи бледолика партија, без идеологије и било које смислене идеје. То је партија којој је главна амбиција пуњења коферчета. Таква партија није у стању да егзистира у опозицији ни пар недеља. Ако проба, у следећим изборима, да самостално делује неће имати ни сто гласова. Она је одавно продала своју душу ђаволу….П.С. но, не заборавите, ова моја тврдња неће ојачати ову мафијашку хоботницу (СНС-ку) већ ће је додатно гурнути у амбис. Неће им помоћи ни супер-супер Ћацилентд. Живи били па сами видели!
Gresis, Dragane, itekako su u stanju da zive u opoziciji, u vlasnistvu SPS je ogroman kapital jos od 90′, hiljade i hiljade kvadrata na top lokacijama u Beogradu, restorani, klubovi, firme, u zabludi si velikoj.
@player, upravo to sto navodite je glavni razlog zasto su socijalisti uvek na vlasti. Odlaskom u opoziciju postoje velike sanse da se izvrsi lustracija nad njima i ne samo to. Vec i oduzimanje opljackanog i dugotrajni boravak u Zabeli.
Nema u Srbiji socijalista . Na žalost . Kako može biti socijalista neko ko sa Oskarom , onakvim kakav je , i sa sns bandom onakvom kakva je , tikve sadi ?
Odgovoricu Whispereru. Na Lokalnim izborima u Timockoj krajini (Bor, Majdanpek, Kladovo i Knjazevac) „opozicija“ je imala 484 kandidata, od toga samo Bor 215 kandidata. U vreme izborne kampanje, objavio sam 30-ak ostrih komentara, a ostalih 483 kandidata NI JEDAN. Mnogi od njih i ne znaju da postoje slobodni mediji u Srbiji. Od 484 kandidata „opozicije“ Timocke krajine najmanje 60-70% njih glasace za SNS i Vucica, ako se nista bitno ne promeni. Ukljucujuci i mnoge od buducih odbornika u tim skupstinama.
Boza Bogdanovic, dipl. ing. u penziji iz opljackanog, ozracenog i otrovanog kineskog Bora
Gospodine Bozo, uz duzno postovanje, mogli ste da objavite ne 30, nego 30000 ostrih komentara, isto je, rezim se ne menja online, nego na izborima, pa onda na ulici.
Poštovanje , svaka čast !
Госн’ Божо, ако сте мислили да ме убедите тиме да је СНС победио на тај начин што ваши коментари нису објављивани, тиме што неки кандидати нису били познати, или што су и они гласали за СНС,… итд., па знате шта госн’ Божо, у средини у којој се гуши од испарења, околина изгледа као месечев пејзаж, како сами написасте, умире од канцера ко’ мушице и коњ би био одговарајући кандидат, а доскорашња власт најурена ус… моткама. Нисте ме убедили тосн’ Божо. Нешто је тамо много, много труло. Опасно труло. А све остало је лош алиби.
Ovi blokaderi bi samo da hapse i zabranjuju. Da nešto naprave, pa za to treba malo pameti.
Pamet je u ćacilendu ?
A u tebe kratka pamet, ćacijevska.
Pa jeste. Zato je vidljivo da iz tebe navire, preliva se, pamet na sve strane.
Nisu blokaderi , nego oblakoderi ! Svako ko podržava ovu izdajničku bagru i izrode na vlasti , saučesnik je u genocidu nad nama Srbima !
Будите слободни да објављујете више оваквих аутора и анализа. Без јаких речи, промишљене и одгледане са свих страна.
Ткз. студентски покрет има много тога заједничког са социјалистима и врло је могуће да кад наступи идеолошки расцеп код њих , један део уђе у савез са модернизованим СПС ом. Левичарске групе су привремено заузеле универзитет али ће ускоро изаћи првенствено монархисти и демохришћани , који су много јачи међу студентским нараштајем али нису имали јаке спонзоре.
Pustite se gluposti i analiza i kalkulacija ! Nemamo više vremena kao narod . Na vlasti je najveće zlo u istoriji Srbije ! Izdajnici i pohlepni izrodi !
Netreba zaboraviti da su na izbogima 2022 dobili više glasova zbog rusofilije koju su širili znog početka rata u ukraijni.
…je kao i SNS partija bez prave ideologije, ali sa figurom vođe. Tako da u ideološkom smislu funkcioniše kao sekta, a u ekonomskom na matrici države kao preduzeća i principu ekstrakcije dobiti od strane upravljačke strukture, sa lopovskom raspodelom po piramidalnoj šemi. Gro njihovih članova čami na dnu, kao i svi ostali građani, i nema nikakav životni interes da glasa za takve prevarante. Ali to ipak radi zbog inscenacije politike kao spektakla za narodne mase, u kojem publika omađijana cirkuskim trikovima, naivno čeka obećano čudo. Kad se predstava završi, biće(mo) strašno posramljeni.
Potpun promašaj!
Mozda su vesti o smrti preuvelicane, ali o tavorenju ispod cenzusa nisu. Njihova niša su lokalne skupštine opština na jugu i jugoistoku Srbije.
Nema Spasojević pojma (kao što je u naučnom radu napisao pre tri godine da kod nas nema rasprostranjenog nailja…). Ovi su gotovi i to definitivno. Oni posle svakih izbora imaju sve manje živih iz doba Tita i Miloševića. Neka izađu samo pa će biti sve poznato.
Spremte se, spremte! Izaći će i pobediće.
SPS će biti zabranjen. Ako to sledeća vlast ne uradi, snažno ću se boriti i protiv nje.
Ne samo SPS… sve crveno-crne nijanse iz UDB laboratorije ’90ih: SPS, SRS, SPO, i kasnije SNS i njihovi podguznici, namerno ih ne spominjem, gadno je.
Podrazumeva se. Aktivno su radili na uništenju i osiromašenju države i to je dokazivo.
Tako je !
Prvi put sam sreo min. Dacica na Tribini SPS-a u Boru, u vreme najvece inflacije. Javio sam se za rec, pricao 10-ak minuta i ODMAH su prekinuli Tribinu. Juna 2006. g. poslao sam Dopis u Ministarstva o posledicama zatvaranja RTB-a. Organizovali su u MUP-u, 24-oro casovnu obustavu saobracaja na autoputu kod prevoja Mecka (traka od Beograda prema Nisu), a da mi Borani u tome ucestujemo. Treci put je min. Dacic ispred Hotela na Borskom jezeru rekao da on, licno, nikada nece dozvoliti zatvaranje, ili rasprodaju RTB-a. Ja sam mu prvi aplaudirao.
Boza Bogdanovic iz kineskog Bora
Mnogo toga bi mogli sa zaboravimo ali je teško zaboraviti , jer je skorašnjeg datuma da je predsednik SPS istovremeno i ministar unutrašnjih poslova u vreme uspešne i potpune transformacije policije od policije u bezbedonosne naoružane snage kartela koji je uzurpirao svu vlast u zemlji. Time su bivši policajci posrali saučesnici okupacije države.
Doprinos druga Ivice izuzetno ceni i vrhovni Vođa! Mada, on, objektivno više veruje svojim lojalistima sa crnim kapuljačana, ali nije gadljiv ni da povede stotine uniformisanih da obezbede masovnost, kada recimo dođe u Novi Sad u zoru na sendvič…
Lažni socijalisti!
Zašto profesor naziva SPS socijalistima kada oni nemaju apsolutno ništa sa tom ideologijom? Zbog njihovog lažnog predstavljanja, narodu su ogadili levicu u Srbiji.
Radnička prava i uslovi u kojima obični ljudi žive njima su najmanja briga uprkos njihovim govorima, jer su i oni postali nova elita.
Zvanično levičarska stranka, već 14 godina zdušno podržava desničarsku stranku sa primesama fašizma kao što je SNS i njihovu bahatu i nasilnu vladavinu. Aktivno pomažu režim koji ne teži bilo kakvoj socijalnoj pravdi već je napravio malu grupu bogatih dok ostali kako se snađu.
СПС одавно нема више ништа са том идеологијом. Када Бајатовић изјави да гас мора да се плати, он не бојашњава како то да ураде они са бедним зарадама и пензијама ? Што се њих тиче, друштво социјалне правде је одавно нестало. Комунисти су једино још на власти из разлога очувања (ратног) „плена“, неотварања послератних досијеа, да им се потомци не би прогањали за злочине њихових претхосника, као и да се не процесуирају они одговорни за криминал у послератном периоду. Сви они послушници Милошевићевог режима и даље уживају у својим високим пензијама и дуплексима. Неки још у дипломатској служби !
Ranije samo voleo SPS (marke, mi), a sada volim SNS (eura, mi).
Boza Bogdanovic, dipl. ing. u penziji iz opljackanog, ozracenog i otrovanog kineskog Bora, u kome svakog dana neko umre od raka ili od leukemije
Pa ima li iko živ?
Госн’ Божо, како сте у таквим условима успели поново да изгласате исту локалну власт ? Нешто се ту не уклапа ?
Meni nine jasno kako je boža dogurao te godine ka je bor kako on kaže,ozračen i mrtav grad?? Pa bih voleo da mi to objasni.
Nema frakcija u SPS-u,Dacic sluzi za povezivanje sa SNS,a Ruzic sa studentima,tako su se dogovorili i tako rade,taktika da se izvuku posle izbora.
Аутор је написао добру анализу, без јаких речи али са доста размишљања. Недостаје међутим анализа гласачког тела СПСа. Постоји и доста је трајно. Оно ће само порасти када нова власт направи прве непопуларне потезе.
Са неколико младих, социјал демократских представника и лица они ће брзо повратити привлачност обичном гласачу.
Imam 79 g., sanjam dan da sps nestane za sva vremena a zbog ratne politike 90.ih i sankcija i hiperinflacije!
I sada je lazna socijalisticka, nikad nisu predlozili zakon za dobro radnika, samo su se rasporedjivali po foteljama.
ZBOG NEDUZNIH I UZALUDNIH ZRTAVA OD SLO DO KIM, ZASLUZUJU DA NESTANU‼️
Apsolutno se slazem.
Lustracija i hapsenje vrhuske Sps
Како је могуће да њих за деценију „демократске“ власти нико није пипнуо ? Да још постадоше и коалициони партнер са учешћем у власти ! Шта је то стално „труло“ у државни Дан… пардон, Србији ?
Treba uhapsiti stotinjak ljudi u rekovodstvu i zabraniti tu OKG koja se odaziva na ime SPS, a autor piše o jezičku na vagi.
Potpuno se slažem.
Zašto da glasam za SPS, a ne za neku Macut stranku, Zavetnike, Penzionersku stranku, Rusku stranku ili nekog drugog Vučićevog trojanca? Socijalistička stranka koja je za radnike uradila manje nego neka stranka desnice na Zapadu.
Tako je. Onaj ko je SPSu dao atribut „socijalisticka“ imao je vrlo perverzan smisao za humor. Isto kao za SNS „napredna“…
Socijalisti su to davno trebalo da urade
Ma samo da im vidim kraj, i jednima i drugima.
Profesor nije uradio ono sto valjda predaje studentima- provera cinjenica na terenu .Dakle nema pojma sta se desava u SPSu a pise o tome !SPS ce se boriti za cenzus od 3 % a profesor neka bar studentima kaze istinu ako je i sam zna .Sve naopako!
..SPS kao SNS. .treba zabraniti dalji politicki rad..a njihove visedecenijske aktere pozvato na politicku odgovornost zbog loseg stanja u drustvu teskog materijalnog stanja naroda,velike prezaduzenosti zemlje i naroda,podele Srbije na sebe i protiv sebe.Srbija nije vise jedinstvena Drzava. Drugarice I Drugovi ..Srbija se probudila zahvajujuci studentskom pokretu I treba I’m pruziti sansu .Iskreno I’m zelim puno srece I uspeha u izgradnji socijalne jake drzave bez siromaha i tlacenih je jedini put opstanak Srbije..a uspece..
Kome treba pružiti šansu? Studenti neće biti na izbornoj listi, skupštini, Vladi, itd. Ne želim da mi nepoznata lica kroje sudbinu iz senke a bez da su birani od strane građana ove zemlje. Odluku ću doneti po objavljivanju imena rukovodstva i imena na izbornoj listi.
Veso iritantan si sa tom nepismenošću. Sve mislim da nije slučajno. Da provociraš. Što znači imaš psihičkih problema.
Iskreno im zelim SVE najgore…
govno ostaje govno, nema razlike kako je spakovano, u celofanu ili masnom papiru i dok se ne nađe u kanalizaciji smrdeće strašno čak i kad mu se ime pomene
SPS-u, Radikalima, SNS i koalicionim partnerima treba zabraniti bavljenje bilo kakvim javnim poslom i politikom na 100 godina a sve njihove članove koji su kršili zakon pohapsiti i osuditi u zavisnosti od počinjenih krivičnih dela. Sve one u tim i sličnim kriminalnim organizacijama za koje se utvrdi da su pošteno radili svoje poslove, naravno osloboditi. Samo poštovanje zakona i pravda za sve jednako,inače ćemo još pola veka biti u talogu i mulju.
Ja sam mislio da svakog ko krši zakon, bez obzira na stranačku pripadnost, treba goniti po službenoj i građanskoj dužnosti.
Zakonom ih treba zabraniti, oduzeti svu imovinu koju su prisvojili od SKJ i strpati u mardelju
Politička scena u Srbiji je odavno personalizovana i lišena svake ideologije. Šta više, populizam kao novonastala „ideologija“ je zaposeo sve aktere našeg društva, političare, stranke i gradjane, i time postao teren na kome se odlučuju sve pobede i porazi. Upravo zbog toga je uvodjenje Studentske liste i, u političkom smislu „virgo intacta“ novih aktera, nepoznati faktor koji remeti dosadašnju političku scenu u Srbiji zato što se sada na terenu pojavljuju igrači koji nisu ponikli, i koji nemaju loše manire onih političara koje je u prethodnim decenijama iznedrio ovaj nakaradni sistem.
Ma gde drugovi da propadnu njih ni biologija ne može da pobedi, a drug Dačić je večan vladaće i na nebu sa Mordekajem jednog dana.
Autori najjačeg političkog slogana u istoriji srpske politike – „svi smo mi pomalo socijalisti“ 🙂
Mislim da treba razlikovati SPS kao stranku od rukovodstva , posebno Dačića . Doticni je kameleon , ili narodski rečeno Vuciceva podguzna buva i sve će učiniti da ostane u paketu vlasti . Iz razloga interesa (lucnoga ) i straha za sopstvenu sudbinu . Znaci , koalicioni partner SNS.
Samostalno najverovatnije neće preci cenzus . Sami napraviti ne mogu , pokvariti mogu i umeju .
No i u toj “ koaliciji “ oni su Vučicu nužno zlo . Njegov ego i “ Država to sam ja “ ne trpi nikoga , pa ni svoje ministre , vladu .
Ima samo par njih koji nemaju integritet , ali su vece pape od Pape, pardon njega.
Не дао бог ове зомбије у било ком облику. Ако не оду у историју заједно са СНС мафијом све је било узалуд.
Sve stranke će nastradati, nijedna neće preživeti, ali ono što mene brine a to niko ovde i ne špominje: šta će biti ako „studensla lista“ izgubi? Koliko će dugo moći da traje „pobuna“ studenata, jer sam ubeđen da izbora neće biti ne ove goidine. Da li smo malo precenili snagu „sudenata“, bliži se druga godina „pobune“ (ma kakva pubuna, mačji kašalj), imali su neke zahteve ništa im nije ispunio, zove ih ustašama i teroristima, zatvara ih i bije, mi ne možemo ni da zamislimo na šta će sve biti spreman, od krađe do poništavanja pobede „studentima“, izazivanje nereda do vanrednog stanja. Hulja.
Tačno
Pitanje na mestu, ali mi uporno odbijamo da prihvatimo ono što imamo a to su opozicione stranke koje to jesu. Sada su se iskristalisalče i potrebno je da i one uđu u trku tako da posle izbora u slučaju slabijeg rezultata SL ove stranke mogu pomoći oko izborne pobede. Svi koji tvrde da niko od stranaka neće preći cenzus jednostavno tade za Oskara i sektu. Potrebna je saradnja a ne razjedinjavanje na kojoj radi vlast.
Које то опозиционе странке да уђу у трку ? Оне које више од деценије губе сваке изборе на које изађу ? ССП са свим „проеуропским“ странкама има 8,6%, а СЛ 28,4. Где је још 30% да би могло да се разговара о евентуалној победи ? Опозиционе странке су постале политичка маргина, највише захваљујући самима себи и немењајући саме себе. „Бајке“ о меду и млеку у ЕУ очигледно више не дају очекиван резултат, али нико из опозиције да осмисли нешто алтернативно ? Уз то ови избори нису политички, већ реформски и опозиционе странке немају на њима шта да траже. Потребни су људи који ће променити систем.
Lepo sam sve napisala a vi kao da ste nepismeni. Mozak vam isprala ova vlast.
Ја сам неписмен, и то је објашњење ? За вас (елитистички) писмену ? Не дозвољавате неписменима ни зрно логике. Мали аргументчић ? Неку чињеницу ? Ха, неотесана опозиционарко. Марљиво се бориш за свој мандатчић, у некој полупоропалој опозициној странчици, макар он значио крај и зраку светла који би растерао ову таму. Машташ од „свемирских“ 3,5% гласова, да свима објасниш како ћеш храбро да крочиш у одаје заступника народа да браниш његове интересе, које никада нећеш на тај начин, одбранити. Идеал ти је некаква локална, општинска самоуправа, да тамо одпаразитираш свој радни век. То си ти.
Šta da vam kažem osim da nastavite da se plašite, ako vam to prija.
“ Neustrašiva Ana “ ne voli Milovana , već …. zna se .
Одавно се помиње, али поводом других тема. И то јесте проблем предизборног тренутка. СЛ има 28,4%, ССП 8,6, СНС 46,5, СПС 5,1, „Ми СН“ нешто преко цензуса и НАДА (или не) тек треба да га пребаци ! За остале је цензус машта. Зашто онда бар они не подрже унисоно студенте ? И зашто се уопште опозиционе странке гурају на изборе у овом тренутку, када било чије политичко опредељење није у питању, већ да се реформски мењају закони, да сутра онај који злоупотреби функцију иде право на робију ? Хоће ли опозиционе странке то урадити ? Па наравно да неће. Као што и нису, док су били на власти.
Nisu opozicione stranke problem. Problem je tvoja lopovska vlast na čelu sa Oskarom.
Моја „лоповска“ власт ! Ма шта ми написасте, ви острашћена, пропала опозиционарко. За пар динара своје скупштинске апанаже спремни сте да уништите будућност овог младог света. Да, треба да се „дивим“ лупању Маринике о скупштинску клупу ! Псовањем Парандиловића ! Милошевом топовском удару у Скупштини ! Ма да, моји су; Колесар, Јањушевић, Тадић, Матковић, Милосављевић, Драгин, Динкић, Влаховић, Ђилас,… Ви немате шта да тражите на политичкој сцени Србије. Ни једном, али ни једном, нисте преузели одговорност за политички пораз. Никада. Шта сада хоћете ? Поново све ? Е тога неће бити.
Alo galamdzija hajde idi kod brace kineza i kupi neki digitron jer ti matematika ne ide.
Danas realno SPS bez promene rukovodstva nije na više od 2,5-3,5 %, jer mu je rejting npr u NS, SU, NI i BG negde oko 2%, svi ostali gradovi i sela ne mogu trenutno da nadoknade pad u ovim sredinama. U slučaju i da opozicija ide sa svojom listom nema prostora da SPS uzme nove glasove. Jedina opcija im je da i ove izbore jašu na popularnosti SNS a razumem autorove simpatije prema SPS kao institucionalnoj partiji. Uz izlaznost preko 73% SPS u slučaju samostalnog izlaska kao bilo koja nacionalna koalicija ostaje ispod cenzusa i rezultat će biti veoma neizvestan.
Činim mi se da se Vučić ne moze da pobedi direktno pa smo malo krenuli okolo njega da ga slabimo….prvi su socialisti, pa madjari………
SPSu će do izbora pomreti još glasača,a novih teško da ima.Možda SRCE preuzme njihovu ulogu,ne verujem da je general protiv sistema koji mu je to omogućio.Pametan treba da bojkotuje izbore sve dok je bilo ko od dosadašnjih primaoca para iz budžeta zbog bavljenja politikom na listama;bilo regularno zbog dobijenih glasova,bilo izvođenjem javnih radova.Treba ih sve ostaviti bez legitimiteta.To važi i za tkz.studentsku listu,ako je ikada bude.Da su birali bolje ko će biti na toj listi na opštinskim izborima ne bi izgubili 12/12.
Ceterum censeo…to je sve što o toj pošasti treba da se kaže.
Ušla
Ne prelaze cenzus na izborima. Njih i radikale zakonom zabraniti, a članove i vođe procesuirati i obavezno ispitati poreklo imovine.
Dokle vise ovaj mali Sloba
Rekoh pre mesec dana pa da ponovim. SNS 45 posto, Plenumaši i blokaderopozicija 45 posto, manjine i ostali 4 posto i SPS 6 posto. Ivice ne daj se, ponekad je 6 posto u stvari 51 posto…
Pošteni izbori: SNS 25%, SPS 1,5%, manjine 3,5%, opozicija (оni koji pređu cenzus) 65%. SNS izbori: SNS 50,05%, SPS 5%, manjine 3,5%, trojanci 5%, opozicija (оni koji pređu cenzus) 31%.
Bravoo ! SNS bagra i izrodi maksimalno 25. posto ! I to sa ozbiljnim plaćanjem ! Sa toliko procenata i vladaju godinama …
Svako ko podržava ove izdajnike , izrode i uništitelje Srbije koji su na vlasti , saučesnik je u genocidu nad nama Srbima ! Moralno , duhovno i materijalno razorena nacija !! Nikada u istoriji većeg zla i pohlepe ! Kakvi cenzusi , kakvi šiptari i Dačići ?! Strašno !
Slazem se s vama, SPS ucestvuje u naprednjackom drzavnom udaru. Kakva je to „ozbiljna“ stranka i sta moze da pruzi narodu ako aktivno saradjuje na gusenju svih drzavnih institucija i njihovom zamenom parainstitucijama? Iako nemaju iste otrovne zube kao naprednjaci, ipak ujedaju.
45 posto za sns je već bilo i to sa nešto više od 30 posto izašlih, pa su pravili koaliciju. sada izlaze da glasaju ovi što su spavali 14 godina i ne izlaze da bi dali podršku sekti. loša ti je računica.
Ma neka si rekao jer ako si ti rekao to je nešto!
…ne ka.i.
I posle Bucka, Bucko. Duh profitabilnog socijalizma nikada ne umire – ili kako bi to drug Sloba rekao – svi smo mi po malo socijalisti (ako se dobro plati).
Sps je u ovom slucaju novi Sapic, Preletacevic i ko zna ko sve ne…
“Mi smo protiv SNS”- privuku glasove neopredeljenih i opet u koaliciju sa SNS…kakva smo zemlja…neka vlada bilo ko, krasce svi ali hajde makar da imamo neku pravnu i fizicku zastitu, da policija postoji zbog gradjana a ne u zastiti kriminalaca…Tuzno…
…sve što je pokazao je da je ucenjena marioneta, s kojom mogu da rade štagod im pada na pamet. Ružić je samo deo igre dobar-loš policajac. SPS neće preći cenzus na sledećim izborima i mislim da uopšte nisu ni opcija za glasanje. Biće zlo protiv dobra. Sekta protiv studenata. Svi učesnici u ovom sistemu će biti zbrisani i bolje tako. Potreban je jedan veliki reset.
Ozbiljan reset ! Nemamo više vremena kao narod …
Dačić je napravio dve katastrofalne greške. Prva je bila kad je napravio koaliciju sa sns-om i time izneverio poverenje glasača koji su za njega glasali, jer im je bilo dosta „demokrata“, a nisu bili ni za radikale. Tad je izgubio sve te glasače koji su se osetili izdano, jer je praktično tim postupkom poklonio vlast sns-u i od tad njegov rejting vrtoglavo pada. Druga šansa da od sps-a stvori kredibilniju stranku i pored Tončeva i još nekih njuški i osvedočenih lopina, je bila posle Ribnikara. Tad je mogao da se distancira i da pokaže da ipak ima bar trunku integriteta. Umesto toga, sve…
Lustracija i zakonom zabraniti.
Tako je !
SPS nema nikakve nove ljude već živi od sentimenta starijih gradjana prema Miloševiću i pokojnoj KPJ. Penzioneri ne mogu da nabroje joŝ dva funkcionera te stranke osim Ivice Dačića, tog političkog oportuniste koji je jedina konstanta te lažne levice.
Tačno !!
SPS se nikada nije cepao. Čini mi se da Ružić misli to što govori. DS se milion puta cepala jer neko uvek bio nezadovoljan i hteo da bude kalif. Socijalisti znaju da to uništava stranku i očigledno je da se to nekako reguliše bez tenzija vidljivih spolja. To pokazuje da bar u nečem jeste prava levica. SPS je zapravo jedina prava politička partija kod nas. Ovo je analiza, nisam ljubitelj istih.
Još samo da dođemo do sistema odgovornosti i sistema vrednosti ! Stranke su kancer našeg društva !
„Vesti o smrti socijalista su preuveličane“
– Normalno da su preuveličane ! Crveni su još od 2012 u indukovanoj komi …
Bravoo!
Још само када у тој коми не би коштали овај народ милијарде.
„Smrt je neprovjerena glasina“, kako je napisao E. Kusturica
СПС-је је безлична партија. Боље рећи бледолика партија, без идеологије и било које смислене идеје. То је партија којој је главна амбиција пуњења коферчета. Таква партија није у стању да егзистира у опозицији ни пар недеља. Ако проба, у следећим изборима, да самостално делује неће имати ни сто гласова. Она је одавно продала своју душу ђаволу….П.С. но, не заборавите, ова моја тврдња неће ојачати ову мафијашку хоботницу (СНС-ку) већ ће је додатно гурнути у амбис. Неће им помоћи ни супер-супер Ћацилентд. Живи били па сами видели!
Gresis, Dragane, itekako su u stanju da zive u opoziciji, u vlasnistvu SPS je ogroman kapital jos od 90′, hiljade i hiljade kvadrata na top lokacijama u Beogradu, restorani, klubovi, firme, u zabludi si velikoj.
@player, upravo to sto navodite je glavni razlog zasto su socijalisti uvek na vlasti. Odlaskom u opoziciju postoje velike sanse da se izvrsi lustracija nad njima i ne samo to. Vec i oduzimanje opljackanog i dugotrajni boravak u Zabeli.
Nema u Srbiji socijalista . Na žalost . Kako može biti socijalista neko ko sa Oskarom , onakvim kakav je , i sa sns bandom onakvom kakva je , tikve sadi ?
Odgovoricu Whispereru. Na Lokalnim izborima u Timockoj krajini (Bor, Majdanpek, Kladovo i Knjazevac) „opozicija“ je imala 484 kandidata, od toga samo Bor 215 kandidata. U vreme izborne kampanje, objavio sam 30-ak ostrih komentara, a ostalih 483 kandidata NI JEDAN. Mnogi od njih i ne znaju da postoje slobodni mediji u Srbiji. Od 484 kandidata „opozicije“ Timocke krajine najmanje 60-70% njih glasace za SNS i Vucica, ako se nista bitno ne promeni. Ukljucujuci i mnoge od buducih odbornika u tim skupstinama.
Boza Bogdanovic, dipl. ing. u penziji iz opljackanog, ozracenog i otrovanog kineskog Bora
Gospodine Bozo, uz duzno postovanje, mogli ste da objavite ne 30, nego 30000 ostrih komentara, isto je, rezim se ne menja online, nego na izborima, pa onda na ulici.
Poštovanje , svaka čast !
Госн’ Божо, ако сте мислили да ме убедите тиме да је СНС победио на тај начин што ваши коментари нису објављивани, тиме што неки кандидати нису били познати, или што су и они гласали за СНС,… итд., па знате шта госн’ Божо, у средини у којој се гуши од испарења, околина изгледа као месечев пејзаж, како сами написасте, умире од канцера ко’ мушице и коњ би био одговарајући кандидат, а доскорашња власт најурена ус… моткама. Нисте ме убедили тосн’ Божо. Нешто је тамо много, много труло. Опасно труло. А све остало је лош алиби.
Ovi blokaderi bi samo da hapse i zabranjuju. Da nešto naprave, pa za to treba malo pameti.
Pamet je u ćacilendu ?
A u tebe kratka pamet, ćacijevska.
Pa jeste. Zato je vidljivo da iz tebe navire, preliva se, pamet na sve strane.
Nisu blokaderi , nego oblakoderi ! Svako ko podržava ovu izdajničku bagru i izrode na vlasti , saučesnik je u genocidu nad nama Srbima !
Будите слободни да објављујете више оваквих аутора и анализа. Без јаких речи, промишљене и одгледане са свих страна.
Ткз. студентски покрет има много тога заједничког са социјалистима и врло је могуће да кад наступи идеолошки расцеп код њих , један део уђе у савез са модернизованим СПС ом. Левичарске групе су привремено заузеле универзитет али ће ускоро изаћи првенствено монархисти и демохришћани , који су много јачи међу студентским нараштајем али нису имали јаке спонзоре.
Pustite se gluposti i analiza i kalkulacija ! Nemamo više vremena kao narod . Na vlasti je najveće zlo u istoriji Srbije ! Izdajnici i pohlepni izrodi !
Netreba zaboraviti da su na izbogima 2022 dobili više glasova zbog rusofilije koju su širili znog početka rata u ukraijni.
…je kao i SNS partija bez prave ideologije, ali sa figurom vođe. Tako da u ideološkom smislu funkcioniše kao sekta, a u ekonomskom na matrici države kao preduzeća i principu ekstrakcije dobiti od strane upravljačke strukture, sa lopovskom raspodelom po piramidalnoj šemi. Gro njihovih članova čami na dnu, kao i svi ostali građani, i nema nikakav životni interes da glasa za takve prevarante. Ali to ipak radi zbog inscenacije politike kao spektakla za narodne mase, u kojem publika omađijana cirkuskim trikovima, naivno čeka obećano čudo. Kad se predstava završi, biće(mo) strašno posramljeni.
Potpun promašaj!
Mozda su vesti o smrti preuvelicane, ali o tavorenju ispod cenzusa nisu. Njihova niša su lokalne skupštine opština na jugu i jugoistoku Srbije.
Nema Spasojević pojma (kao što je u naučnom radu napisao pre tri godine da kod nas nema rasprostranjenog nailja…). Ovi su gotovi i to definitivno. Oni posle svakih izbora imaju sve manje živih iz doba Tita i Miloševića. Neka izađu samo pa će biti sve poznato.
Spremte se, spremte! Izaći će i pobediće.
SPS će biti zabranjen. Ako to sledeća vlast ne uradi, snažno ću se boriti i protiv nje.
Ne samo SPS… sve crveno-crne nijanse iz UDB laboratorije ’90ih: SPS, SRS, SPO, i kasnije SNS i njihovi podguznici, namerno ih ne spominjem, gadno je.
Podrazumeva se. Aktivno su radili na uništenju i osiromašenju države i to je dokazivo.
Tako je !
Prvi put sam sreo min. Dacica na Tribini SPS-a u Boru, u vreme najvece inflacije. Javio sam se za rec, pricao 10-ak minuta i ODMAH su prekinuli Tribinu. Juna 2006. g. poslao sam Dopis u Ministarstva o posledicama zatvaranja RTB-a. Organizovali su u MUP-u, 24-oro casovnu obustavu saobracaja na autoputu kod prevoja Mecka (traka od Beograda prema Nisu), a da mi Borani u tome ucestujemo. Treci put je min. Dacic ispred Hotela na Borskom jezeru rekao da on, licno, nikada nece dozvoliti zatvaranje, ili rasprodaju RTB-a. Ja sam mu prvi aplaudirao.
Boza Bogdanovic iz kineskog Bora
Mnogo toga bi mogli sa zaboravimo ali je teško zaboraviti , jer je skorašnjeg datuma da je predsednik SPS istovremeno i ministar unutrašnjih poslova u vreme uspešne i potpune transformacije policije od policije u bezbedonosne naoružane snage kartela koji je uzurpirao svu vlast u zemlji. Time su bivši policajci posrali saučesnici okupacije države.
Doprinos druga Ivice izuzetno ceni i vrhovni Vođa! Mada, on, objektivno više veruje svojim lojalistima sa crnim kapuljačana, ali nije gadljiv ni da povede stotine uniformisanih da obezbede masovnost, kada recimo dođe u Novi Sad u zoru na sendvič…
Lažni socijalisti!
Zašto profesor naziva SPS socijalistima kada oni nemaju apsolutno ništa sa tom ideologijom? Zbog njihovog lažnog predstavljanja, narodu su ogadili levicu u Srbiji.
Radnička prava i uslovi u kojima obični ljudi žive njima su najmanja briga uprkos njihovim govorima, jer su i oni postali nova elita.
Zvanično levičarska stranka, već 14 godina zdušno podržava desničarsku stranku sa primesama fašizma kao što je SNS i njihovu bahatu i nasilnu vladavinu. Aktivno pomažu režim koji ne teži bilo kakvoj socijalnoj pravdi već je napravio malu grupu bogatih dok ostali kako se snađu.
СПС одавно нема више ништа са том идеологијом. Када Бајатовић изјави да гас мора да се плати, он не бојашњава како то да ураде они са бедним зарадама и пензијама ? Што се њих тиче, друштво социјалне правде је одавно нестало. Комунисти су једино још на власти из разлога очувања (ратног) „плена“, неотварања послератних досијеа, да им се потомци не би прогањали за злочине њихових претхосника, као и да се не процесуирају они одговорни за криминал у послератном периоду. Сви они послушници Милошевићевог режима и даље уживају у својим високим пензијама и дуплексима. Неки још у дипломатској служби !
Ranije samo voleo SPS (marke, mi), a sada volim SNS (eura, mi).
Boza Bogdanovic, dipl. ing. u penziji iz opljackanog, ozracenog i otrovanog kineskog Bora, u kome svakog dana neko umre od raka ili od leukemije
Pa ima li iko živ?
Госн’ Божо, како сте у таквим условима успели поново да изгласате исту локалну власт ? Нешто се ту не уклапа ?
Meni nine jasno kako je boža dogurao te godine ka je bor kako on kaže,ozračen i mrtav grad?? Pa bih voleo da mi to objasni.
Nema frakcija u SPS-u,Dacic sluzi za povezivanje sa SNS,a Ruzic sa studentima,tako su se dogovorili i tako rade,taktika da se izvuku posle izbora.
Аутор је написао добру анализу, без јаких речи али са доста размишљања. Недостаје међутим анализа гласачког тела СПСа. Постоји и доста је трајно. Оно ће само порасти када нова власт направи прве непопуларне потезе.
Са неколико младих, социјал демократских представника и лица они ће брзо повратити привлачност обичном гласачу.
Imam 79 g., sanjam dan da sps nestane za sva vremena a zbog ratne politike 90.ih i sankcija i hiperinflacije!
I sada je lazna socijalisticka, nikad nisu predlozili zakon za dobro radnika, samo su se rasporedjivali po foteljama.
ZBOG NEDUZNIH I UZALUDNIH ZRTAVA OD SLO DO KIM, ZASLUZUJU DA NESTANU‼️
Apsolutno se slazem.
Lustracija i hapsenje vrhuske Sps
Како је могуће да њих за деценију „демократске“ власти нико није пипнуо ? Да још постадоше и коалициони партнер са учешћем у власти ! Шта је то стално „труло“ у државни Дан… пардон, Србији ?
Treba uhapsiti stotinjak ljudi u rekovodstvu i zabraniti tu OKG koja se odaziva na ime SPS, a autor piše o jezičku na vagi.
Potpuno se slažem.
Zašto da glasam za SPS, a ne za neku Macut stranku, Zavetnike, Penzionersku stranku, Rusku stranku ili nekog drugog Vučićevog trojanca? Socijalistička stranka koja je za radnike uradila manje nego neka stranka desnice na Zapadu.
Tako je. Onaj ko je SPSu dao atribut „socijalisticka“ imao je vrlo perverzan smisao za humor. Isto kao za SNS „napredna“…
Socijalisti su to davno trebalo da urade
Ma samo da im vidim kraj, i jednima i drugima.
Profesor nije uradio ono sto valjda predaje studentima- provera cinjenica na terenu .Dakle nema pojma sta se desava u SPSu a pise o tome !SPS ce se boriti za cenzus od 3 % a profesor neka bar studentima kaze istinu ako je i sam zna .Sve naopako!
..SPS kao SNS. .treba zabraniti dalji politicki rad..a njihove visedecenijske aktere pozvato na politicku odgovornost zbog loseg stanja u drustvu teskog materijalnog stanja naroda,velike prezaduzenosti zemlje i naroda,podele Srbije na sebe i protiv sebe.Srbija nije vise jedinstvena Drzava. Drugarice I Drugovi ..Srbija se probudila zahvajujuci studentskom pokretu I treba I’m pruziti sansu .Iskreno I’m zelim puno srece I uspeha u izgradnji socijalne jake drzave bez siromaha i tlacenih je jedini put opstanak Srbije..a uspece..
Kome treba pružiti šansu? Studenti neće biti na izbornoj listi, skupštini, Vladi, itd. Ne želim da mi nepoznata lica kroje sudbinu iz senke a bez da su birani od strane građana ove zemlje. Odluku ću doneti po objavljivanju imena rukovodstva i imena na izbornoj listi.
Veso iritantan si sa tom nepismenošću. Sve mislim da nije slučajno. Da provociraš. Što znači imaš psihičkih problema.
Iskreno im zelim SVE najgore…
govno ostaje govno, nema razlike kako je spakovano, u celofanu ili masnom papiru i dok se ne nađe u kanalizaciji smrdeće strašno čak i kad mu se ime pomene
SPS-u, Radikalima, SNS i koalicionim partnerima treba zabraniti bavljenje bilo kakvim javnim poslom i politikom na 100 godina a sve njihove članove koji su kršili zakon pohapsiti i osuditi u zavisnosti od počinjenih krivičnih dela. Sve one u tim i sličnim kriminalnim organizacijama za koje se utvrdi da su pošteno radili svoje poslove, naravno osloboditi. Samo poštovanje zakona i pravda za sve jednako,inače ćemo još pola veka biti u talogu i mulju.
Ja sam mislio da svakog ko krši zakon, bez obzira na stranačku pripadnost, treba goniti po službenoj i građanskoj dužnosti.
Zakonom ih treba zabraniti, oduzeti svu imovinu koju su prisvojili od SKJ i strpati u mardelju
Politička scena u Srbiji je odavno personalizovana i lišena svake ideologije. Šta više, populizam kao novonastala „ideologija“ je zaposeo sve aktere našeg društva, političare, stranke i gradjane, i time postao teren na kome se odlučuju sve pobede i porazi. Upravo zbog toga je uvodjenje Studentske liste i, u političkom smislu „virgo intacta“ novih aktera, nepoznati faktor koji remeti dosadašnju političku scenu u Srbiji zato što se sada na terenu pojavljuju igrači koji nisu ponikli, i koji nemaju loše manire onih političara koje je u prethodnim decenijama iznedrio ovaj nakaradni sistem.
Ma gde drugovi da propadnu njih ni biologija ne može da pobedi, a drug Dačić je večan vladaće i na nebu sa Mordekajem jednog dana.
Autori najjačeg političkog slogana u istoriji srpske politike – „svi smo mi pomalo socijalisti“ 🙂
Mislim da treba razlikovati SPS kao stranku od rukovodstva , posebno Dačića . Doticni je kameleon , ili narodski rečeno Vuciceva podguzna buva i sve će učiniti da ostane u paketu vlasti . Iz razloga interesa (lucnoga ) i straha za sopstvenu sudbinu . Znaci , koalicioni partner SNS.
Samostalno najverovatnije neće preci cenzus . Sami napraviti ne mogu , pokvariti mogu i umeju .
No i u toj “ koaliciji “ oni su Vučicu nužno zlo . Njegov ego i “ Država to sam ja “ ne trpi nikoga , pa ni svoje ministre , vladu .
Ima samo par njih koji nemaju integritet , ali su vece pape od Pape, pardon njega.
Не дао бог ове зомбије у било ком облику. Ако не оду у историју заједно са СНС мафијом све је било узалуд.
Sve stranke će nastradati, nijedna neće preživeti, ali ono što mene brine a to niko ovde i ne špominje: šta će biti ako „studensla lista“ izgubi? Koliko će dugo moći da traje „pobuna“ studenata, jer sam ubeđen da izbora neće biti ne ove goidine. Da li smo malo precenili snagu „sudenata“, bliži se druga godina „pobune“ (ma kakva pubuna, mačji kašalj), imali su neke zahteve ništa im nije ispunio, zove ih ustašama i teroristima, zatvara ih i bije, mi ne možemo ni da zamislimo na šta će sve biti spreman, od krađe do poništavanja pobede „studentima“, izazivanje nereda do vanrednog stanja. Hulja.
Tačno
Pitanje na mestu, ali mi uporno odbijamo da prihvatimo ono što imamo a to su opozicione stranke koje to jesu. Sada su se iskristalisalče i potrebno je da i one uđu u trku tako da posle izbora u slučaju slabijeg rezultata SL ove stranke mogu pomoći oko izborne pobede. Svi koji tvrde da niko od stranaka neće preći cenzus jednostavno tade za Oskara i sektu. Potrebna je saradnja a ne razjedinjavanje na kojoj radi vlast.
Које то опозиционе странке да уђу у трку ? Оне које више од деценије губе сваке изборе на које изађу ? ССП са свим „проеуропским“ странкама има 8,6%, а СЛ 28,4. Где је још 30% да би могло да се разговара о евентуалној победи ? Опозиционе странке су постале политичка маргина, највише захваљујући самима себи и немењајући саме себе. „Бајке“ о меду и млеку у ЕУ очигледно више не дају очекиван резултат, али нико из опозиције да осмисли нешто алтернативно ? Уз то ови избори нису политички, већ реформски и опозиционе странке немају на њима шта да траже. Потребни су људи који ће променити систем.
Lepo sam sve napisala a vi kao da ste nepismeni. Mozak vam isprala ova vlast.
Ја сам неписмен, и то је објашњење ? За вас (елитистички) писмену ? Не дозвољавате неписменима ни зрно логике. Мали аргументчић ? Неку чињеницу ? Ха, неотесана опозиционарко. Марљиво се бориш за свој мандатчић, у некој полупоропалој опозициној странчици, макар он значио крај и зраку светла који би растерао ову таму. Машташ од „свемирских“ 3,5% гласова, да свима објасниш како ћеш храбро да крочиш у одаје заступника народа да браниш његове интересе, које никада нећеш на тај начин, одбранити. Идеал ти је некаква локална, општинска самоуправа, да тамо одпаразитираш свој радни век. То си ти.
Šta da vam kažem osim da nastavite da se plašite, ako vam to prija.
“ Neustrašiva Ana “ ne voli Milovana , već …. zna se .
Одавно се помиње, али поводом других тема. И то јесте проблем предизборног тренутка. СЛ има 28,4%, ССП 8,6, СНС 46,5, СПС 5,1, „Ми СН“ нешто преко цензуса и НАДА (или не) тек треба да га пребаци ! За остале је цензус машта. Зашто онда бар они не подрже унисоно студенте ? И зашто се уопште опозиционе странке гурају на изборе у овом тренутку, када било чије политичко опредељење није у питању, већ да се реформски мењају закони, да сутра онај који злоупотреби функцију иде право на робију ? Хоће ли опозиционе странке то урадити ? Па наравно да неће. Као што и нису, док су били на власти.
Nisu opozicione stranke problem. Problem je tvoja lopovska vlast na čelu sa Oskarom.
Моја „лоповска“ власт ! Ма шта ми написасте, ви острашћена, пропала опозиционарко. За пар динара своје скупштинске апанаже спремни сте да уништите будућност овог младог света. Да, треба да се „дивим“ лупању Маринике о скупштинску клупу ! Псовањем Парандиловића ! Милошевом топовском удару у Скупштини ! Ма да, моји су; Колесар, Јањушевић, Тадић, Матковић, Милосављевић, Драгин, Динкић, Влаховић, Ђилас,… Ви немате шта да тражите на политичкој сцени Србије. Ни једном, али ни једном, нисте преузели одговорност за политички пораз. Никада. Шта сада хоћете ? Поново све ? Е тога неће бити.
Alo galamdzija hajde idi kod brace kineza i kupi neki digitron jer ti matematika ne ide.