Celokupna politika SNS-a (kao i njihovih predaka – radikala) zasniva se na napadanju drugih. Bez stvarnih neprijatelja, oni prave imaginarne : neprijatelj mora postojati jer kako drugačije opravdati njihovu nesposobnost da stvore jaku i postovanu drzavu.
Upotrebljen je pravi izraz- na delu je fažizacija Srbije. Fašizam ne sme pobediti.
@Jov
Aj’ se prvo opismeni. Znači, stvarno ste svi odreda nepismeni u vašoj sekti. Kad se na to doda ograničenost, jednoumlje, zloba i beskrupuloznost, dobija se ovakav komentar. Samo sekta priča o građanskom ratu, sekta regrutuje svoju paravojsku po zatvorima i šalje svoje batinaše na pristojne i poštene ljude. Svi ostali govore o poštenim izborima.
Vi baš preterate, kao da priželjkuje te gradjan ski rat u Srbiji. Pogledajte malo pozorište, staru prestavu;“Ruženje naroda“, nebili ste se prizvali pameću. To se u narodu kaže: Udario tuk mna luk. Ako je ova vlast baš toliko crna, vi se trudite da budete gori od nje. Ako ste mladi to gore po vas.
Ti si ono što narod zove „blenta“.
Svaka cast za tekst,to nije slika Srbije to je slika probudjenih nacista koji ce uskoro na smetliste jer to je mesto za djubre.Nikad nisam sumnjao da ce ovo zlo sto je zatrovalo sve u Srbiji otici,nisam znao kada?Sad znam i siguran sam da je konacno kraj i da cemo ih potuci na svim frontovima.
Ovi moji = falanga
Za nas je ovo najvažnije:
„…Njegov kraj više nije upitan, evropske službe znaju da je to „gotova stvar“. Ali, jedna druga mreža, obaveštajno-policijska, radi na tome da se „glava“ te mafijaške zadruge uhapsi zajedno sa najbližim saradnicima i javno procesuira.
Problem čine samo njegovi „poverioci“ koji se trude da ovaj lakoverni manijak „ne propeva“ gde ne treba. Zato je „prsten“ oko AV toliko uzak da ni sam ne može iz njega izaći, a i disanje mu je sve slabije, a krvni pritisak sve veći…“
Valjda ce uskoro doci kraj Srpskoj Nacistickoj stranci
Željkov komentar standardno apsurdno perfektan.
Pojačava se šešeljizam sve jače i jače u verbalom i fizičkom smislu.
Uvek isto,kadvimas ludaka za predsednika,drzava postaje ludnica.Kolicina gluposti,bezobrazluka i neznanjs njegova i njegovih glupih slugu jecsvakog dana sve veca.Zadnji ,,potezi,,o borbi protiv korupcije i smanjenju ministara i sekretara je groteskna.Pa sta si radio 24 gidina stoko zvalava kad sad pocinjes borbu koju si poceo 2012 i doveo do ovoga.A otvaranje,,univerziteta,,sa crkvom je biser.Koja drzava je napredna ako joj se crkva mesa u obrazovanje.A on to ocekuje od crkve u 21 veku.STOKA JE UVEK STOKA,ALI STA CE MO SA STADOM IDIOTA I RETARDA KOJI ZA NJIM BLEJE IURLICU PROTIV MLADOSTI I PA
A „čelični prijatelji“?
Jadni su i ovi mladi policajci sa slike , a i ovi kapuljaši . Prvi zato što im je posao da štite zakon , a to su i učili , a sada moraju da ga krše , da se prave da nisu videli ono što su videli i da slušaju naređenja kriminalaca i osuđenih ubica pod kapuljača , a drugi zato što su jeftine sluge i korisne budale mnogo bogatijih od sebe i što su bez perspektive .
Nisu jadni ni jedni ni drugi.
Nisu jadni, izbor uvek postoji!
Jadni su zbog pogrešnog izbora .
To je njihova lična stvar. Svako u životu ima uspehe i neuspehe, ali imati ovakav „pogrešan izbor“ je stvar oko koje zaista ne mogu da se potresam, osim na nivou činjenja zla sopstvenoj zemlji i građanima, što oni rade. Nemam nikakvog razumevanja za njih.
U svakom slučaju promašeni mladi životi , a mnogo je takvih mladih danas u Srbiji u i uz SNS , koji su svesno na strani zla . To je ipak nacionalna tragedija .
@ Nasmešeni Marko
Tragedija je što ova zemlja ima ovu vlast koja je uništila institucije i ne kažnjava sve one koji krše zakon. Zapravo, oni su svi jedna „ekipa“.
VI deo
…a zatim brzi investirali u takozvane Start Up firme i u nekretnine.
Punu bezbednost „delegatima“ ali i pojedinim članovime međunarodnih klanova koji su se kretali u Srbiji, Vučićev režim obezbeđivao je raznim dozvolama i pokrićima kroz Ministarstvo odbrane i MUP.
Među imenima o kojima javnost u Srbiji uglavnom ništa ne zna, kao deo Vučićeve „logistike“, našli su se Đovani Rico, broker Ndragente, posrednik u kupovini oružja iz Srbije, Marko Belini, finansijer zloglasne Kamore, koji ima investicije u građevinskim poslovima u Srbiji, Luka Feraro (iz San Marina) koji upravlja fondovima
V deo
…Vučićeva narko-mafija do sada je trgovinu drogom (kokainom pre svega) iz Južne Amerike obavljala uglavnom preko Italije, a distribuciju u regionu obavljaju kriminalne grupe iz Srbije pod strogom kontrolom AV i njegovih ljudi iz BIA, „poslovno“ povezanih sa čuvenom italijanskom Ndranghetom, koja kontroliše sve luke juga Mediterana.
Vučić je, kako te istrage potvrđuju već poznate činjenice, koristio državne fabrike i diplomatske kanale za prikrivanje tragova šverca cigareta i narkotika. Prljavi kapital od šverca oružja njegovi ljudi su ulagali u fondove u Luksemburgu i Austriji, a…
IV deo
…registrovanih u Crnoj Gori i Srbiji, a koje služe kao paravan za ulaganje „prljavog kapitala“.
Vučićev režim i on lično, uključeni su u mafijaške operacije pranja novca preko investicionih i takozvanih „Hedž“ fondova i offshore kompanija, a poslednjih nekoliko meseci primećen je pojačani transfer novca kroz fondove u Luksemburgu, Kipru i San Marinu, gde se gubi trag porekla.
Vučićeva narko-mafija do sada je trgovinu drogom (kokainom pre svega) iz Južne Amerike obavljala uglavnom preko Italije, a distribuciju u regionu obavljaju kriminalne grupe iz Srbije pod strogom kontrolom AV i
Treći deo
…jedan deo nje je duboko integrisana jedan deo nje je duboko integrisana u evropske kriminalne tokove, naročito u italijanske i albanske klanove koji koriste Balkan kao tranzitnu zonu, luke Bari i Gioia Tauro za prevoz droge i cigareta (Luka Bar danas znatno manje i teže jer je pod jačim „monitoringom“ nakon velikih „provala“, hapšenja i procesa koji su u toku).
Na grafičkoj mapi kojom operiše „Guardia di Finanza“, nalaze se rute novca, oružja i droge između Beograda, Bara, Barija i Kalabrije, te putevi novca koji idu kroz gigantske građevinske projekte, i preko italijanskih firmi
Treć deo
…Najnoviji podaci kojima raspolaže izvor MT, govore da na listi imena koja su u direktnoj saradnji sa srpskim diktatorom i njegovim najbližim ljudima, postoje dva nivoa. Jedan je onaj javni, koji se ne krije, i koje su štićene od strane regularne policije ali i paravojne i parapolicijske „garde“ zadužene za odbranu i održavanje vlasti . Ove figure nisu marginalne, ali nemaju težinu koju ima mreža međunarodnih mafijaških bosova koji su, kako je otkriveno, u direktnoj sprezi sa režimom Aleksandra Vučića.
Taj „drugi“, a ustravi „paralelni nivo“ mafijaške mreža funkcioniše tiho, a,,,
Drugi deo
…Početkom 2026. godine, u znatno pojačanoj akciji italijanske finansijske policije (Guardia di Finanza), a uz punu podršku Europola, i nekoliko međunarodnih organizacija za borbu protiv korupcije, proširili su neke aktuelne istrage u vezi sa balkanskim kriminalnim kartelima na Mediteranu i u svim delovima evropskog kontinenta, kao i u više afroazijskih zemalja. Srpski kriminalni krugovi odavno su postali regionalni partneri italijanskih mafijaških klanova, koristeći za legalizaciju kapitala punu političku zaštitu vladajućeg režima i finansijske strukture srpskih državnih preduzeća
Kako je Aleksandar Vučić, “pošteni patriota” iz radikalskog blata, poverovao da je vođa mafije
LICA IZ PODZEMLJA
Kako je tokom 14 godina svoje diktature Aleksandar Vučić stvorio svoju mrežu međunarodnih kriminalaca i mafijaških grupa i pojedinaca koje je finansirao iz državne kase Srbije, kako bi „otvorio“ poslove sa „one strane zakona“ i zaradio novac od prodaje oružja, cigareta i narkotika, te postao „faraon“ u državi koju je ekonomski doveo do prosjačkog štapa. Ko su ti ljudi, iz kojih zemalja, kako se zovu i čime su se bavili, saznaje izvor MT iz EU…
Vodja je lud ali nije glup. Šahovski rečeno, uvek je dvadesetek poteza ispred opozicije. Ljudi ne glasaju za promene kada je velika kriza, strah od rata ili nemaštine. Jeste loše ali samo da ne bude gore.
Samo on može da pregovara sa velikim silama, nabaviće hranu i benzin za narod.
Studenti su dobri, naša deca ali neiskusni. Kako oni da vode državu.
EU je umorna od problema sa Balkana i samo je on faktor stabilnosti.
Postoji nada da studenti, ukoliko ih služba nije izbušila, imaju rešenje da promene retoriku i donesu optimizam neophodan za promene.
Mani se defetizma ili blagog botovanja. Šahovski rečeno velemajstor ima pola fore više figura. Fantomske spiskove i birače, policiju , tužilaštvo , sudove i celu kriminalnu mrežu pod kontrolom. Rasturene institucije i skoro apsolutnu kontrolu medija . Studenti pored diktatora hoće da menjaju i sistem. E tu imaju još protivnika osim nepomenika i sekte.
Lupetate sve u sesnaest. Nemojte da vam se ovde vise desi takva sramotna relativizacija.
Kod druge rečenice sam prestao da čitam bote. Bo te tvoj šahista. Matirao je samog sebe. Diletant kao i svi vi.
Gledam prenos iz Skupštine i dok kamera prelazi preko
prisutnih pogled mi pada na jednog čoveka. Lepo odelo
na njemu, sveže obrijan i moglo bi se reći simpatičan.
I ja mislim kako je dobro da ovakvi predstavljaju narod.
Govornici se ređaju i dođe red i na njega i progovori taj čovek. On ne govori, on viče, on vređa, on preti. Toliko je toga za kratko vreme ružnog rekao a da mu presedavajuća nije dala ni opomenu.
Da, to je Milenko Jovanov, koji sada plaća za svoje izjave nekad. Nekad je pljuvao po Vučiću a sada mu izvikuje ode. Ne okreću se samo vetrnjače, neki ljudi u lepim odelima to bolje r
Onaj našminkani, napuderisani i narumenjeni sns robot ti je simpatičan?
Hvala ti na komentaru! Nisam verovao šta vidim i čujem
i tako “ zaprepašćen “ zaboravim da stavim znake navoda!
Jedno pitanje i za tebe a i za mene: koliko “ prljavog veša “
ima Jovanov u svojoj prošlosti kad mora toliko AV, AV, AV?
@Milenko I bukvalno prljavog veša. Priča se o orgijanjima, o dekadentnim žurkama, kokainu… Svašta pričaju ljudi. Nek je 1 posto tačno, pa je bolesno.
Kako i zašto su elite Srbije – politička i učena sve do naučnog nivoa – ubili respketktabilnu SFRJ, da bi mogla psihopatološka stvorenja da satiru i Srbiju?!
Niko nam nije javio!
Eto dragi ljudi, uđosmo mi korak po korak u fašizam ali nam to još niko nije javio! Mada, dugo godina smo imali jasne znakove na putu, ali nažalost nismo obraćali pažnju sve dok nije doteralo cara do duvara!
Moralna gnjida Jovanov je najbolji primer bahatosti, bezdušnosti i ogoljene agresije ove vlasti. Za ono što je izjavio u Skupštini u svim uređenim zemljama bi značilo kraj političke karijere i ozbiljne krivične posledice. Kod nas, sve to prolazi bez ikakvih sankcija, što govori koliko je nasilje u društvu normalizovano i sve institucije urušene.
Minut je do 12!
Nije minut do 12, nego pola jedan. Minut do 12 je bio u vreme terorističke akcije u Hercegovačkoj.
Bravo i za tebe i za Paksa!!!
“ Pošteni “ ( varajuci ) samoproklamovani pravo i prvosrbi , koji su svojim primitivizmom , nasiljem , bezobrazlukom i agresijom sebi dali za pravo predstavljanja Srbije i sprovodjenja “ pravosrpskog “ jednoumnog načina razmišljanja (kakvi tipovi i likovi ) pokazali su svoje “ zmijsko lice “.
Od Ustasa do terorista , blokadera .
Ubistva , smrti ( roditelja ), kovcezi su u narativu vodja bezumlja kojim nas obasipaju na dnevnoj bazi .
Odgovornost i zakonitost su za njih misaone imenice !
Ustase su svi koji nisu oni i “ njihovi “.
Lep je odgovor “ Ustanite i vi “.
Pravi je Sedi 1.
Ceo clanak je svedocanstvo zla u kome zivimo.
Ali da se niko ne oglasava povodom monstruoznih reci sefa poslanicke grupe,koji je iz dss preleteo u sns,je tako tuzno.
Gde su intelektualci, uvazeni umetnici,politicki analiticari,advokati,svi oni koji nesto snatraju svakodnevno po televizijama?Studenti?
Gde su kolege poslanici,koji nisu napravili kzn u holu i rekli da dok ono bice ne bude sankcionisano nece ucestvovati u radu.Nista.Muk.
Jos jedan skandal bez epiloga.
Koga briga.
Inace,nisam simpatizet Prandilovica,vec uvodjenja normalnosti u ovoj zemlji.
“Питам ове моје,морате ли и ви њих да ударате?“
Ово није пуки лапсус лингве већ бахатост пред делиријум. Наиме, Муфљуз верује у своје лажи. Верује до те мере да је побркао илузију и стварност. Пароле које су нашкрабане на зградама факултета (“ректор у затвор“, “блокадери терористи“, “никад више жути олош“, “блокадери пицулићи“, “ смрт блокадерима“)је осмислио његов “најителектуалнији“ тим–Братина, Глишић, Јованов и Брнабићка.Његов лични гинеколог Мацут, је овај пут стајао по страни. У заглављу су дописали–“Србија побеђује“. Додаћу–исто онако као у Савамали!
Студенска духовита парола “лепићемо док не одлепе“ би сваком нормалном човеку изнудила осмех на лицу или би га бар пробудила, упозорила. Но, Врховног Муфљуза и његов тим она ће додатно разбеснети. Додатно гурнути у бахатост и лудило. То вам је исто кад у граду сретнете непознатог човека који вам се смеши. Прво што требате урадити је рећи–добар дан и узвратити смешак. Док лудак не реагује тако, ако му се неко искрено насмеши он се избезуми и одмах вади чакију и пита–Коме се ти смејеш?…..П.С. Нелечени лудаци, који су на власти у Србији, на крају ће изазвати (својим терором) грађански рат!
Monstruozno!
Tačno, monstruozno ponašanje Oskara i ekipe.
To sam napisao u komentaru pre godinu dana:na kraju će drug Vučić reći studenti su u pravu.Kao ’68.biće i ’25.Zboraši su sve upropastili podržavajući Gandijevske metode dela studenata i režim sada može da radi šta hoće.
Prvo ce da, smanji Vladu na jednu sobu. Ne treba mu Izvrsna Vlast, jer ON je sve. Naucio sve na, Stadionu I Ulici.
Njegov kadar su ljudi osuduvani, navijaci placeni, dno iz, Albanije, dao im je drzavljanstvo I sazreli su da, glasaju.
To je „Strucni „Kadar za, razbijanje Srbije bez, teritorijeKIM.
Sa, TIM OLOSEM, njegovom ODBRANOM, Lika I PLENA, ide u BOJ Na Srbe.
Planira BOJ protiv POBUNJENOG NARODA, koga je IZDAO I Opljackao.
Cekamo TE, da PREDVODIS svoj Kadar. Ne moze drugacije.
TI ili Mi. Pitanje je za, BITI ili NE BITI.
STUDENTI TE POBEDUJU !!!
Studenti i građani protiv zla. STUDENTI POBEĐUJU.
Koga pobeđuju studenti? Građane, odnosno građanske stranke. Bojim se da nemaš više od 17 godina. Ko će voditi zemlju, ko će biti u vladi, ko u parlamentu? Ovi čija imena niko ne zna? Ovi iz plenuma, ili studenti šezdesetogodišnjaci iz senke? Pazite: imate na vlasti jedan opasan totalitarni ešalon zlih i bolesnih ljudi, iskusnih i prevejanih, kako studenti misle da uzmu vlast? Oni i kad izgube vlast predati neće. Imaju državosilu u svojim rukama.
Vala niko iz opozicije neće. Sve uhlebi, paraziti istog sistema, u blindiranim džipovima. Dosta nam je „opozicije“. Sve vas na smetlište istorije. Bolje niste zaslužili.
Bez opozicije nema države u Evropi, a studenti imaju dvadeset godina. Meni su studenti dragi, ali ko će da vodi državu? Moje su dve ćeke u studentskom pokretu, e sad ako pobede i uzmu vlast, biće dobro i meni. Je li tako?
@Ajde malo razmislite
Opozicija je lažna gospođo! Vi ne znate, ili ste pritvorni. Beograd je veliko selo i Srbija mala zemlja i ništa ne može da se sakrije. Kakve veze ima što su dvadesetogodišnjaci. Ovi diletanti su nepismeni, pokvareni, nemoralni i maloumni pa su na najvišim funkcijama. Niko nikad nije mrzeo Srbiju i ovaj narod kao ova vlast i vreme je da odgovoaraju, a sa opozicijom koja je njihova sigurno toga neće biti. Zato im studenti smetaju.
Ajde malo razmislite, državu će da vode VRHUNSKI STRUČNJACI koji su na studentskoj listi, profesori sa zadivljujućim karijerama. ŠTA VAM NIJE JASNO? Šta se pravite ludi? Vrlo dobro znate da nijedan student neće biti na listi, oni to ne žele.
Studenti pobeđuju zlo!
Jel’ možete da ne licitirate koliko je kome godina? To je u najmanju ruku nepristojno, da ne kažem prostački manir.
Meni je neverovatno da na zgradi u Resavskoj, gde je sedište UNS-a, više od godinu dana stoji žvrljotina (neću to zvati grafitom) N1 ZLO! I da niko od kolega novinara koji tu ulaze nije našao za shodno da to ukloni, makar kao gest kolegijalne solidarnosti, ako ne i ideološke saglasnosti. O patologiji tog pogrdnog vandalizma po fasadama zgrada našeg grafa ne vredi ni pričati. Jasna je k’o dan!
Obožavam kolumne gosp.Petrušić. Britkog jezika i uma, sa dozom humora, uvek „obriše patos“ Vučićem i njegovom kriminalnom družinom. Nestrpljivo čekam kolumnu g.Vere Didanović…
U vremenima velikih izazova, najvažnije je imati rukovodstvo koje se bori za stabilnost, energetsku sigurnost i zaštitu državnih interesa. Nastavak pregovora o NIS-u pokazuje ozbiljnost i odgovornost u očuvanju ekonomske stabilnosti Srbije.
Ovo je ne za sendvič nego za šrot i koncentrat.
Ko to gospodine cuva, energentsku Stabilnost drzave Srbije? Da, nije to ONAJ koji nije iskoristio pravo ptece kupovine kod NISA,
ONAJ koji napunio NASE Skladiste, sirove nafte, nego ga, pretvorio u TUNEL(dozivotna).
ONAJ koji sa, Svojom Firmom uvozi derivate nafte, a mi cemo platiti CEH..
Nije Obezbedio rezerve HRANE, Lekova, a sirovu naftu Slkladisti u stranim zemljama. Narod placa, Iskladusninu I njegovu proviziju za, derivate koje uvozi.
Zato mu treba, mesto Predsednika Vlade, da moze da, bude I nadlezan…..
Oh Zeljove opet improvizuješ i promašuješ tekst na koji treba da ostaviš komentar. Tebe verovatno štiti neka viša sila. Čuva te od smisla i pameti.
Tekst je primer politički pristrasnog i tendencioznog pisanja koje umesto činjenica nudi unapred formiran narativ i dodatno produbljuje društvene podele umesto da doprinese ozbiljnoj raspravi.
A tvoj komentar je za sendvič.
Ahahaha, vas botove/botulje je lako prepoznati, sami se ofirete…..može to malo bolje
Jel ti ovo načelnik ili šef sastavio?
Bravo za komentar! Zloban, pakosno lažljiv i krajnje bezobrazan. Najbolje što sekta zna i ume!
Pakost , zlo i ograničenost ( tabla ) je tvoj “ zaštitni znak “.
Tipično naprednjacki
Celokupna politika SNS-a (kao i njihovih predaka – radikala) zasniva se na napadanju drugih. Bez stvarnih neprijatelja, oni prave imaginarne : neprijatelj mora postojati jer kako drugačije opravdati njihovu nesposobnost da stvore jaku i postovanu drzavu.
Upotrebljen je pravi izraz- na delu je fažizacija Srbije. Fašizam ne sme pobediti.
@Jov
Aj’ se prvo opismeni. Znači, stvarno ste svi odreda nepismeni u vašoj sekti. Kad se na to doda ograničenost, jednoumlje, zloba i beskrupuloznost, dobija se ovakav komentar. Samo sekta priča o građanskom ratu, sekta regrutuje svoju paravojsku po zatvorima i šalje svoje batinaše na pristojne i poštene ljude. Svi ostali govore o poštenim izborima.
Vi baš preterate, kao da priželjkuje te gradjan ski rat u Srbiji. Pogledajte malo pozorište, staru prestavu;“Ruženje naroda“, nebili ste se prizvali pameću. To se u narodu kaže: Udario tuk mna luk. Ako je ova vlast baš toliko crna, vi se trudite da budete gori od nje. Ako ste mladi to gore po vas.
Ti si ono što narod zove „blenta“.
Svaka cast za tekst,to nije slika Srbije to je slika probudjenih nacista koji ce uskoro na smetliste jer to je mesto za djubre.Nikad nisam sumnjao da ce ovo zlo sto je zatrovalo sve u Srbiji otici,nisam znao kada?Sad znam i siguran sam da je konacno kraj i da cemo ih potuci na svim frontovima.
Ovi moji = falanga
Za nas je ovo najvažnije:
„…Njegov kraj više nije upitan, evropske službe znaju da je to „gotova stvar“. Ali, jedna druga mreža, obaveštajno-policijska, radi na tome da se „glava“ te mafijaške zadruge uhapsi zajedno sa najbližim saradnicima i javno procesuira.
Problem čine samo njegovi „poverioci“ koji se trude da ovaj lakoverni manijak „ne propeva“ gde ne treba. Zato je „prsten“ oko AV toliko uzak da ni sam ne može iz njega izaći, a i disanje mu je sve slabije, a krvni pritisak sve veći…“
Valjda ce uskoro doci kraj Srpskoj Nacistickoj stranci
Željkov komentar standardno apsurdno perfektan.
Pojačava se šešeljizam sve jače i jače u verbalom i fizičkom smislu.
Uvek isto,kadvimas ludaka za predsednika,drzava postaje ludnica.Kolicina gluposti,bezobrazluka i neznanjs njegova i njegovih glupih slugu jecsvakog dana sve veca.Zadnji ,,potezi,,o borbi protiv korupcije i smanjenju ministara i sekretara je groteskna.Pa sta si radio 24 gidina stoko zvalava kad sad pocinjes borbu koju si poceo 2012 i doveo do ovoga.A otvaranje,,univerziteta,,sa crkvom je biser.Koja drzava je napredna ako joj se crkva mesa u obrazovanje.A on to ocekuje od crkve u 21 veku.STOKA JE UVEK STOKA,ALI STA CE MO SA STADOM IDIOTA I RETARDA KOJI ZA NJIM BLEJE IURLICU PROTIV MLADOSTI I PA
A „čelični prijatelji“?
Jadni su i ovi mladi policajci sa slike , a i ovi kapuljaši . Prvi zato što im je posao da štite zakon , a to su i učili , a sada moraju da ga krše , da se prave da nisu videli ono što su videli i da slušaju naređenja kriminalaca i osuđenih ubica pod kapuljača , a drugi zato što su jeftine sluge i korisne budale mnogo bogatijih od sebe i što su bez perspektive .
Nisu jadni ni jedni ni drugi.
Nisu jadni, izbor uvek postoji!
Jadni su zbog pogrešnog izbora .
To je njihova lična stvar. Svako u životu ima uspehe i neuspehe, ali imati ovakav „pogrešan izbor“ je stvar oko koje zaista ne mogu da se potresam, osim na nivou činjenja zla sopstvenoj zemlji i građanima, što oni rade. Nemam nikakvog razumevanja za njih.
U svakom slučaju promašeni mladi životi , a mnogo je takvih mladih danas u Srbiji u i uz SNS , koji su svesno na strani zla . To je ipak nacionalna tragedija .
@ Nasmešeni Marko
Tragedija je što ova zemlja ima ovu vlast koja je uništila institucije i ne kažnjava sve one koji krše zakon. Zapravo, oni su svi jedna „ekipa“.
VI deo
…a zatim brzi investirali u takozvane Start Up firme i u nekretnine.
Punu bezbednost „delegatima“ ali i pojedinim članovime međunarodnih klanova koji su se kretali u Srbiji, Vučićev režim obezbeđivao je raznim dozvolama i pokrićima kroz Ministarstvo odbrane i MUP.
Među imenima o kojima javnost u Srbiji uglavnom ništa ne zna, kao deo Vučićeve „logistike“, našli su se Đovani Rico, broker Ndragente, posrednik u kupovini oružja iz Srbije, Marko Belini, finansijer zloglasne Kamore, koji ima investicije u građevinskim poslovima u Srbiji, Luka Feraro (iz San Marina) koji upravlja fondovima
V deo
…Vučićeva narko-mafija do sada je trgovinu drogom (kokainom pre svega) iz Južne Amerike obavljala uglavnom preko Italije, a distribuciju u regionu obavljaju kriminalne grupe iz Srbije pod strogom kontrolom AV i njegovih ljudi iz BIA, „poslovno“ povezanih sa čuvenom italijanskom Ndranghetom, koja kontroliše sve luke juga Mediterana.
Vučić je, kako te istrage potvrđuju već poznate činjenice, koristio državne fabrike i diplomatske kanale za prikrivanje tragova šverca cigareta i narkotika. Prljavi kapital od šverca oružja njegovi ljudi su ulagali u fondove u Luksemburgu i Austriji, a…
IV deo
…registrovanih u Crnoj Gori i Srbiji, a koje služe kao paravan za ulaganje „prljavog kapitala“.
Vučićev režim i on lično, uključeni su u mafijaške operacije pranja novca preko investicionih i takozvanih „Hedž“ fondova i offshore kompanija, a poslednjih nekoliko meseci primećen je pojačani transfer novca kroz fondove u Luksemburgu, Kipru i San Marinu, gde se gubi trag porekla.
Vučićeva narko-mafija do sada je trgovinu drogom (kokainom pre svega) iz Južne Amerike obavljala uglavnom preko Italije, a distribuciju u regionu obavljaju kriminalne grupe iz Srbije pod strogom kontrolom AV i
Treći deo
…jedan deo nje je duboko integrisana jedan deo nje je duboko integrisana u evropske kriminalne tokove, naročito u italijanske i albanske klanove koji koriste Balkan kao tranzitnu zonu, luke Bari i Gioia Tauro za prevoz droge i cigareta (Luka Bar danas znatno manje i teže jer je pod jačim „monitoringom“ nakon velikih „provala“, hapšenja i procesa koji su u toku).
Na grafičkoj mapi kojom operiše „Guardia di Finanza“, nalaze se rute novca, oružja i droge između Beograda, Bara, Barija i Kalabrije, te putevi novca koji idu kroz gigantske građevinske projekte, i preko italijanskih firmi
Treć deo
…Najnoviji podaci kojima raspolaže izvor MT, govore da na listi imena koja su u direktnoj saradnji sa srpskim diktatorom i njegovim najbližim ljudima, postoje dva nivoa. Jedan je onaj javni, koji se ne krije, i koje su štićene od strane regularne policije ali i paravojne i parapolicijske „garde“ zadužene za odbranu i održavanje vlasti . Ove figure nisu marginalne, ali nemaju težinu koju ima mreža međunarodnih mafijaških bosova koji su, kako je otkriveno, u direktnoj sprezi sa režimom Aleksandra Vučića.
Taj „drugi“, a ustravi „paralelni nivo“ mafijaške mreža funkcioniše tiho, a,,,
Drugi deo
…Početkom 2026. godine, u znatno pojačanoj akciji italijanske finansijske policije (Guardia di Finanza), a uz punu podršku Europola, i nekoliko međunarodnih organizacija za borbu protiv korupcije, proširili su neke aktuelne istrage u vezi sa balkanskim kriminalnim kartelima na Mediteranu i u svim delovima evropskog kontinenta, kao i u više afroazijskih zemalja. Srpski kriminalni krugovi odavno su postali regionalni partneri italijanskih mafijaških klanova, koristeći za legalizaciju kapitala punu političku zaštitu vladajućeg režima i finansijske strukture srpskih državnih preduzeća
Kako je Aleksandar Vučić, “pošteni patriota” iz radikalskog blata, poverovao da je vođa mafije
LICA IZ PODZEMLJA
Kako je tokom 14 godina svoje diktature Aleksandar Vučić stvorio svoju mrežu međunarodnih kriminalaca i mafijaških grupa i pojedinaca koje je finansirao iz državne kase Srbije, kako bi „otvorio“ poslove sa „one strane zakona“ i zaradio novac od prodaje oružja, cigareta i narkotika, te postao „faraon“ u državi koju je ekonomski doveo do prosjačkog štapa. Ko su ti ljudi, iz kojih zemalja, kako se zovu i čime su se bavili, saznaje izvor MT iz EU…
Vodja je lud ali nije glup. Šahovski rečeno, uvek je dvadesetek poteza ispred opozicije. Ljudi ne glasaju za promene kada je velika kriza, strah od rata ili nemaštine. Jeste loše ali samo da ne bude gore.
Samo on može da pregovara sa velikim silama, nabaviće hranu i benzin za narod.
Studenti su dobri, naša deca ali neiskusni. Kako oni da vode državu.
EU je umorna od problema sa Balkana i samo je on faktor stabilnosti.
Postoji nada da studenti, ukoliko ih služba nije izbušila, imaju rešenje da promene retoriku i donesu optimizam neophodan za promene.
Mani se defetizma ili blagog botovanja. Šahovski rečeno velemajstor ima pola fore više figura. Fantomske spiskove i birače, policiju , tužilaštvo , sudove i celu kriminalnu mrežu pod kontrolom. Rasturene institucije i skoro apsolutnu kontrolu medija . Studenti pored diktatora hoće da menjaju i sistem. E tu imaju još protivnika osim nepomenika i sekte.
Lupetate sve u sesnaest. Nemojte da vam se ovde vise desi takva sramotna relativizacija.
Kod druge rečenice sam prestao da čitam bote. Bo te tvoj šahista. Matirao je samog sebe. Diletant kao i svi vi.
Gledam prenos iz Skupštine i dok kamera prelazi preko
prisutnih pogled mi pada na jednog čoveka. Lepo odelo
na njemu, sveže obrijan i moglo bi se reći simpatičan.
I ja mislim kako je dobro da ovakvi predstavljaju narod.
Govornici se ređaju i dođe red i na njega i progovori taj čovek. On ne govori, on viče, on vređa, on preti. Toliko je toga za kratko vreme ružnog rekao a da mu presedavajuća nije dala ni opomenu.
Da, to je Milenko Jovanov, koji sada plaća za svoje izjave nekad. Nekad je pljuvao po Vučiću a sada mu izvikuje ode. Ne okreću se samo vetrnjače, neki ljudi u lepim odelima to bolje r
Onaj našminkani, napuderisani i narumenjeni sns robot ti je simpatičan?
Hvala ti na komentaru! Nisam verovao šta vidim i čujem
i tako “ zaprepašćen “ zaboravim da stavim znake navoda!
Jedno pitanje i za tebe a i za mene: koliko “ prljavog veša “
ima Jovanov u svojoj prošlosti kad mora toliko AV, AV, AV?
@Milenko I bukvalno prljavog veša. Priča se o orgijanjima, o dekadentnim žurkama, kokainu… Svašta pričaju ljudi. Nek je 1 posto tačno, pa je bolesno.
Kako i zašto su elite Srbije – politička i učena sve do naučnog nivoa – ubili respketktabilnu SFRJ, da bi mogla psihopatološka stvorenja da satiru i Srbiju?!
Niko nam nije javio!
Eto dragi ljudi, uđosmo mi korak po korak u fašizam ali nam to još niko nije javio! Mada, dugo godina smo imali jasne znakove na putu, ali nažalost nismo obraćali pažnju sve dok nije doteralo cara do duvara!
Moralna gnjida Jovanov je najbolji primer bahatosti, bezdušnosti i ogoljene agresije ove vlasti. Za ono što je izjavio u Skupštini u svim uređenim zemljama bi značilo kraj političke karijere i ozbiljne krivične posledice. Kod nas, sve to prolazi bez ikakvih sankcija, što govori koliko je nasilje u društvu normalizovano i sve institucije urušene.
Minut je do 12!
Nije minut do 12, nego pola jedan. Minut do 12 je bio u vreme terorističke akcije u Hercegovačkoj.
Bravo i za tebe i za Paksa!!!
“ Pošteni “ ( varajuci ) samoproklamovani pravo i prvosrbi , koji su svojim primitivizmom , nasiljem , bezobrazlukom i agresijom sebi dali za pravo predstavljanja Srbije i sprovodjenja “ pravosrpskog “ jednoumnog načina razmišljanja (kakvi tipovi i likovi ) pokazali su svoje “ zmijsko lice “.
Od Ustasa do terorista , blokadera .
Ubistva , smrti ( roditelja ), kovcezi su u narativu vodja bezumlja kojim nas obasipaju na dnevnoj bazi .
Odgovornost i zakonitost su za njih misaone imenice !
Ustase su svi koji nisu oni i “ njihovi “.
Lep je odgovor “ Ustanite i vi “.
Pravi je Sedi 1.
Ceo clanak je svedocanstvo zla u kome zivimo.
Ali da se niko ne oglasava povodom monstruoznih reci sefa poslanicke grupe,koji je iz dss preleteo u sns,je tako tuzno.
Gde su intelektualci, uvazeni umetnici,politicki analiticari,advokati,svi oni koji nesto snatraju svakodnevno po televizijama?Studenti?
Gde su kolege poslanici,koji nisu napravili kzn u holu i rekli da dok ono bice ne bude sankcionisano nece ucestvovati u radu.Nista.Muk.
Jos jedan skandal bez epiloga.
Koga briga.
Inace,nisam simpatizet Prandilovica,vec uvodjenja normalnosti u ovoj zemlji.
“Питам ове моје,морате ли и ви њих да ударате?“
Ово није пуки лапсус лингве већ бахатост пред делиријум. Наиме, Муфљуз верује у своје лажи. Верује до те мере да је побркао илузију и стварност. Пароле које су нашкрабане на зградама факултета (“ректор у затвор“, “блокадери терористи“, “никад више жути олош“, “блокадери пицулићи“, “ смрт блокадерима“)је осмислио његов “најителектуалнији“ тим–Братина, Глишић, Јованов и Брнабићка.Његов лични гинеколог Мацут, је овај пут стајао по страни. У заглављу су дописали–“Србија побеђује“. Додаћу–исто онако као у Савамали!
Студенска духовита парола “лепићемо док не одлепе“ би сваком нормалном човеку изнудила осмех на лицу или би га бар пробудила, упозорила. Но, Врховног Муфљуза и његов тим она ће додатно разбеснети. Додатно гурнути у бахатост и лудило. То вам је исто кад у граду сретнете непознатог човека који вам се смеши. Прво што требате урадити је рећи–добар дан и узвратити смешак. Док лудак не реагује тако, ако му се неко искрено насмеши он се избезуми и одмах вади чакију и пита–Коме се ти смејеш?…..П.С. Нелечени лудаци, који су на власти у Србији, на крају ће изазвати (својим терором) грађански рат!
Monstruozno!
Tačno, monstruozno ponašanje Oskara i ekipe.
To sam napisao u komentaru pre godinu dana:na kraju će drug Vučić reći studenti su u pravu.Kao ’68.biće i ’25.Zboraši su sve upropastili podržavajući Gandijevske metode dela studenata i režim sada može da radi šta hoće.
Prvo ce da, smanji Vladu na jednu sobu. Ne treba mu Izvrsna Vlast, jer ON je sve. Naucio sve na, Stadionu I Ulici.
Njegov kadar su ljudi osuduvani, navijaci placeni, dno iz, Albanije, dao im je drzavljanstvo I sazreli su da, glasaju.
To je „Strucni „Kadar za, razbijanje Srbije bez, teritorijeKIM.
Sa, TIM OLOSEM, njegovom ODBRANOM, Lika I PLENA, ide u BOJ Na Srbe.
Planira BOJ protiv POBUNJENOG NARODA, koga je IZDAO I Opljackao.
Cekamo TE, da PREDVODIS svoj Kadar. Ne moze drugacije.
TI ili Mi. Pitanje je za, BITI ili NE BITI.
STUDENTI TE POBEDUJU !!!
Studenti i građani protiv zla. STUDENTI POBEĐUJU.
Koga pobeđuju studenti? Građane, odnosno građanske stranke. Bojim se da nemaš više od 17 godina. Ko će voditi zemlju, ko će biti u vladi, ko u parlamentu? Ovi čija imena niko ne zna? Ovi iz plenuma, ili studenti šezdesetogodišnjaci iz senke? Pazite: imate na vlasti jedan opasan totalitarni ešalon zlih i bolesnih ljudi, iskusnih i prevejanih, kako studenti misle da uzmu vlast? Oni i kad izgube vlast predati neće. Imaju državosilu u svojim rukama.
Vala niko iz opozicije neće. Sve uhlebi, paraziti istog sistema, u blindiranim džipovima. Dosta nam je „opozicije“. Sve vas na smetlište istorije. Bolje niste zaslužili.
Bez opozicije nema države u Evropi, a studenti imaju dvadeset godina. Meni su studenti dragi, ali ko će da vodi državu? Moje su dve ćeke u studentskom pokretu, e sad ako pobede i uzmu vlast, biće dobro i meni. Je li tako?
@Ajde malo razmislite
Opozicija je lažna gospođo! Vi ne znate, ili ste pritvorni. Beograd je veliko selo i Srbija mala zemlja i ništa ne može da se sakrije. Kakve veze ima što su dvadesetogodišnjaci. Ovi diletanti su nepismeni, pokvareni, nemoralni i maloumni pa su na najvišim funkcijama. Niko nikad nije mrzeo Srbiju i ovaj narod kao ova vlast i vreme je da odgovoaraju, a sa opozicijom koja je njihova sigurno toga neće biti. Zato im studenti smetaju.
Ajde malo razmislite, državu će da vode VRHUNSKI STRUČNJACI koji su na studentskoj listi, profesori sa zadivljujućim karijerama. ŠTA VAM NIJE JASNO? Šta se pravite ludi? Vrlo dobro znate da nijedan student neće biti na listi, oni to ne žele.
Studenti pobeđuju zlo!
Jel’ možete da ne licitirate koliko je kome godina? To je u najmanju ruku nepristojno, da ne kažem prostački manir.
Meni je neverovatno da na zgradi u Resavskoj, gde je sedište UNS-a, više od godinu dana stoji žvrljotina (neću to zvati grafitom) N1 ZLO! I da niko od kolega novinara koji tu ulaze nije našao za shodno da to ukloni, makar kao gest kolegijalne solidarnosti, ako ne i ideološke saglasnosti. O patologiji tog pogrdnog vandalizma po fasadama zgrada našeg grafa ne vredi ni pričati. Jasna je k’o dan!
Obožavam kolumne gosp.Petrušić. Britkog jezika i uma, sa dozom humora, uvek „obriše patos“ Vučićem i njegovom kriminalnom družinom. Nestrpljivo čekam kolumnu g.Vere Didanović…
U vremenima velikih izazova, najvažnije je imati rukovodstvo koje se bori za stabilnost, energetsku sigurnost i zaštitu državnih interesa. Nastavak pregovora o NIS-u pokazuje ozbiljnost i odgovornost u očuvanju ekonomske stabilnosti Srbije.
Ovo je ne za sendvič nego za šrot i koncentrat.
Ko to gospodine cuva, energentsku Stabilnost drzave Srbije? Da, nije to ONAJ koji nije iskoristio pravo ptece kupovine kod NISA,
ONAJ koji napunio NASE Skladiste, sirove nafte, nego ga, pretvorio u TUNEL(dozivotna).
ONAJ koji sa, Svojom Firmom uvozi derivate nafte, a mi cemo platiti CEH..
Nije Obezbedio rezerve HRANE, Lekova, a sirovu naftu Slkladisti u stranim zemljama. Narod placa, Iskladusninu I njegovu proviziju za, derivate koje uvozi.
Zato mu treba, mesto Predsednika Vlade, da moze da, bude I nadlezan…..
Oh Zeljove opet improvizuješ i promašuješ tekst na koji treba da ostaviš komentar. Tebe verovatno štiti neka viša sila. Čuva te od smisla i pameti.
Uništili ste EPS. Mića pečenjar naneo nemerljivu štetu državi, milijarde štete. Botino bedna…
Tekst je primer politički pristrasnog i tendencioznog pisanja koje umesto činjenica nudi unapred formiran narativ i dodatno produbljuje društvene podele umesto da doprinese ozbiljnoj raspravi.
A tvoj komentar je za sendvič.
Ahahaha, vas botove/botulje je lako prepoznati, sami se ofirete…..može to malo bolje
Jel ti ovo načelnik ili šef sastavio?
Bravo za komentar! Zloban, pakosno lažljiv i krajnje bezobrazan. Najbolje što sekta zna i ume!
Pakost , zlo i ograničenost ( tabla ) je tvoj “ zaštitni znak “.
Tipično naprednjacki
Au, al’ si pametna
Ne seri!!??
Jel ti ovo chatgpt napisao?