Budžet glavnog grada Srbije je kraj 2023. godine dočekao u minusu od 72 miliona evra, što se do sada u istoriji Beograda nije dogodilo. Računica pokazuje da je privremeni organ na čelu sa bivšim gradonačelnikom i aktuelnim kandidatom za gradonačelnika ispred SNS-a Aleksandrom Šapićem potrošio 5,7 odsto više para nego što je imao na raspolaganju. Da li bi i za koliko taj postotak bio veći da Beogradu stalno nije pomagala Vlada Srbije, čitaoci će moći da pročitaju u analizi Radara.
Pišemo i o neobičnoj činjenici, zabeleženoj u zvaničnoj evidenciji Evropske unije, da kompanija Rio Tinto preko posredničkih firmi između ostalih svojih strateških interesa svesrdno lobira i – za članstvo Srbije u EU. Da li država zna za to, da li Rio Sava to potvrđuje i zašto ne, čitajte u jedanaestom broju našeg nedeljnika.
U novom izdanju čitaoci mogu da nađu i obuhvatan prikaz kako su i kada u politički osetljivim predmetima nameštana veštačenja, koja uvek vodi isti veštaci, kako se manipuliše nalazima i ostavlja prostor nadležnim institucijama da usmeravaju tok istrage i sudskog postupka u željenom pravcu.
Naši novinari su razgovarali i sa zamenicom predsednika Demokratske stranke Draganom Rakić koja je govorila o specifičnostima predizborne kampanje na lokalnom nivou, u njenom Vršcu, kako je baš sada Apelacioni sud doneo presudu u kojoj je proglašava krivom – i to šest godina nakon što je postupak pokrenut, o odnosima unutar opozicije, ali i nadi koju gaji pred izbore za 2. jun.
U diktafon Radara je govorio i čuveni reditelj Zdravko Šotra, koji je ponudio svoje viđenje savremene političke situacije u Srbiji, ali i naše turbulente istorije, kao i izazovima koje bi nosio filmski projekat o životu Milene Pavlović Barili…
Za Radar pišu i govore Nikola Đutičko, Ana Martinoli, Saša Ilić, Nedim Gursel, Vladimir Medović, Damir Grubiša…