Solidarnost kolega

Solidarnost kolega

  1. Da li su ovi sto pisu komentare stvarno stali u odbranu prava , pravde,kolega?Ja ne znam nijednog,ukljuvijuci i sebe.Lako je prodavati rog za svecu.

  2. Sve je tako. Naša stvarnost nije crno-bela, imamo mi sve boje i nijanse.

  3. Možda je trebalo imenovati one koji su se sagnuli? Ili jesu imenovani – ali su imena spala s njih prilikom saginjanja?
    Najgore je stati na pola puta: da su pali na kolena – sad bi ih slavili oni koji slave svakoga ko pred silom kleči.

  4. Surova realnost! Više puta osetila „na svojoj koži“ u prosveti i u nekim prethodnim vremenima. Nažalost, sada je sve mnogo očiglednije nego ranije.Novac je bio i ostao nešto čime se sve može kupiti, pa i „obraz“ 🙁

  5. Ne radi se samo o prosveti! Sudstvo, policija, medicina…. Kad poljoprivrednici protestuju ostalih nema! Kad zatvaraju fabriku i otpuštaju radnike, nema drugih radnika (a tada ni poljoprivrednika). Kad progone ugledne lekare, sveštenika koji je pošten, ostali su nemi ili ih je mizerno malo. Jaćimović vozi studente, ostali sendvič karavane. NEMA SOLIDARNOSTI I JEDINSTVA! Narod smo postali da se samo stidimo kakav!

  6. Kao neko ko je proveo 40 god. u obrazovanju,mogu reci da je ova katikatura 100% pogodila centar. Zaposleni u sistemu obracovanja uglavnom su: bezkicmenaci,klimoglavci,poslusnici,bez kritickog misljena,retko su podrska kolegama.

  7. Kod mene na fakultetu su se dešavale slične stvari pre tridesetak godina. Bilo mi je muka od kolega, nazovi elite, spakovao sam stvari i otišao iz zemlje.
    Danas su ta elita postali uvaženi profesori, dekani, naučnici koje vlast kupuje za par stotina evra.
    Možda studenti donesu neke promene.

    1. Zašto bi? Kako bi? Možda bi moglo za par desetina generacija. Ali neće ih biti. Ovakva biomasa ne može da opstane. Nije strašno, dešavalo se da čitave civilzacije nestanu, a neće šest miliona koji sami sebi rade o glavi.

  8. Kakvi su ovo ljudi?
    Pa mi smo se jos u osnovnoj skoli borili za drugove i drugarice na nastavnickim vecima….
    A ovo danas? Misli da ce sacuvati svoje d..e ako malo savije kicmu?
    Miloseviceve interventne i ostale ubilacke jedinice nisu mogle da nas zastrase. Ni kada su nam upadali u Radio i oduzimali predajnik, nismo se predavali.
    NEMA VISE ono ‘moram, imam porodicu, imam decu, imam kredit, NEMA VADJENJA! Uskoro ce bare pune g….a biti vase prirodno staniste!
    FUJ!!!

  9. Konačno za profesore sa NSU, prava mera kukavičlika. Da sam na njihovom mestu posle ove karikature, koja je za sva vremena, od čoveka za civilizovane ljude i sve sisteme, imao bih problema da izađem na ulicu, odem na slavu, kažem deci gde i šta radim. Da, sagao sam glavu, sačuvao se neprijatnosti, i radim svoj posao. Neko je stradao, ali ja sam bedna protozoa, jednoćelijski organizam živ.

  10. …intelektualna elita jednog naroda sagne glavu pred zlom, tada odaje duboku počast vrlom du.etu svom.