Godine 2002, Tarner je optužio Izrael za teror: „Palestinci se bore ljudskim bombašima samoubicama, to je sve što imaju. Izraelci imaju jednu od najmoćnijih vojnih mašina na svetu. Palestinci nemaju ništa. Pa ko su teroristi? Ja bih tvrdio da su obe strane umešane u terorizam.“
Nažalost, CNN nije imao takvu uredničku politiku i postao je propagandno sredstvo Izraela, gde se čuje samo jedna strana, nešto slično izveštavanju o ratu u Jugoslaviji.
Kao što rekoh ranije, Tarner je bio progresivan u nekim stvarima ali kada se radi o Izraelu tu mora da se sledi uobičajeni narativ zapadnih medija.
.naravno, jer su kreatori svega, ziveli bi u mahalama ovako zivimo i trosimo na internet, kablovsku, AI… kome se nesvidja moze da ide… u sibir..
.za nepismene, Ted je otac kablovske, modernog advertajzinga, i osnivac digitalnog menadzmenta, prvi uvodi onlajn zurnalizam i live streaming data analysis… tata!
I Leni Rifenštal je bila mag fotografije i pokretne slike, ali je ipak znamo kao nešto drugo.
Ovaj isto tako. Zlo!
Vizionar
Ted Tarner nije bio svetac ali je učinio i neke dobre stvari. Bio je dosledni borac za zaštitu životne sredine, što je retka osobina među milijarderima. Sećam se serije Kapetan Planeta, koju su gledala i moja deca 90tih godina. Ali i dobrotvor, koji je 1997.godine poklonio 1 milijardu dolara UN, što je danas nezamislivo. Bio je i zagovornik zakona o reformi američkog zdravstva kazavši: „Mi smo jedina zemlja prvog sveta koja nema univerzalnu zdravstvenu zaštitu i to je sramota.“
Bio je čovek od vizije, kako ono kažu, veći od života!
U 21 veku, sve je manje takvih živopisnih likova.
Sad znamo kako je izgledao ovaploćeni otac laži i propagande. Zlo u ljudskom obliku.
A autoru preporuka, sledeći tekst objavite kao omaž Gebelsu na neku njegovu godišnjicu.
Zaboravio si ostale etikete (antisemita, antivakser, ravnozemljaš, ustaša, terorista, bot…) u nedostatku bilo kakvih argumenata. Uvek spreman da ekspresno diskredituješ druge, uvek uvrede na ličnoj osnovi, a da ne znaš da bekneš na temu (odlika intelektualno inferiornih ljudi). Ted Tarner je bio otvoreni cionista, Episkopalac, koji je bio važna karika u lancu ostvarivanja cionističke agende, sejanja laži i uticaja na javno mnjenje.
Doktor Gebels druže… Doktor Gebels. Čovek je znate bio doktor nauka i ne treba da vaša komunistička propaganda bude toliko providna da čoveku uzimate i zasluženu titulu.
Nije bio bravar.
Ne znam gde vidiš komunizam u mom komentaru.
I nadam se da Mengelea ne pamtiš kao lekara.
.karamazove brukas se, prepoznaju te- kad alatnicar ucestvuje u akademskim raspravama.. citaj nesto drugo, citaj kurir, informer..
Vrhunac dijaloga, vređanje!
Pa mi „ovaploćenog oca laži i propagande“ i „Zlo u ljudskom obliku“ imamo za predsednika… sramota i licemerje je da ikome drugom lepimo te etikete.
Slažem se.
No ipak, treba biti objektivan.
Njegov medij je o nama pisao laži i satanizovao nas. Danas više i nije tajna koliko je toga i izveštavanju o događajima sa naših prostora bilo namerno laganje.
Tako da…..
Producent laži i cionista.
.a ti suprotno, antisemit- islamista verovatno, tako sam te razumeo… bar si se izjasnio, jasno i glasno..
@misakostic
A ti si se izjasnio jasno i glasno, da pojma nemaš ni o čemu, čak ni o cionistima. „Antisemita“ je prevaziđena jevrejska izmišljotina, koja više nigde ne prolazi, kojom se pokušava da se ućutka svako ko razotkriva njihove agende i laži. Cionista nije nužno i Jevrej, a ti čitaj ostalo sam. Nemam vremena da te podučavam ovde.
Godine 2002, Tarner je optužio Izrael za teror: „Palestinci se bore ljudskim bombašima samoubicama, to je sve što imaju. Izraelci imaju jednu od najmoćnijih vojnih mašina na svetu. Palestinci nemaju ništa. Pa ko su teroristi? Ja bih tvrdio da su obe strane umešane u terorizam.“
Nažalost, CNN nije imao takvu uredničku politiku i postao je propagandno sredstvo Izraela, gde se čuje samo jedna strana, nešto slično izveštavanju o ratu u Jugoslaviji.
Kao što rekoh ranije, Tarner je bio progresivan u nekim stvarima ali kada se radi o Izraelu tu mora da se sledi uobičajeni narativ zapadnih medija.
.naravno, jer su kreatori svega, ziveli bi u mahalama ovako zivimo i trosimo na internet, kablovsku, AI… kome se nesvidja moze da ide… u sibir..
.za nepismene, Ted je otac kablovske, modernog advertajzinga, i osnivac digitalnog menadzmenta, prvi uvodi onlajn zurnalizam i live streaming data analysis… tata!
I Leni Rifenštal je bila mag fotografije i pokretne slike, ali je ipak znamo kao nešto drugo.
Ovaj isto tako. Zlo!
Vizionar
Ted Tarner nije bio svetac ali je učinio i neke dobre stvari. Bio je dosledni borac za zaštitu životne sredine, što je retka osobina među milijarderima. Sećam se serije Kapetan Planeta, koju su gledala i moja deca 90tih godina. Ali i dobrotvor, koji je 1997.godine poklonio 1 milijardu dolara UN, što je danas nezamislivo. Bio je i zagovornik zakona o reformi američkog zdravstva kazavši: „Mi smo jedina zemlja prvog sveta koja nema univerzalnu zdravstvenu zaštitu i to je sramota.“
Bio je čovek od vizije, kako ono kažu, veći od života!
U 21 veku, sve je manje takvih živopisnih likova.
Sad znamo kako je izgledao ovaploćeni otac laži i propagande. Zlo u ljudskom obliku.
A autoru preporuka, sledeći tekst objavite kao omaž Gebelsu na neku njegovu godišnjicu.
.dobro mrzis zapad volis rusofile-vehabije kadirova, putina, homeinija, andrica, av..
Zaboravio si ostale etikete (antisemita, antivakser, ravnozemljaš, ustaša, terorista, bot…) u nedostatku bilo kakvih argumenata. Uvek spreman da ekspresno diskredituješ druge, uvek uvrede na ličnoj osnovi, a da ne znaš da bekneš na temu (odlika intelektualno inferiornih ljudi). Ted Tarner je bio otvoreni cionista, Episkopalac, koji je bio važna karika u lancu ostvarivanja cionističke agende, sejanja laži i uticaja na javno mnjenje.
Doktor Gebels druže… Doktor Gebels. Čovek je znate bio doktor nauka i ne treba da vaša komunistička propaganda bude toliko providna da čoveku uzimate i zasluženu titulu.
Nije bio bravar.
Ne znam gde vidiš komunizam u mom komentaru.
I nadam se da Mengelea ne pamtiš kao lekara.
.karamazove brukas se, prepoznaju te- kad alatnicar ucestvuje u akademskim raspravama.. citaj nesto drugo, citaj kurir, informer..
Vrhunac dijaloga, vređanje!
Pa mi „ovaploćenog oca laži i propagande“ i „Zlo u ljudskom obliku“ imamo za predsednika… sramota i licemerje je da ikome drugom lepimo te etikete.
Slažem se.
No ipak, treba biti objektivan.
Njegov medij je o nama pisao laži i satanizovao nas. Danas više i nije tajna koliko je toga i izveštavanju o događajima sa naših prostora bilo namerno laganje.
Tako da…..
Producent laži i cionista.
.a ti suprotno, antisemit- islamista verovatno, tako sam te razumeo… bar si se izjasnio, jasno i glasno..
@misakostic
A ti si se izjasnio jasno i glasno, da pojma nemaš ni o čemu, čak ni o cionistima. „Antisemita“ je prevaziđena jevrejska izmišljotina, koja više nigde ne prolazi, kojom se pokušava da se ućutka svako ko razotkriva njihove agende i laži. Cionista nije nužno i Jevrej, a ti čitaj ostalo sam. Nemam vremena da te podučavam ovde.