Na pitanje ko je, i koliko, platio skup u centru Beograda 12. aprila javnost je dobila posredan odgovor objavljivanjem javne nabavke koju je raspisao Gradski sekretarijat za poslove odbrane, vanrednih situacija i koordinaciju odnosa sa građanima, u vrednosti od 399,99 miliona dinara. Ova nabavka vredna preko 3,5 miliona evra namenjena je, kako stoji u informaciji, „Za potrebe organizovanja gradskih događaja, oblikovan po partijama“. Reč je o otvorenom postupku nabavke kroz okvirni sporazum sa jednim privrednim subjektom, raspisan 6. februara i rokom za dostavljanje ponuda 13. maja.
Informacijom se specifikuje da je reč o nabavci po sledećim partijama: zakup ozvučenja, bine i rasvete u vrednosti od 240 miliona dinara, zakup kontejnera, mobilnih toaleta, i zaštitnih ograda u vrednosti od 99,99 miliona dinara, zakup tribina, ulaznih kapija i šatora u vrednosti 60 miliona dinara.
Indikativno je da se sve stavke ove neobične nabavke savršeno podudaraju sa mobilijarom koji je korišten za poslednji kontramiting na koji je pozvao „predsednik svih građana,“ odnosno za potrebe „ćacilenda“. Da li su naknadno platili ono što su već uzeli ili planiraju nove „istorijske mitinge“ sigurno nećemo saznati. Podsetimo, skupe video zidove sa ozvučenjem čuvali su pripadnici komunalne policije Beograda. Pitanje je da li je u opisu poslova Gradskog sekretarijata za vanredne situacije, koji finansiraju svi građani, nabavka opreme za miting političke stranke i njenih simpatizera?
Sve stavke neobične javne nabavke savršeno se podudaraju sa mobilijarom koji je korišten za poslednji kontramiting na koji je pozvao „predsednik svih građana,“ odnosno za potrebe „ćacilenda.“
Na čelu ovog gradskog sekretarijata, čije samo ime ukazuje na spajanje nespojivog kroz nadležnosti koje sežu od planiranje priprema za odbranu i vanredne situacije, dobrovoljnih vatrogasnih društava, civilne zaštite i sertifikovanje uličnih pevača, nalazi se Darko Glavaš, bivši šef Beokom servisa.

Njegovo ime prvi put dospelo je do šire javnosti u vreme kada je, dok je na čelu Beograda bio Dragan Đilas, koordinirao posao seče starog drvoreda, ali i suprotstavljanja Beograđanima koji su protiv te odluke protestovali nedeljama. Očigledno je da te specifične organizacione sposobnosti nisu ostale nezapažene i od narednog gradonačelnika Beograda, Siniše Malog. Glavaš je svoj posao sačuvao i posle promena u gradskoj skupštini, a njegovo ime ponovo je dospelo u fokus javnosti pošto tadašnji Beokom servis nije dozvolio ekipi produkcijske kuće Mreža da u oktobru 2016. godine snima prilog u Hercegovačkoj ulici, gde je aprila iste godine suspendovana država noćnim rušenjem čitavog jednog gradskog kvarta.
Njegov potpis našao se na skandaloznom ugovoru o zakupu novogodišnje jelke za doček 2017. godine, po ceni od 83.000 evra, a ostalo je neodgovoreno po kom to kriterijumu Nova godina spada u vanredne situacije. Marta ove godine opozicioni odbornici u Skupštini Beograda zahtevali su Glavaševu smenu zbog nasilja koje je privatno obezbeđenje primenilo nad odbornicima i okupljenim građanima na Trgu Nikole Pašića pred gradskom Skupštinom.