Sergej Trifunovic foto Vesna Lalic Radar 15 copy
Sergej Trifunović Foto: Vesna Lalić/Radar
Dvanaesti broj od sutra na kioscima

Novi Radar: Sergej Trifunović – Ni posle bojkota 2020. nisu se pojavile ni Nindža kornjače ni Moćni rendžeri

15

U četvrtak 30. maja će se pred publikom naći dvanaesti broj Radara, a u njegov je diktafon govorio glumac i bivši predsednik Pokreta slobodnih građana Sergej Trifunović.

„Te 2020. su mi Lutovac, Đilas, Vuk Jeremić i Boško Obradović objašnjavali zašto treba bojkotovati glasanje. Nisam čuo ništa smisleno zbog čega to treba uraditi. Razumem njihovu nemoć, jer su više puta izgubili, ali to nije način. Ako si već formirao partiju, cilj je da se boriš“, rekao je Trifunović, a dotakao se i odnosa unutar opozicije pred junske izbore, ponudio je svoje viđenje strategija glasanja i bojkota, kao i razmera snaga vlasti i njihovih protivnika.

Novinari Radara otkrivaju kako je biznismen iz Valjeva Goran Omerović od „tajkuna koji misli da može da vara državu“, kako ga je svojevremeno opisao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, došao u situaciju da bude finansijer SNS-a i novi kralj šećera čije firme – uz preduzeća u vlasništvu njegovih članova porodice – ostvaruju dinamičan rast prihoda i profita.

U dvanaestom broju je i analiza koja pokazuje šta nas sve deli od ispunjenja obećanja da će minimalna zarada da bude 650 evra. Čak i ako vlast uspe da zacrtano ostvari – a šanse su veoma male – ostajemo sa sumornom sadašnjicom, u kojoj viši minimalac od Srbije imaju i Crna Gora i Republika Srpska.

01 RGB9
Foto: Radar

Kad smo kod regionalnih tema, reporteri Radara obreli su se u Herceg Novom gde je obeležena 32. godišnjica najvećeg ratnog zločina u poslednjih stotinu godina Crne Gore, kada je više od stotinu bošnjačkih izbeglica internirano i prevezeno u logor u Foči. Skupu su prisustvovali i ratni vojni veterani i invalidi iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske i Crne Gore, pa su tokom višečasovnog razgovora čitaocima našeg nedeljnika ponudili svoje priče iz rata i posleratnog perioda, koji je često znao da bude tegobniji.

Pisali smo i o tome da su praktično sva relevantna strukovna udruženja i organizacije, kao i akademske ustanove, digli glas protiv planova rušenja Generalštaba i Sajma. Ranije je ministar građevinarstva Goran Vesić bio rastrzan između negiranja postignutih dogovora s investitorima i isticanja da objavljeni dokumenti koji ih dokazuju nisu sporni, jer su „usvojeni na javnoj sednici“.

Za Radar još govore i pišu Ana Martinoli, Miroslav Ružica, Nela Tonković, Kenet Rogof, Jovica Aćin, Boško Jakšić, Motas Azaiza…

Vaše mišljenje nam je važno!

Učestvujte u diskusiji na ovu temu, ili pročitajte šta naši čitaoci misle.

15 komentara
Poslednje izdanje