Kao čovek koji je preživeo ono o čemu Predrag Simonović danas javno govori, znam kako izgleda kada ti život postane čekanje,,ko prati,ko sluša,ko javlja i kada će doći trenutak da te slome.
Ljudi koji to nisu prošli teško mogu da razumeju kakav trag ostavlja konstantan pritisak,osećaj da si obeležen i da si postao meta samo zato što nisi ćutao.
Zato njegova ispovest nije običan tekst,već vapaj čoveka koji zna kako izgleda kada sistem pokaže svoje najmračnije lice.
Podrška svakome ko uprkos strahu govori javno i stoji iza svojih reči.
Istina mozda uspori čoveka,ali ćutanje ubija društvo.
Nešto mnogo trulo u državi Srbiji. Bar svaki drugi komentar ima dve lažne reči koje glase „časni policajac“. Jeli to neko iz one grupe koja u trku prolazi pored ranjenog dečaka i šutira glavu kao da je lopta. Ili ona trojka koja u parku krvnički mlati mladiće koji mirno sede na klupi. Možda misle na one što uvek okreću glave da ne bi videli prebijanje nevinih građana od strane krimosa. Ako je u opisu posla policije da štiti građane kada je neko stao između razularenih kolega i neverovatno mirnih studenata?. Koliko ih je skinulo uniformu zbog bezraznožne brutalnosti nad decom? Ne čujem vas.
Prva stvar koju valja uraditi nakon smene aktuelnog rezima je raspustanje svih „sluzbi“, vojnih i civilnih, kao i otvaranje svih dosijea. Zasto to nije uradjeno 5. oktobra, treba pitati Borisa Tadica i Zarka Koraca koje aktuelna vlast ne napada.
Ma sve ti verujemo .
Bolesno mi je kada vidim ljude koji aplaudiraju policajcima. Oni su jedan uniformisani kartel i treba ih tako tretirati. Gore nego u El Salvadoru
Potpuno suprotno.
Ovi što nose uniforme su o.k. likovi imaju identifikacioni broj,značku ime i prezime.
A zamisli Miša Vacić da ti bude pandur u civilu????
Odmah bi planulo 5-6 požara na buvljacima i pijacama,dnevno 100 sudara na raskrsnicama jer ne podnose crvenu boju,ženama skinheadsi drpaju cegere sa bakalukom a babama zlatne ogrlice i narukvice.
Mogu da zamislim kad bi se dočepali ministarstva unutrašnji poslova na šta bi ličio Beograd a verovatno i ostali gradovi po Srbiji jer je svima njima reper Beograd.
Ne dao ti bog kapuljice da ti budu ministri unutrašnji poslova i njihovi ordonansi
Iđiđi @ A ti baš imaš procenu za sve, u sve se mešaš. „Ovi što nose uniforme su ok“ kažeš ti. Ma nisu ok jer ne reaguju kada njihove uniforme nose kriminalci na izdržavanju kazne, lica sa poternica, bitange iz regiona. Častan policajac bi rekao, ili mi ili oni. To je isto kao da u jednom Interu deo tima napada protivnika a drugi deo zabija auto golove. Tebi je to ok. Inače i ovi tvoji „ok“ policajci krvnički prebijaju decu i okreću glave kada ih crnokapuljaši mlate. I to ti je takođe „ok“. Izvini, tvoje izjave ne zaslužuju nikakav komentar, ne samo o policiji, sve u paketu je velika buđ.
Koji kriminalac će da nosi policijsku uniformu da zakači ID broj i značku sa natpisom pozornik Čabo Dero i da se bez maske smeška protestantima????
Pa ne samo da bi ga odrali od batina njegovi pajtosi jer je cinkara već bi i narod počeo da beži glavom bez obzira kad bi ukapirao da se radi o beskrupuloznom krimosu i ubici sa interpolove liste.
Niko ne podnosi krimose a naročito kad se maskiraju u branioce zakona onda su ga sa oproštenjem duplo na.ebali.
Iđiđi @ Kada je neki tvoj „ok“ policajac stao u odbranu golorukih, mirnih studenata i naroda, recimo u Valjevu, N.Sadu…?. Da li je ispred RTS-a policajac teško povredio kolegu misleći da je student, i šta se dogodilo ? Tajac. Da li je neko od posade zvučnog oružja izašao i rekao, „da, bilo je“. Da li je u Doljevcu neki policajac svedočio kako se sve odigralo ? Da li je neko od kolega stao u odbranu Katarine Petrović, jedine među ne znam koliko policajaca, koja nije dozvolila da se nečasne radnje skrivaju? Dok ne ukapiraš razliku između časnog i nečasnog, mani se mudrovanja.
Takvi kao ti generalizuju i sve rome i sve crnce da su loši,jedino ne generalizuješ one od kojih imaš koristi.
Ništa novo. Kako se lako izgovara reč „mobbing“ ali za to se trebalo izboriti. To sam bila ja 2007.g. i usvojen je zakon 2010.g. Nezamislivo je kroz kakvu sam torturu prošla i to od ovih što se busaju u demokratske grudi. Rekli su mi da sam“ živa samo zato što sam se javno pojavljivala“. Temelj zla i gušenje slobode postavljen je davno, u mom slučaju 2004.g. i samo ga svak vlast nadograđuje. Vaša koleginica Sandra Mandić je prva zabeležila ono kroz šta sam prolazila. Tada ste zatvorili očini zlo se otelo i umnožilo a progovorili ste kada je došlo do vas. Sada samo možete da beležite nove žrtve
U Srbiji je sve od kada su uništili Jugoslaviju na vlasti velikosrbski social fašizam.VSF.
Miloševič-Šešelj-Vučič
Svi troje ratni hujskači i zločinci hteli ratom protiv susjednim državama proširiti Srbiju.A pod pretvarom socializma uvode fašizam!!!
Mnogi pošteni policajci smatraju da su upravo ovakvi primeri razlog zašto pravi sindikalizam u Srbiji skoro i ne postoji, već je zamenjen klijentelizmom i ličnim interesima. Bio je jedan od osnivača i lidera Nezavisnog policijskog sindikata Srbije (NPSS).Blažo Marković je bio na čelu Nezavisnog sindikata policije (NSP), a kasnije je osnovao Sindikat policije i policijskih starešina. Šta će starešinama sindikat da se pore protiv radnika i inspektora? Ovakvo „množenje“ sindikata služilo je samo za dobijanje privilegija i izbegavanje operativnog rada, špekulanti i neradnici.
A vi bi sindikat u kojem možete da menjate policijske starešine u sred istrage i dovodite čobane i diplomirane geografe da se hobotnica oseća sigurnom i zaštićenom u okruženju njoj prijateljski režiranom????
Sve pod scenografijom tobož rada i operativne budnosti da predstava bude uverljiva a publikum zadovoljan?
Želite virtuelnu realnost u vrhu policije,top listu nadrealista pa da organizujete audiciju i olimpijadu za maffijašku kliku najservilnijim kadrovima konkurs opstrukcije izvršne vlasti???
To bi vi hteli a da niko ne uzbunjuje javnost pri tome i ne uvredi vaše ambicije????
Simonoviću, uvek si bio problematičan. Stalno si nešto kmečao. Kao da si samo ti rasvetljavao teška krivična dela. Kao da je samo tebi život bio ugrožen. Radio si možda dva teška slučaja, koliko znam, i oba su problematična što se tice ishoda. Bio si ispod proseka. I sad ovde pišeš autobiografiju. Zloupotrebljavao si institut uzbunjivača isto kao što sad zloupotrebljavaš mogućnost da se oglašavaš u Radaru. Tužakao si kolege i firmu od koje si živeo. I nikada nisi sebe preispitao, kakav je tvoj doprinos bio u MUPu osim što si stalno kmečao. Nisam bot,nisam ćaci, studenti pobedjuju!
Uzbunjivač je neko ko uzbunjuje javnost…
Kako neko ko je napisao celu knjigu „Operativac“ može da zloupotrebljava tu instituciju stavivši na papir sva dokumenta do kojih je mogao da dođe????
Zloupotrebio bi takvu privilegiju samo da ih je polio benzinom i zapalio da niko živ nema uvid u aktere događaja i sudske ishode?
Dakle ta opaska o „zloupotrebi“ je običan spin da ne kažem vortex laži u kojem hobotnjača obožava da lovi potencijalno naivne žrtve.
Odvratna, Radikalska pljackaska, ULICRSKA SEKTO.
Sve ce Vam se vratiti troduplo.
Da, Vredite, ne bi VAS Merkelova, izablralaxi i i ucenila, da, zavrsite sa, KIM.
Jeste, tako STE Dosli na, Vlast VI I onaj beskicmenjak Nikolic.
To je bilo pred drugi Krug Izbora 2012g.
U Crno nas je uvila Merkelova.
Bio ispred proseka u svemu sem u kmecanju. Tačno opisano. A i radar na šta je spao da im on piše kolumne…
pa za to dobija lovu , zasto onda ne bi pisao
Hajde i ti Tiko, kazi koju pod pravim imenom a ne kukavicki podmuklo pod pseudonimom.
Uuuuh ČOVJEČE iskreno se nadam da ćeš da živiš i dočekaš slobodu ❤
Nista novo, te “institucije” odavno ne postoje u formi koja je drzavi potrebna, jer su potpuno kontaminirane raznim “lojalistima”, i tu srece biti NECE…
Princip, dostojanstvo, nepotkupljivost! Svaka cast gospodine Simonovicu! Sta sekta radi, strasno!
Zvali su ga Sima Mangulica. Pametnome dosta…
Mangulice su vrlo pametna stvorenja,hrane se žirom za razliku od vaše predatorke mesožderke hobotnice.
Dok je mala i može da se trpi ali kad naraste u Krakena postane teret samoj sebi.
Počne jesti sopstvenu vrstu,male lignje.
Pa i nije loše. Zamisli da ga zovu Žvalavi, Slina, Bizon ili da je žensko pa recimo da ima nadimak Dvocevka…
Srpska distopija
Srbija, treća dekada 21 veka. Zemljom vlada kriminalna fašistička klika. Nasilnici u crnom napadaju svakoga ko se suprostavi takvom režimu. Posebno im smetaju pojedinci koji su bili deo sistema a znaju mnogo o njihovim nepočinstvima.
Jedan od tih ljudi je i gospodin Simonović, pa dobiva pretnje od takozvane službe, inače rak rane srpskog društva, koju smo trebali potpuno reformisati nakon pada Miloševića. Nisu nam smrti novinara i političara bile dovoljan nauk da shvatimo ko drma ovom zemljom već i dalje nastavljamo pogubnom stazom samouništenja. Ljudi moji, pa dokle više?!
Izvanredan tekst… kao i uvek.
Господине Симоновић, да вас утешим–то није служба већ једна танана нит која води ка Ћациленду и Врховном Муфљузу. Они су кукавице, почев от тог му..ње који вам је поклонио иконе. Препоручујем вам да набавите доброг вучјака и наравно пиштољ. Без те две ствари не идите нигде. Не заборавите, најбоља одбрана је да објавите све што знате и то што пре. После објаве убицама се више неће исплатити да вас ликвидирају. То што знате ископирајте у више примерка и поделите оданим пријатељима. Једну копију пошаљите Муфљузу са иконама и реците му да сте раширили обзнану. Ухватиће га паника-сам ће се сатрти.
Da bi se oslobodili unutrasnjeg okupatora treba nam pomoc iz Brisela, oni imaju prave instruktore. Uz pomoc drugih drzava mozemo doci do pravde i slobode.
@Mastilo, jadan je narod koji ceka da mu slobodu donesu druge drzave na tacni. To mi lici na stremljenje koje imaju Babovci i Kurtijevci. Razmislite o tome i ne zaboravite—Demokratije se ne moze uvesti vec samo braniti!
Треба направити базу података ( У виду групног дописивања) да свака изречена наредба мора бити објављена, и да само тако може бити веродостојна….
Време
Дан
Месец
Година
Ко ( Руководилац ) издаје наредбу.
И монитор у унутрашњој контроли да се прати ко и каква наређења издаје…
И морали би сви да иду на дрога и алкохол тест, детектор лажи…
И на робију, сви криминалци са значкама…
Заменио бих све полицијске руководиоце, а и сектор унутрашње контроле часним официрима из војске…
И све (90%) би вас похапсио …
Променио бих и очистио ПОЛИЦИЈУ за пар месеци,ви сте „господо“ криминалци са значкама..
И све ваше жене и швалерке које сте ( Шалтеруше ) запослили, свима бих забранио да раде у државни сектор, па чак и вашим унуцима…
А, сваком полицајцу или референту који ради на шалтеру, за свако пуштање преко реда и протекцију би дао отказ, а за корупцију максималну казну без право на превремено пуштање..
ЗА ГОДИНУ ДАНА, ДОБИЛИ БИ ПРАВУ ПОЛИЦИЈУ…
😉
Живела СРБИЈА!
Ma kad bi to uradio, ne bi ostao niko da može da radi… A i ti drugi u koje se uzdaš, brzo bi se „pokvarili“.
Stvar je u tome da ako hoćeš da imaš državu, moraš da imaš poštovanje zakona i pravila, a policija i državni organi moraju da bude prvi na listi tih koji poštuju, a ne da za njih ne važi to što važi za običan svet.
To je osnovni problem – vlast je sklona da postane razuzdana, zato joj treba „vezati ruke“.
A ti misliš da su u Vojsci trenutno časni ljudi a ne poltroni i klimoglavci kao u Policiji.Počevši od Mojsilovića pa svih ostalih nadole….Nemoj da si naivan.
Само млађе официре… 😉
Ови старији, свакако под упитником…
Ikone kao poklon samo popovi dele jedni drugima.
Koliko je meni poznato panduri obično praktikuju neki sat tipa Rolex ili Omega što je znak poštovanja,preciznosti i tajminga veoma važnog u tom rizičnom poslu koji obavljate.
Radomir Marković i ako van službe očigledno ogroman uticaj ima u tim krugovima pa je i strah od njega sigurno zasnovan na realnim procenama.
To što niste dobili lično oružje odlaskom u penziju možda je i dobro.
Sad bar znaju da možete da ih patosirate bez zrna baruta nastavkom „Super Operativac“ što je za svaku hobotnicu gore od najgore noćne more.
Успешне и неуспешне психопате
Академик, др психијатрије, проф. Драган Швракић, и проф. др психологије и терапеут, Мирјана Дивац Јовановић у њиховој књизи „Гранична личност и њена различита лица“ даље пишу, на стр.42. “… У психолошкој литератури постоје покушаји да се разликују „успешне психопате“ од „неуспешних психопата“ (ови други су колоквијално названи „криминалци“), са импликацијом да су први успели да маскирају неморал и прођу некажњено,…
Božanstvene-Komunističke maksime:
Istina je objektivna realnost koja ostaje nezavisna od društvenog konsenzusa ili popularnog mišljenja. Pravi integritet zahteva hrabrost da stojiš sam kada kolektiv klizi ka neistini.Tvoja posvećenost činjenicama mora nadmašiti želju za odobravanjem grupe.
„Nema sreće u komforu. Sreća se kupuje stradanjem. Saosećanje je najvažniji, i možda jedini, zakon postojanja čovečanstva“
Dostojevski
Jako dobar i zastrasujuci tekst. Hrabar covek, profesionalac, kakvi danas skoro ne postoje, ga ne napisao.
Najpogrešnije je što i dalje veruje u policiju, a ne bi trebalo verovati nikome, ali bukvalno nikome pogotovo nakon ove torture nad studentima. Jednostavno, nakon oslobadjanja zemlje i studentske pobede, jasno je da mora da se rasformira kompletna policija, BIA, VBA i formira od početka. Elem, po početku rata u Ukrajini kada je Austrija saznala da joj je služba premrežena KGBom, to je uradila i skoro je najurila i neke diplomate koje su antenama sa ambasade prisluškivali koga su hteli u Beču. Ovo je zmijarnik formiran po uzoru na KGB i ovo što rade su metode te službe, a naša je baš takva.
Upravo tako.
Staviti sebe pod reflektor javnosti je jedina moguća zaštita. I to je jedan od razloga zbog čega Simonović piše. Ljudi u Srbiji uglavnom nisu svesni robovskog položaja u kome ih kleptokratski režim (čitaj lopovska banda) drži, sve dok on i njima ne zakuca na vrata. A koji mogu da pobegnu, a ipak ostaju u Srbiji, su heroji.
Znate da je Gestapo ciljao pre svega intelektualnu elitu i najistaknutije pripadnike drustva. Tako se najlakse lomi kicma jednog naroda. Neuki nece biti kadri da se valjano organizuju i suprotstave.
👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Ne znam zaista kako poklanjanje pravoslavnih ikona predstavlja pretnju. Ikone su tu da štite a ne da ubijaju. To je posledica komunizma, kada su ljudi i deca kada vide sveštenike govorili baksuz i slično.
Haaa,haaaa…
Hajde molim te
@Cho..tacno tako.. Evo naprimer ja kad vidim Porfirija uhvatim se za dugme i 3 put kazem baksuz, baksuz, baksuz… Valjda da baksuz predje na drugog sta znam.. I jos nesto.. Vise volim DrugaTita nego Svetog Savu!!
@комуниста
Треба да те буде срамота свега што си написао.
Axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxa i opet axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa😂😂😂😂😂😂
I ja se pridružujem izjavi dotičnog gospodina.
Da li ste pročitali tekst do kraja?
Pa ovaj Sto poklanja jeste dete komunizma. I to direktno.
Tako da si lupio. A mozda I nisi – ako si mozda bas ti do te ikone. A?
Jel bi se smatrao srećnim da nekog jutra nađeš ikonu ispred ulaznih vrata ? Ili bi mislio da je anšeo sišao sa neba da te blagoslovi. Blago tebi kad nemaš obraz,boli te Cvetko.
Država mora da promeni svoj odnos prema medijima.
Čak i Milošević je mogao da donese bolje odluke da je povremeno pročitao neku kritiku.
Jezivo! U ovoj drzavi, kad radis svoj posao savesno, mozes da ocekujes samo nesto lose. Iskustva iz poslednjih decenija imamo dovoljno da shvatimo da ovaj tekst nije romansirana pricica, vec niz cinjenica od koji ti se zavrti u glavi. Uostalom, zar Dada Vujasinivic, Curuvija, Stamblic, Ivanovic, nisu jasan dokaz?
Инспекторе, није више у Србији проблем безбедност новинара, криминал у струткурама МУП-а, ОЗНЕ итд. Ми смо дебело загазили у НАЦИЗАМ што је опасније по будућност народа и државе од свега онога о чему Ви пишете. Мораћемо сами да решавамо ово зло или да сачекамо да то неко други уради као што је урађено у Немачој 1945 године. Боље је да Срби свету покажу да сами могу излечити овај канцер. За сада покушајмо да га решимо на изборима, тако што ће нацисти изгубити изборе, а онда следи хапшење нациста из Српске нарко странке (СНС) и њихово кривично гоњење. Први на списку је Хуља.
Pokajnicima verujem ako se odreknu stečenog tokom rada u organima i institucijama koje kritikuju,a dobijenog samo prirodom posla.Možda je autor već odustao od prevremene penzije i vratio stan,tada iskreno izvinjenje.
Sta lupetas druze? Bia i slicne sluzbe u ozbiljnoj drzavi moraju da postoje i obavljaju zadatke profesionalno i strucno. Kao i operativci. Samo su kod nas sluzbe postale leglo kriminala, i to onog najgored – drzavnog. To sto ovaj covek prica, treba da nam je za nauk. Da smo kao nacija sazreli, mi bimo ovakve ljude podrzali bezuslovno, a ne da pricas on nekoj penziji ili stanu.
Sa kim si takav si,jednom pandur uvek pandur.
Ti si Marko prilično glup..
Glup sam,ali je srećom većina baš pametna i zna šta treba pa je sve super,са љешњаком,грожђицама и рижом.
I penzija, i stan, su dobijeni po zakonu. Poštenim radom. Zašto bi ih vraćao?!
Zato što bi bilo moralno da se odrekneš materijalnih koristi koje su posledica službovanja u instituciji koju javno ocenjuješ etički problematičnom po mnogim pitanjima.Kada smo kod pisanih zakona,nije baš da penzionisani major MUPa sme iznositi u glasilima detalje kao napr.dokazi o ,,hlađenju“ nekoga.
Da se odrekne nečega što je svojim radom stekao? Da ostane bez ičega jer se ne slaže sa stavovima institucije za koju je radio? Hahahhaha, vaše poimanje morala je senzacionalno. Ovako kvalitetnu zamenu teza dugo nisam čula, a svakodnevno nam ih serviraju.
Da je radio kao profesor u školi,na pr.da li bi mimo plate dobio stan,prevremenu penziju kada mu ministarstvo prosvete uruči otkaz ili samo otpremninu?Možda se gospodin već odrekao pa se izvinjavam moralnom primeru za generacije.Ako nije,neme dovoljan kredibilitet da kritikuje službu koja omogućava te beneficije.Razumem Vaš i stav većine po tom pitanju,ali to je patologija normalnog.Бај тхе веј,reč senzacionalno koristite simpatično pogrešno,pa ako je napisano sa namerom ес ист вирклих ајне шпрехен иберрашунг.
Ovaj lik je nebitan. Kad je trebalo nije ovako pričao. Svi panduri kad odu u penziju se raspre.
Napustite ovaj brod! Vredan je Vaš rad!
Ovaj tekst treba da udje u udzbenike i posluzi buducim policajcima kao primer. Da znaju gde dolaze, za koga rade i sta ih ceka u sluzibi i u penziji.
Poznajem coveka. Voleo bih da kaze koje je herojski delo ucinio u policiji
Poznajem i ja.
Učestvovao u otkrivaju ubica Slavka Ćuruvije. Jedno od…
i sta je otkrijo namestijo romica kuraka i mislim bracanovica MAJKA OD ROMICA JE UMRLA OD STRESA SRAM GA BILO
NamestiJo!!!!
Majka Romica umrla od stresa. Curuvija umro od Romicevog metka. Na cemu si ti?
vidis da sam policajac u srbiji ja bih te odmah uhapsio i kod sudije da das tvoja saznanja da je romicev metak ubio curuviju
I mi smo otkrili da si ultra nepismen čim si otkrijo i namestijo svoj komentar. Umesto da si učiteljicu zamolijo da ti popravi domaći.
I? Ćutao o tome do prošle godine. Zašto tu priču nemamo na, recimo Insajderu, pre 5 ili 10 godina. Svako normalan, i iole inteligentan, vidi da je ovim dripcima kraj, pa sad izmile svakakvi da doliju ulje. I usput obezbede sebi 5 minuta slave. I pištolj na koji ima pravo.
Gospodine Simonoviću samo se vi naoružajte kako god,sa ovom bagrom ne vredi drugačije,ne daj bože da vam krenu na porodicu,od toga nema dalje!Znam kako bih ja reagovao!
Deseti deo
…Milovan Glišić je želeo da prikaže pravi položaj seljaka toga vremena u srpskim selima. Otvoreno je govorio o propadanju sela, pojavi koja je poznata kao zelenašenje, kao i o nesnalaženju srpskih seljaka u ovim, za njih novim, okolnostima.
Tematika ove pripovetke je složena. U njoj možemo naučiti mnogo o bogaćenju predstavnika vlasti, koji je vodio od kamufliranog mita do uništavanja čovekove egzistencije. Pisac koristi prstenastu formu postavljanja radnje. Odnosno, radnju priča više pripovedača i to pričajući priču unutar priče. Glišić je odabrao baš ovaj način pripovedanja…
Šesti deo
..platio porez nekoliko godina, a živi od podvođenja mladih devojaka koje defiluju kroz njegove studije, živi od milionskih kredita koje dobija, a koje nikada nije vraćao i nikom neće vratiti. On podržava ludog Vučića. To je dovoljno da i on deli poklone!
Najpoznatija pripovetka Milovana Glišića je Glava šećera. Prvi put je objavljena 1875. godine u časopisu „Otadžbina“. Pripada realističkim pripovetkama, a inspiraciju za delo Glišić je uzeo iz političke scene svoga doba. Radnja pripovetke smeštena je u seosku sredinu u Srbiji u drugoj polovini 19. veka.
Pišući ovu pripovetku, Milo
Peti deo
…Ili je to u nadležnosti predsednika Srbije?
Njemu se, ima tome već godinu dana, pridružio još jedan poluludi stvor, vlasnik PINK-a Željko Mitrović. I on, najmanje jdnom nedeljno, posećuje siromašne, nosi deci slatkiše, obuću i odeću koju uzima od Crvenog krsta, daje im koverte, navodno je u njima novac.
Po ceo bogovetni dan, najmanje trideset puta dnevno, njegova televizija emituje te priloge od po pola sata. Hej, humani Željko Mitrović! Ovaj čovek koji ne isplaćuje zarade zaposlenima u svojim kompanijama, što je doprinelo samoubistvu njegovih gladnih radnika, koji nije državi
Četvrti deo
…iduć preko zemlje Srbije, da leči svoju šizofreniju, srpski tiranin posećuje, praćen svitom novinara Velike propagande laži, mnogobrojne porodice, koje su siromašne, jadne, gladne. A takvih u Srbiji ima na milion. To sve potvrđuje Republički zavod za statistiku.
Vučić nosi poklone, mazi dečicu, obećava pomoć, zaposlenje. Smeši se, jer taj događaj je centralna vest u svim te-ve emisijama i dnevnim novinama.
Čijim parama kupuje poklone?
Da li Srbija ima, uopšte, socijalni sistem, u čijoj nadležnosti je staranje o siromašnim, bolesnim, starim osobama…
Treći deo
…„SAMO SAM ZBOG TEBE DOŠAO“: Vučić posetio porodicu …
Vučić posetio porodicu koja je pomoću kredita za mlade rešila stambeno pitanje. …
Srećan sam što sam posetio vrednu, radnu i poštenu porodicu Raković. Divim se ovim skromnim i pristojnim ljudima i njihovoj deci, koji su pravi ..
Vučić je porodicu Knežević posetio zajedno sa ministrom zdravlja Zlatiborom Lončarom i ministarkom za brigu o porodici i demografiju Jelenom Žarić Kovačević …
Skoro svakoga dana, iduć preko zemlje Srbije, da leči svoju šizofreniju, srpski tiranin posećuje, praćen svitom novinara. Skoro svakoga dana,
Drugi deo
…Glava šećera
Milovan Brkić
Željko Mitrović, vlasnik Pink Media Group-e, nastavio je svoju humanitarnu misiju krajem 2025. godine i početkom 2026. godine, posetivši i pomogavši više porodica:
· Porodica iz Guberevca (Sopot): U decembru 2025., Mitrović je posetio šestočlanu porodicu, uručivši im milion dinara pomoći i obećavši zaposlenje za oca.
· Porodica Lukić/Mitrović: Početkom januara 2026., posetio je porodicu sedmoro mališana i njihove bake Marije, kojima je prethodno izgradio kuću. Tom prilikom im je poklonio pola miliona dinara i novogodišnje poklone.
Ove aktivnosti
Glava šećera
Milovan Brkić
Željko Mitrović, vlasnik Pink Media Group-e, nastavio je svoju humanitarnu misiju krajem 2025. godine i početkom 2026. godine, posetivši i pomogavši više porodica:
· Porodica iz Guberevca (Sopot): U decembru 2025., Mitrović je posetio šestočlanu porodicu, uručivši im milion dinara pomoći i obećavši zaposlenje za oca.
· Porodica Lukić/Mitrović: Početkom januara 2026., posetio je porodicu sedmoro mališana i njihove bake Marije, kojima je prethodno izgradio kuću. Tom prilikom im je poklonio pola miliona dinara i novogodišnje poklone.
Ove aktivnosti su deo šire…
Кад се у другом чину појаве сви подаци о Вашем образовању и раду (нема много тако и толико образованих), онда је неминовно да се у трећем чину појављује сав тај рад у комисијама, а и шире, у четвртом мобинг и шефови географи или когод, а у петом све остало што сте описали. Не морају ни да Вам прете, грозно је што постоје, што Вам се гаде, и што желе да се свете. Нека расплет драме буде то што ћете своја сазнања са свим документима и биографијама похранити на више места. Да будућност види како се овде живело. Ваш случај верно одсликава нашу стварност, ја то знам. Много смо гадни, баш, баш.
Nismo mnogo gadni, već je vlast (ne samo ova već i nekoliko prethodnih) dozvolila da šljam upravlja ovom zemljom.
Znači da smo ipak kao društvo u celini gadni, kada smo to dozvolili i još uvek to dozvoljavamo!
Kao čovek koji je preživeo ono o čemu Predrag Simonović danas javno govori, znam kako izgleda kada ti život postane čekanje,,ko prati,ko sluša,ko javlja i kada će doći trenutak da te slome.
Ljudi koji to nisu prošli teško mogu da razumeju kakav trag ostavlja konstantan pritisak,osećaj da si obeležen i da si postao meta samo zato što nisi ćutao.
Zato njegova ispovest nije običan tekst,već vapaj čoveka koji zna kako izgleda kada sistem pokaže svoje najmračnije lice.
Podrška svakome ko uprkos strahu govori javno i stoji iza svojih reči.
Istina mozda uspori čoveka,ali ćutanje ubija društvo.
Nešto mnogo trulo u državi Srbiji. Bar svaki drugi komentar ima dve lažne reči koje glase „časni policajac“. Jeli to neko iz one grupe koja u trku prolazi pored ranjenog dečaka i šutira glavu kao da je lopta. Ili ona trojka koja u parku krvnički mlati mladiće koji mirno sede na klupi. Možda misle na one što uvek okreću glave da ne bi videli prebijanje nevinih građana od strane krimosa. Ako je u opisu posla policije da štiti građane kada je neko stao između razularenih kolega i neverovatno mirnih studenata?. Koliko ih je skinulo uniformu zbog bezraznožne brutalnosti nad decom? Ne čujem vas.
Prva stvar koju valja uraditi nakon smene aktuelnog rezima je raspustanje svih „sluzbi“, vojnih i civilnih, kao i otvaranje svih dosijea. Zasto to nije uradjeno 5. oktobra, treba pitati Borisa Tadica i Zarka Koraca koje aktuelna vlast ne napada.
Ma sve ti verujemo .
Bolesno mi je kada vidim ljude koji aplaudiraju policajcima. Oni su jedan uniformisani kartel i treba ih tako tretirati. Gore nego u El Salvadoru
Potpuno suprotno.
Ovi što nose uniforme su o.k. likovi imaju identifikacioni broj,značku ime i prezime.
A zamisli Miša Vacić da ti bude pandur u civilu????
Odmah bi planulo 5-6 požara na buvljacima i pijacama,dnevno 100 sudara na raskrsnicama jer ne podnose crvenu boju,ženama skinheadsi drpaju cegere sa bakalukom a babama zlatne ogrlice i narukvice.
Mogu da zamislim kad bi se dočepali ministarstva unutrašnji poslova na šta bi ličio Beograd a verovatno i ostali gradovi po Srbiji jer je svima njima reper Beograd.
Ne dao ti bog kapuljice da ti budu ministri unutrašnji poslova i njihovi ordonansi
Iđiđi @ A ti baš imaš procenu za sve, u sve se mešaš. „Ovi što nose uniforme su ok“ kažeš ti. Ma nisu ok jer ne reaguju kada njihove uniforme nose kriminalci na izdržavanju kazne, lica sa poternica, bitange iz regiona. Častan policajac bi rekao, ili mi ili oni. To je isto kao da u jednom Interu deo tima napada protivnika a drugi deo zabija auto golove. Tebi je to ok. Inače i ovi tvoji „ok“ policajci krvnički prebijaju decu i okreću glave kada ih crnokapuljaši mlate. I to ti je takođe „ok“. Izvini, tvoje izjave ne zaslužuju nikakav komentar, ne samo o policiji, sve u paketu je velika buđ.
Koji kriminalac će da nosi policijsku uniformu da zakači ID broj i značku sa natpisom pozornik Čabo Dero i da se bez maske smeška protestantima????
Pa ne samo da bi ga odrali od batina njegovi pajtosi jer je cinkara već bi i narod počeo da beži glavom bez obzira kad bi ukapirao da se radi o beskrupuloznom krimosu i ubici sa interpolove liste.
Niko ne podnosi krimose a naročito kad se maskiraju u branioce zakona onda su ga sa oproštenjem duplo na.ebali.
Iđiđi @ Kada je neki tvoj „ok“ policajac stao u odbranu golorukih, mirnih studenata i naroda, recimo u Valjevu, N.Sadu…?. Da li je ispred RTS-a policajac teško povredio kolegu misleći da je student, i šta se dogodilo ? Tajac. Da li je neko od posade zvučnog oružja izašao i rekao, „da, bilo je“. Da li je u Doljevcu neki policajac svedočio kako se sve odigralo ? Da li je neko od kolega stao u odbranu Katarine Petrović, jedine među ne znam koliko policajaca, koja nije dozvolila da se nečasne radnje skrivaju? Dok ne ukapiraš razliku između časnog i nečasnog, mani se mudrovanja.
Takvi kao ti generalizuju i sve rome i sve crnce da su loši,jedino ne generalizuješ one od kojih imaš koristi.
Ništa novo. Kako se lako izgovara reč „mobbing“ ali za to se trebalo izboriti. To sam bila ja 2007.g. i usvojen je zakon 2010.g. Nezamislivo je kroz kakvu sam torturu prošla i to od ovih što se busaju u demokratske grudi. Rekli su mi da sam“ živa samo zato što sam se javno pojavljivala“. Temelj zla i gušenje slobode postavljen je davno, u mom slučaju 2004.g. i samo ga svak vlast nadograđuje. Vaša koleginica Sandra Mandić je prva zabeležila ono kroz šta sam prolazila. Tada ste zatvorili očini zlo se otelo i umnožilo a progovorili ste kada je došlo do vas. Sada samo možete da beležite nove žrtve
U Srbiji je sve od kada su uništili Jugoslaviju na vlasti velikosrbski social fašizam.VSF.
Miloševič-Šešelj-Vučič
Svi troje ratni hujskači i zločinci hteli ratom protiv susjednim državama proširiti Srbiju.A pod pretvarom socializma uvode fašizam!!!
Mnogi pošteni policajci smatraju da su upravo ovakvi primeri razlog zašto pravi sindikalizam u Srbiji skoro i ne postoji, već je zamenjen klijentelizmom i ličnim interesima. Bio je jedan od osnivača i lidera Nezavisnog policijskog sindikata Srbije (NPSS).Blažo Marković je bio na čelu Nezavisnog sindikata policije (NSP), a kasnije je osnovao Sindikat policije i policijskih starešina. Šta će starešinama sindikat da se pore protiv radnika i inspektora? Ovakvo „množenje“ sindikata služilo je samo za dobijanje privilegija i izbegavanje operativnog rada, špekulanti i neradnici.
A vi bi sindikat u kojem možete da menjate policijske starešine u sred istrage i dovodite čobane i diplomirane geografe da se hobotnica oseća sigurnom i zaštićenom u okruženju njoj prijateljski režiranom????
Sve pod scenografijom tobož rada i operativne budnosti da predstava bude uverljiva a publikum zadovoljan?
Želite virtuelnu realnost u vrhu policije,top listu nadrealista pa da organizujete audiciju i olimpijadu za maffijašku kliku najservilnijim kadrovima konkurs opstrukcije izvršne vlasti???
To bi vi hteli a da niko ne uzbunjuje javnost pri tome i ne uvredi vaše ambicije????
Simonoviću, uvek si bio problematičan. Stalno si nešto kmečao. Kao da si samo ti rasvetljavao teška krivična dela. Kao da je samo tebi život bio ugrožen. Radio si možda dva teška slučaja, koliko znam, i oba su problematična što se tice ishoda. Bio si ispod proseka. I sad ovde pišeš autobiografiju. Zloupotrebljavao si institut uzbunjivača isto kao što sad zloupotrebljavaš mogućnost da se oglašavaš u Radaru. Tužakao si kolege i firmu od koje si živeo. I nikada nisi sebe preispitao, kakav je tvoj doprinos bio u MUPu osim što si stalno kmečao. Nisam bot,nisam ćaci, studenti pobedjuju!
Uzbunjivač je neko ko uzbunjuje javnost…
Kako neko ko je napisao celu knjigu „Operativac“ može da zloupotrebljava tu instituciju stavivši na papir sva dokumenta do kojih je mogao da dođe????
Zloupotrebio bi takvu privilegiju samo da ih je polio benzinom i zapalio da niko živ nema uvid u aktere događaja i sudske ishode?
Dakle ta opaska o „zloupotrebi“ je običan spin da ne kažem vortex laži u kojem hobotnjača obožava da lovi potencijalno naivne žrtve.
Odvratna, Radikalska pljackaska, ULICRSKA SEKTO.
Sve ce Vam se vratiti troduplo.
Da, Vredite, ne bi VAS Merkelova, izablralaxi i i ucenila, da, zavrsite sa, KIM.
Jeste, tako STE Dosli na, Vlast VI I onaj beskicmenjak Nikolic.
To je bilo pred drugi Krug Izbora 2012g.
U Crno nas je uvila Merkelova.
Bio ispred proseka u svemu sem u kmecanju. Tačno opisano. A i radar na šta je spao da im on piše kolumne…
pa za to dobija lovu , zasto onda ne bi pisao
Hajde i ti Tiko, kazi koju pod pravim imenom a ne kukavicki podmuklo pod pseudonimom.
Uuuuh ČOVJEČE iskreno se nadam da ćeš da živiš i dočekaš slobodu ❤
Nista novo, te “institucije” odavno ne postoje u formi koja je drzavi potrebna, jer su potpuno kontaminirane raznim “lojalistima”, i tu srece biti NECE…
Princip, dostojanstvo, nepotkupljivost! Svaka cast gospodine Simonovicu! Sta sekta radi, strasno!
Zvali su ga Sima Mangulica. Pametnome dosta…
Mangulice su vrlo pametna stvorenja,hrane se žirom za razliku od vaše predatorke mesožderke hobotnice.
Dok je mala i može da se trpi ali kad naraste u Krakena postane teret samoj sebi.
Počne jesti sopstvenu vrstu,male lignje.
Pa i nije loše. Zamisli da ga zovu Žvalavi, Slina, Bizon ili da je žensko pa recimo da ima nadimak Dvocevka…
Srpska distopija
Srbija, treća dekada 21 veka. Zemljom vlada kriminalna fašistička klika. Nasilnici u crnom napadaju svakoga ko se suprostavi takvom režimu. Posebno im smetaju pojedinci koji su bili deo sistema a znaju mnogo o njihovim nepočinstvima.
Jedan od tih ljudi je i gospodin Simonović, pa dobiva pretnje od takozvane službe, inače rak rane srpskog društva, koju smo trebali potpuno reformisati nakon pada Miloševića. Nisu nam smrti novinara i političara bile dovoljan nauk da shvatimo ko drma ovom zemljom već i dalje nastavljamo pogubnom stazom samouništenja. Ljudi moji, pa dokle više?!
Izvanredan tekst… kao i uvek.
Господине Симоновић, да вас утешим–то није служба већ једна танана нит која води ка Ћациленду и Врховном Муфљузу. Они су кукавице, почев от тог му..ње који вам је поклонио иконе. Препоручујем вам да набавите доброг вучјака и наравно пиштољ. Без те две ствари не идите нигде. Не заборавите, најбоља одбрана је да објавите све што знате и то што пре. После објаве убицама се више неће исплатити да вас ликвидирају. То што знате ископирајте у више примерка и поделите оданим пријатељима. Једну копију пошаљите Муфљузу са иконама и реците му да сте раширили обзнану. Ухватиће га паника-сам ће се сатрти.
Da bi se oslobodili unutrasnjeg okupatora treba nam pomoc iz Brisela, oni imaju prave instruktore. Uz pomoc drugih drzava mozemo doci do pravde i slobode.
@Mastilo, jadan je narod koji ceka da mu slobodu donesu druge drzave na tacni. To mi lici na stremljenje koje imaju Babovci i Kurtijevci. Razmislite o tome i ne zaboravite—Demokratije se ne moze uvesti vec samo braniti!
Треба направити базу података ( У виду групног дописивања) да свака изречена наредба мора бити објављена, и да само тако може бити веродостојна….
Време
Дан
Месец
Година
Ко ( Руководилац ) издаје наредбу.
И монитор у унутрашњој контроли да се прати ко и каква наређења издаје…
И морали би сви да иду на дрога и алкохол тест, детектор лажи…
И на робију, сви криминалци са значкама…
Заменио бих све полицијске руководиоце, а и сектор унутрашње контроле часним официрима из војске…
И све (90%) би вас похапсио …
Променио бих и очистио ПОЛИЦИЈУ за пар месеци,ви сте „господо“ криминалци са значкама..
И све ваше жене и швалерке које сте ( Шалтеруше ) запослили, свима бих забранио да раде у државни сектор, па чак и вашим унуцима…
А, сваком полицајцу или референту који ради на шалтеру, за свако пуштање преко реда и протекцију би дао отказ, а за корупцију максималну казну без право на превремено пуштање..
ЗА ГОДИНУ ДАНА, ДОБИЛИ БИ ПРАВУ ПОЛИЦИЈУ…
😉
Живела СРБИЈА!
Ma kad bi to uradio, ne bi ostao niko da može da radi… A i ti drugi u koje se uzdaš, brzo bi se „pokvarili“.
Stvar je u tome da ako hoćeš da imaš državu, moraš da imaš poštovanje zakona i pravila, a policija i državni organi moraju da bude prvi na listi tih koji poštuju, a ne da za njih ne važi to što važi za običan svet.
To je osnovni problem – vlast je sklona da postane razuzdana, zato joj treba „vezati ruke“.
A ti misliš da su u Vojsci trenutno časni ljudi a ne poltroni i klimoglavci kao u Policiji.Počevši od Mojsilovića pa svih ostalih nadole….Nemoj da si naivan.
Само млађе официре… 😉
Ови старији, свакако под упитником…
Ikone kao poklon samo popovi dele jedni drugima.
Koliko je meni poznato panduri obično praktikuju neki sat tipa Rolex ili Omega što je znak poštovanja,preciznosti i tajminga veoma važnog u tom rizičnom poslu koji obavljate.
Radomir Marković i ako van službe očigledno ogroman uticaj ima u tim krugovima pa je i strah od njega sigurno zasnovan na realnim procenama.
To što niste dobili lično oružje odlaskom u penziju možda je i dobro.
Sad bar znaju da možete da ih patosirate bez zrna baruta nastavkom „Super Operativac“ što je za svaku hobotnicu gore od najgore noćne more.
Успешне и неуспешне психопате
Академик, др психијатрије, проф. Драган Швракић, и проф. др психологије и терапеут, Мирјана Дивац Јовановић у њиховој књизи „Гранична личност и њена различита лица“ даље пишу, на стр.42. “… У психолошкој литератури постоје покушаји да се разликују „успешне психопате“ од „неуспешних психопата“ (ови други су колоквијално названи „криминалци“), са импликацијом да су први успели да маскирају неморал и прођу некажњено,…
Božanstvene-Komunističke maksime:
Istina je objektivna realnost koja ostaje nezavisna od društvenog konsenzusa ili popularnog mišljenja. Pravi integritet zahteva hrabrost da stojiš sam kada kolektiv klizi ka neistini.Tvoja posvećenost činjenicama mora nadmašiti želju za odobravanjem grupe.
„Nema sreće u komforu. Sreća se kupuje stradanjem. Saosećanje je najvažniji, i možda jedini, zakon postojanja čovečanstva“
Dostojevski
Jako dobar i zastrasujuci tekst. Hrabar covek, profesionalac, kakvi danas skoro ne postoje, ga ne napisao.
Najpogrešnije je što i dalje veruje u policiju, a ne bi trebalo verovati nikome, ali bukvalno nikome pogotovo nakon ove torture nad studentima. Jednostavno, nakon oslobadjanja zemlje i studentske pobede, jasno je da mora da se rasformira kompletna policija, BIA, VBA i formira od početka. Elem, po početku rata u Ukrajini kada je Austrija saznala da joj je služba premrežena KGBom, to je uradila i skoro je najurila i neke diplomate koje su antenama sa ambasade prisluškivali koga su hteli u Beču. Ovo je zmijarnik formiran po uzoru na KGB i ovo što rade su metode te službe, a naša je baš takva.
Upravo tako.
Staviti sebe pod reflektor javnosti je jedina moguća zaštita. I to je jedan od razloga zbog čega Simonović piše. Ljudi u Srbiji uglavnom nisu svesni robovskog položaja u kome ih kleptokratski režim (čitaj lopovska banda) drži, sve dok on i njima ne zakuca na vrata. A koji mogu da pobegnu, a ipak ostaju u Srbiji, su heroji.
Znate da je Gestapo ciljao pre svega intelektualnu elitu i najistaknutije pripadnike drustva. Tako se najlakse lomi kicma jednog naroda. Neuki nece biti kadri da se valjano organizuju i suprotstave.
👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Ne znam zaista kako poklanjanje pravoslavnih ikona predstavlja pretnju. Ikone su tu da štite a ne da ubijaju. To je posledica komunizma, kada su ljudi i deca kada vide sveštenike govorili baksuz i slično.
Haaa,haaaa…
Hajde molim te
@Cho..tacno tako.. Evo naprimer ja kad vidim Porfirija uhvatim se za dugme i 3 put kazem baksuz, baksuz, baksuz… Valjda da baksuz predje na drugog sta znam.. I jos nesto.. Vise volim DrugaTita nego Svetog Savu!!
@комуниста
Треба да те буде срамота свега што си написао.
Axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxa i opet axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa😂😂😂😂😂😂
I ja se pridružujem izjavi dotičnog gospodina.
Da li ste pročitali tekst do kraja?
Pa ovaj Sto poklanja jeste dete komunizma. I to direktno.
Tako da si lupio. A mozda I nisi – ako si mozda bas ti do te ikone. A?
Jel bi se smatrao srećnim da nekog jutra nađeš ikonu ispred ulaznih vrata ? Ili bi mislio da je anšeo sišao sa neba da te blagoslovi. Blago tebi kad nemaš obraz,boli te Cvetko.
Država mora da promeni svoj odnos prema medijima.
Čak i Milošević je mogao da donese bolje odluke da je povremeno pročitao neku kritiku.
Jezivo! U ovoj drzavi, kad radis svoj posao savesno, mozes da ocekujes samo nesto lose. Iskustva iz poslednjih decenija imamo dovoljno da shvatimo da ovaj tekst nije romansirana pricica, vec niz cinjenica od koji ti se zavrti u glavi. Uostalom, zar Dada Vujasinivic, Curuvija, Stamblic, Ivanovic, nisu jasan dokaz?
Инспекторе, није више у Србији проблем безбедност новинара, криминал у струткурама МУП-а, ОЗНЕ итд. Ми смо дебело загазили у НАЦИЗАМ што је опасније по будућност народа и државе од свега онога о чему Ви пишете. Мораћемо сами да решавамо ово зло или да сачекамо да то неко други уради као што је урађено у Немачој 1945 године. Боље је да Срби свету покажу да сами могу излечити овај канцер. За сада покушајмо да га решимо на изборима, тако што ће нацисти изгубити изборе, а онда следи хапшење нациста из Српске нарко странке (СНС) и њихово кривично гоњење. Први на списку је Хуља.
Pokajnicima verujem ako se odreknu stečenog tokom rada u organima i institucijama koje kritikuju,a dobijenog samo prirodom posla.Možda je autor već odustao od prevremene penzije i vratio stan,tada iskreno izvinjenje.
Sta lupetas druze? Bia i slicne sluzbe u ozbiljnoj drzavi moraju da postoje i obavljaju zadatke profesionalno i strucno. Kao i operativci. Samo su kod nas sluzbe postale leglo kriminala, i to onog najgored – drzavnog. To sto ovaj covek prica, treba da nam je za nauk. Da smo kao nacija sazreli, mi bimo ovakve ljude podrzali bezuslovno, a ne da pricas on nekoj penziji ili stanu.
Sa kim si takav si,jednom pandur uvek pandur.
Ti si Marko prilično glup..
Glup sam,ali je srećom većina baš pametna i zna šta treba pa je sve super,са љешњаком,грожђицама и рижом.
I penzija, i stan, su dobijeni po zakonu. Poštenim radom. Zašto bi ih vraćao?!
Zato što bi bilo moralno da se odrekneš materijalnih koristi koje su posledica službovanja u instituciji koju javno ocenjuješ etički problematičnom po mnogim pitanjima.Kada smo kod pisanih zakona,nije baš da penzionisani major MUPa sme iznositi u glasilima detalje kao napr.dokazi o ,,hlađenju“ nekoga.
Da se odrekne nečega što je svojim radom stekao? Da ostane bez ičega jer se ne slaže sa stavovima institucije za koju je radio? Hahahhaha, vaše poimanje morala je senzacionalno. Ovako kvalitetnu zamenu teza dugo nisam čula, a svakodnevno nam ih serviraju.
Da je radio kao profesor u školi,na pr.da li bi mimo plate dobio stan,prevremenu penziju kada mu ministarstvo prosvete uruči otkaz ili samo otpremninu?Možda se gospodin već odrekao pa se izvinjavam moralnom primeru za generacije.Ako nije,neme dovoljan kredibilitet da kritikuje službu koja omogućava te beneficije.Razumem Vaš i stav većine po tom pitanju,ali to je patologija normalnog.Бај тхе веј,reč senzacionalno koristite simpatično pogrešno,pa ako je napisano sa namerom ес ист вирклих ајне шпрехен иберрашунг.
Ovaj lik je nebitan. Kad je trebalo nije ovako pričao. Svi panduri kad odu u penziju se raspre.
Napustite ovaj brod! Vredan je Vaš rad!
Ovaj tekst treba da udje u udzbenike i posluzi buducim policajcima kao primer. Da znaju gde dolaze, za koga rade i sta ih ceka u sluzibi i u penziji.
Poznajem coveka. Voleo bih da kaze koje je herojski delo ucinio u policiji
Poznajem i ja.
Učestvovao u otkrivaju ubica Slavka Ćuruvije. Jedno od…
i sta je otkrijo namestijo romica kuraka i mislim bracanovica MAJKA OD ROMICA JE UMRLA OD STRESA SRAM GA BILO
NamestiJo!!!!
Majka Romica umrla od stresa. Curuvija umro od Romicevog metka. Na cemu si ti?
vidis da sam policajac u srbiji ja bih te odmah uhapsio i kod sudije da das tvoja saznanja da je romicev metak ubio curuviju
I mi smo otkrili da si ultra nepismen čim si otkrijo i namestijo svoj komentar. Umesto da si učiteljicu zamolijo da ti popravi domaći.
I? Ćutao o tome do prošle godine. Zašto tu priču nemamo na, recimo Insajderu, pre 5 ili 10 godina. Svako normalan, i iole inteligentan, vidi da je ovim dripcima kraj, pa sad izmile svakakvi da doliju ulje. I usput obezbede sebi 5 minuta slave. I pištolj na koji ima pravo.
Gospodine Simonoviću samo se vi naoružajte kako god,sa ovom bagrom ne vredi drugačije,ne daj bože da vam krenu na porodicu,od toga nema dalje!Znam kako bih ja reagovao!
Deseti deo
…Milovan Glišić je želeo da prikaže pravi položaj seljaka toga vremena u srpskim selima. Otvoreno je govorio o propadanju sela, pojavi koja je poznata kao zelenašenje, kao i o nesnalaženju srpskih seljaka u ovim, za njih novim, okolnostima.
Tematika ove pripovetke je složena. U njoj možemo naučiti mnogo o bogaćenju predstavnika vlasti, koji je vodio od kamufliranog mita do uništavanja čovekove egzistencije. Pisac koristi prstenastu formu postavljanja radnje. Odnosno, radnju priča više pripovedača i to pričajući priču unutar priče. Glišić je odabrao baš ovaj način pripovedanja…
Šesti deo
..platio porez nekoliko godina, a živi od podvođenja mladih devojaka koje defiluju kroz njegove studije, živi od milionskih kredita koje dobija, a koje nikada nije vraćao i nikom neće vratiti. On podržava ludog Vučića. To je dovoljno da i on deli poklone!
Najpoznatija pripovetka Milovana Glišića je Glava šećera. Prvi put je objavljena 1875. godine u časopisu „Otadžbina“. Pripada realističkim pripovetkama, a inspiraciju za delo Glišić je uzeo iz političke scene svoga doba. Radnja pripovetke smeštena je u seosku sredinu u Srbiji u drugoj polovini 19. veka.
Pišući ovu pripovetku, Milo
Peti deo
…Ili je to u nadležnosti predsednika Srbije?
Njemu se, ima tome već godinu dana, pridružio još jedan poluludi stvor, vlasnik PINK-a Željko Mitrović. I on, najmanje jdnom nedeljno, posećuje siromašne, nosi deci slatkiše, obuću i odeću koju uzima od Crvenog krsta, daje im koverte, navodno je u njima novac.
Po ceo bogovetni dan, najmanje trideset puta dnevno, njegova televizija emituje te priloge od po pola sata. Hej, humani Željko Mitrović! Ovaj čovek koji ne isplaćuje zarade zaposlenima u svojim kompanijama, što je doprinelo samoubistvu njegovih gladnih radnika, koji nije državi
Četvrti deo
…iduć preko zemlje Srbije, da leči svoju šizofreniju, srpski tiranin posećuje, praćen svitom novinara Velike propagande laži, mnogobrojne porodice, koje su siromašne, jadne, gladne. A takvih u Srbiji ima na milion. To sve potvrđuje Republički zavod za statistiku.
Vučić nosi poklone, mazi dečicu, obećava pomoć, zaposlenje. Smeši se, jer taj događaj je centralna vest u svim te-ve emisijama i dnevnim novinama.
Čijim parama kupuje poklone?
Da li Srbija ima, uopšte, socijalni sistem, u čijoj nadležnosti je staranje o siromašnim, bolesnim, starim osobama…
Treći deo
…„SAMO SAM ZBOG TEBE DOŠAO“: Vučić posetio porodicu …
Vučić posetio porodicu koja je pomoću kredita za mlade rešila stambeno pitanje. …
Srećan sam što sam posetio vrednu, radnu i poštenu porodicu Raković. Divim se ovim skromnim i pristojnim ljudima i njihovoj deci, koji su pravi ..
Vučić je porodicu Knežević posetio zajedno sa ministrom zdravlja Zlatiborom Lončarom i ministarkom za brigu o porodici i demografiju Jelenom Žarić Kovačević …
Skoro svakoga dana, iduć preko zemlje Srbije, da leči svoju šizofreniju, srpski tiranin posećuje, praćen svitom novinara. Skoro svakoga dana,
Drugi deo
…Glava šećera
Milovan Brkić
Željko Mitrović, vlasnik Pink Media Group-e, nastavio je svoju humanitarnu misiju krajem 2025. godine i početkom 2026. godine, posetivši i pomogavši više porodica:
· Porodica iz Guberevca (Sopot): U decembru 2025., Mitrović je posetio šestočlanu porodicu, uručivši im milion dinara pomoći i obećavši zaposlenje za oca.
· Porodica Lukić/Mitrović: Početkom januara 2026., posetio je porodicu sedmoro mališana i njihove bake Marije, kojima je prethodno izgradio kuću. Tom prilikom im je poklonio pola miliona dinara i novogodišnje poklone.
Ove aktivnosti
Glava šećera
Milovan Brkić
Željko Mitrović, vlasnik Pink Media Group-e, nastavio je svoju humanitarnu misiju krajem 2025. godine i početkom 2026. godine, posetivši i pomogavši više porodica:
· Porodica iz Guberevca (Sopot): U decembru 2025., Mitrović je posetio šestočlanu porodicu, uručivši im milion dinara pomoći i obećavši zaposlenje za oca.
· Porodica Lukić/Mitrović: Početkom januara 2026., posetio je porodicu sedmoro mališana i njihove bake Marije, kojima je prethodno izgradio kuću. Tom prilikom im je poklonio pola miliona dinara i novogodišnje poklone.
Ove aktivnosti su deo šire…
Кад се у другом чину појаве сви подаци о Вашем образовању и раду (нема много тако и толико образованих), онда је неминовно да се у трећем чину појављује сав тај рад у комисијама, а и шире, у четвртом мобинг и шефови географи или когод, а у петом све остало што сте описали. Не морају ни да Вам прете, грозно је што постоје, што Вам се гаде, и што желе да се свете. Нека расплет драме буде то што ћете своја сазнања са свим документима и биографијама похранити на више места. Да будућност види како се овде живело. Ваш случај верно одсликава нашу стварност, ја то знам. Много смо гадни, баш, баш.
Nismo mnogo gadni, već je vlast (ne samo ova već i nekoliko prethodnih) dozvolila da šljam upravlja ovom zemljom.
Znači da smo ipak kao društvo u celini gadni, kada smo to dozvolili i još uvek to dozvoljavamo!