1711630731 brnabic atlantski savez 03042023 0005
Miloš Popović i Ana Brnabić Foto: A.K./ATAImages
Novi broj Radara od sutra u prodaji

Novi Radar: Od kojih su para šef kabineta Ane Brnabić i njegova sestra kupovali nekretnine i luksuznu robu

1

Donosimo vam nova istraživanja, intervjue, analize i ispovesti

Milošu Popoviću, koji je bio šef kabineta Ane Brnabić i dok je ona u tri mandata bila predsednica Vlade Srbije, jedna strana kompanija iz egzotične zemlje je pre dve godine „pozajmila“ milion evra. U međuvremenu je za taj novac kupio luksuzni stan u Beogradu na vodi i dva garažna mesta pride. Ništa nezakonito, ali jeste neobično, budući da rok za vraćanje pozajmice ističe 2050. godine, kad je pitanje ko će od aktera biti pri pamćenju, a o državnim organima da i ne govorimo, iako im je posao da ispituju sumnjive transakcije. Miloševa sestra Aleksandra, inače članica misije Srbije pri UNESCO, vlasnica je firme s jednim zaposlenim, a kolika je i od koga uplata legla na njen račun – čitajte u Radaru.

Donosimo vam i istraživanje o poslovanju Er Srbije, koja je na kredit otkupila letelice koje je prethodno zakupljivala. Iako je ministar Mali tvrdio da su lane kupljeni novi avioni, iz zvaničnih dokumenata se vidi da su u pitanju polovni, koje je i pre toga kompanija koristila. Na stranu što su svi pod zalogom i što je srpski avio-prevoznik za tu kupovinu morao da se zaduži kod Erste banke… i opet su jeftiniji od novog aviona Vlade Srbije, falkona 6X, kojim je predsednik – Srbije, na Vlade Srbije – već leteo!

Saznajemo i da je nedavna istraga američkog Senata ukazala da svrha investicionog fonda Džareda Kušnera nije da donese zaradu svojim klijentima, već da omogući da se novac inostranih vlada usmeri ka porodici Donalda Trampa, eskivirajući propise o lobiranju. Sličan motiv se može odnositi na najavljeni hotel na mestu Generalštaba, u aranžmanu u kome je umesto novca uloženo zemljište, a po cenu gubitka kulturnog nasleđa…

U naš diktafon govorio je reditelj i pisac Goran Marković, koji je Ćacilend nazvao – „psihijatrijskom dijagnozom“.

„Centar grada ispunjen šatorima u kojima za određenu svotu besciljno boravi polusvet i oko sebe gomila đubre, svakodnevno se sukobljavajući sa građanima grada u koji su stigli ko zna odakle, znak je sveopšteg ludila. Bar da ima neku svrhu, kao što bi bila neka vrsta pretorijanske garde za zaštitu Kaligule, još bih razumeo“, rekao je Marković za Radar.

01 RGB
Foto: Radar

Prenosimo i ispovest Gorana Samardžića, veterana rata u Bosni, koji je u ratno Sarajevo otišao nakon žučne porodične svađe. Ranjen, istrošen i razočaran, vratio se u Srbiju svestan da će njegovo iskustvo biti svrsishodno samo ako život provede u nastojanjima da pomogne drugima. Tokom blokade RTS-a, obratio se okupljenim studentima, a njegove reči prenošene su ne samo u Srbiji i regionu, nego i šire…

„Govor ispred RTS nije bio planiran, te reči su nastajale u meni dok sam gledao tu decu i njihovu međusobnu komunikaciju. Kada su deca iz Pazara došla u Niš za Sretenje, pa su im priredili hranu po verskim običajima, odvojene prostore za molitvu ili kada se organizovao skup u Pazaru, pa su ih tamo dočekali kao svoju decu, sa posnim mantijama, koje niko nikada pre toga nije video. Dok sam sve to gledao, razmišljao sam kako smo mi ratovali sa Bošnjacima i kako smo ih gledali sa predrasudom. Došao sam tog jutra umoran i video da su došla deca iz Pazara za Vaskrs u Beograd da zamene ispred RTS one koji slave. Onda sam se pošteno isplakao“, predočava Samardžić za Radar.

Za novi broj govore i pišu Aleksandar Đokić, Saša Ilić, Ivan Medenica, Nela Mihailović, Olivije Burdo…

Vaše mišljenje nam je važno!

Učestvujte u diskusiji na ovu temu, ili pročitajte šta naši čitaoci misle.

1 komentar
Poslednje izdanje