Ovaj slučaj je savršeno ilustrativan za današnju vlast, nažalost izgleda kao još jedna naša izgubljena bitka za Beograd koji pripada ljudima.
Ipak, možda se stvari preokrenu i Zemunci postanu svesni šta gube
Odlican clanak, ima u Srbiji jos uvek dobrih istrazivackih novinara….
Odgovor Panti i ostalima u vezi kompleksa Tri Nove:
Na mestu Tri Nove oduvek je planski bila predviđena stambena gradnja, svim planovima u poslednjih 20+ godina. Na mestu kasarne bio je predviden JAVNI PARK, dostupan svima.
Preduzeće koje je radilo plan koji je ukinuo park je nestalo kada je PMC gradnja dobila lokacijske uslove.
Ono što se planira od otvorenih prostora nije javne namene, već se radi o privatnom zelenilu, a fizički ta gradnja ne može da sačuva ništa od postojećeg zelenila jer se radi o dvo- i troetažnim garažama. Na njihovim renderima nema ni drvoreda u Novogradskoj…
Вешто избегавате конкретне одговоре на питања која су вам постављена.
Ја их знам али одговорите јавно свима!
Колико сте платили ви квадрат стана?
И птице на гранама тог парка су више схватиле да је вама, што је нормално боље да буде парк јер тиме повећавате цену ваше некретнине а не због нас ,станара касарне и општег добра.
Шта мислите колико су се станари касарне нагутали прашине док је грађен ваш објекат?
Прво удружење грађана па политичка странка кроз иглене уши ,стремите ја томе.
Мислим да сте побркали редослед.
Niko ne želi da umanji vrednost svoje nekretnine i svako želi normalan pristup svojoj kući, funkcionisanje infrastrukture i sunce i pogled, ureðen javni prostor u blizini svog doma.
Moja je nekretnina kupljena na kredit i koštala je više nego duplo manje od cene koju šapuće PMC gradnja svojim potencijalnim kupcima.
Ako ste zaista stanar kasarne, ne znam kako Vam nije jasno da ovakvim komentarima nikada nećete kupiti milost PMC gradnje da Vam ponudi više i više nego drugima. I dalje je ponuda cca 6m2 njihovih stanova, zar ne?
Za sve godine rada u službi, prodati uz nekretninu?
Никако да напишете цену коју сте платили по m2.
А што се тиче нормалног прилаза,природе,сунца,месеца… требали сте купити онда сеоско домаћинство!
Хоћете да сте у епицентру а да је сва околина као на планини,шуми…
Нисам станар „касарне“.
Незнам све ове године како су сви ти људи живели уопште у истој.
da li iko zeli da rixikuje novu nadstresnicu i urusavanje brda na Teodora Hercla?
Pa šta, pustite ljude da grade, to bi studenti sve zapalili da se njih pita, mislili bi da je žito. Ovako nova bg elita može da gradi ta o gde onimisle da treba da se gradi. Svima dobro, mislim, njima svima, ima gde da se pere novac, to je najbitnije.
Баш тако, то је најбоља дефиниција актуелног Муфљушког економског система у Србији—Дугови државни а зарада приватна.Фуј, фуј,….и још три пута фуј!
Koliko ste vi iz Radara zabrinuti za kasarne i vojsku, a na sav glas ste protiv iste! Cudo niste nista posali za Marsalat- Gardijski dom, za kasarnu Vojvodu Stepu ili Konjicku u Zemunu! A mogli ste i za one sporne privaticacije, kojih se i EU seca samo za 24 komada.
Dokle više !!!!
nece zemunci dozvoliti ovo bogohuljenje. budite sigurni!
Ma da .
Treba biti pažljiv sa gradnjom,Novogradnja je već tonula zbog zgrada,samo švapske kuće.
Politika ima smisla samo kada je u službi građana. Kontinuitet u radu, otvoren dijalog i briga o ljudima su temelj stabilnog i uspešnog društva. Novi Sad i cela Srbija zaslužuju upravo takav pristup.
Je..š državu koju vode šoferi, keramičari i lubeničari!
Bio vozač, pa se doškolovao. Sistem koji poštuje lojalnost. Možeš da budeš nepismen, moralna gnjida, lopov, ali je važno da si lojalan. Idealan sistem za njih. Biće ozbiljna muka demontirati ovakav sistem, ali korak po korak.
Kako doškolovao,prilikom randevua cica mu donela diplomu finansiste,nece ga niti jedna drzava na svetu kao ambasadora,kao ministar dokazo da je tele, ni tu mesta nema, on trece ne prihvata uzgrad postu sahranio gore nego mica pecenjar EPS.
Izvini ali zaboravio si ove sa pecenjarama.
Ako trdba da je vode i dalje isti propala se i nikad nigde ne postojala,ocit primer iz ovog teksta šofer finansist mali od neke cice mice.
Lupate gluposti. Objekti kasarne se raspadaju. Porodice tamo stanuju na osnovu nezakonitih pisanih odluka pijanog i korumpiranog pukovnika. Takva resenja se lako na sudu oglasavaju nistavnim, jer ih je doneo nenadlezni organ (pijani pukovnik). Hajde da drzava stane, da se nevrafi nista? To vam je cilj.
Da,u tom delu Zemuna bilo kakva gradnja je i suvišna i opasna,brdo trenera iznad bivše evangelističke crkve.
Mene samo čudi ko kupuje stanove na takvim lokacijama.
Bas me zanima da li ste upućeni u sigurnost kuća nas u ulici Teodora Hercla, ex Jakuba Kuburovića??? Kuca koje su naslonjene uz brdo! Ili nismo bitni po vama???
Taĉno je da su objekti u lošem stanju. Da li ima smisla da se obnavljaju, ili je celishodnije da se sruše, stvar je procene struĉnog tima. Ono što je sigurno – na tom mestu ništa novo ne treba da se zida. Beograd je prestonica sa procentualno najmanje zelenih površina u Evropi, i jedino što treba da gradimo – to su parkovi. Investitori koji źele da grade poslovno-stambene objekte to mogu da rade po unutrašnjosti. Tako će doprineti ravnomernom razvoju Republike, a slažem se da Srbija ne treba da stane.
To je laz da Beograd ima najmanje zelenila u Evropi.Proveri bolje ti to! Sad imas pristup podacima, pa bar izguglaj!
Tako je, proverite i sami.
Kako bi rekao jedan moj kolega, zelena boja na Google Earth-u za ovu investitorsku mafiju je kao crvena marama za bikove u koridi.
Apsolutno se slažem.Šteta bi bila poseći svo to drveće.Pogotovu veliki i zdrav hrast koji broji 150,možda i 200 godina
Ko odluči i naredi da se isti poseče nemao sreće u porodici u sledećih 200 godina.
Što se zelinila tiče mi smo negde oko proseka u Evropi sa oko 15%. Naš problem je što se to postepeno smanjuje.
Ovo nije tačno!
Mi smo na poslednjem mestu ako se posmatraju uređene parkovske površine.
Ako se u zelene površine grada uraĉunaju prigradske površine, npr. rit sa severne strane Dunava koji pripada gradskoj opštini Palilula, Veliko ratno ostrvo, i slične zelene površine, onda smo zaista nešto malo ispod proseka.
Objekti kasarne se raspadaju, ali rešenje nije napraviti umesto njih ogromne stambeno-poslovne objekte, a prethodno poseći vredno zelenilo.
Takav pristup se zove investitorski urbanizam koji vodi računa samo o profitu. Unesto javne, dobili smo privatnu namenu, sve uz nezakonit rad Komisije za planove i kroz spregu interesa nekolicine likova koji su sve osmislili.
Stanovi koji bi da se grade su ZA TRŽIŠTE.
Koristite iste floskule koje su korišćene da bi se gradio Beograd na vodi.
Struka se ne pita, potencijal mesta se ignoriše.
A ti ne razmisljas kuci samo o profitu i da zaradis vise?!
Razmišljam, naravno. Ali ne razmišljam da nekoga pokradem ili da isečem drvo, ili da izdam dozvolu mimo zakona pa pokupim mito… Niti se krijem iza države. Opština Zemun izdala je dozvolu za izgradnju oglednog stana na parceli koja je namenjena izgradnji vrtića.
Da li znate koliko je stabala posečeno tu gde je naselje Tri Nove?
Mnogo više,odnosno 3 puta više nego što ih ima u kasarni i mnogo starijih stabala!
Gde ste bili tada ,zašto tada niste se protivili seči šume,izgradnji tog naselja…?Niste se bunili jer ste kupili tu stan po enormnoj ceni.
Budite malo realniji.Nas dižete na pobunu a sve zarad ličnog interesa i laganog uslovljavanja u politiku.
Koliko ste platili stan u kome živite?
Izgleda da si i ti jedan od onih koji će se tu okoristiti.Ne brini,napunićete zatvore uskoro…
Ne, cilj je da se radi u javnom interesu, a da lično bogaćenje bude u okvirima razuma i zakona.
Ovde se radikalski bote ne radi o 6 porodica vec o tome da je planirana gradnja desetine hiljada stanova u delu gde su ispod lagumi, gde je celo podrucje trusno i svakako nije predvidjeno za ovakvu vrstu gradnje gde zaista postoji mogucnost urusavanja celog brda, o infrastrukturi da i ne govorim. Treba pitati vlasnike zasto ne odrzavaju bivsu kasarnu.
Ovde se radikalski bote ne radi o 6 porodica vec o tome da je planirana gradnja desetine hiljada stanova u delu gde su ispod lagumi, gde je celo podrucje trusno i svakako nije predvidjeno za ovakvu vrstu gradnje gde zaista postoji mogucnost urusavanja celog brda, o infrastrukturi da i ne govorim. Treba pitati vlasnike zasto ne odrzavaju bivsu kasarnu.
Vlasnici ne samo da ne održavaju kompleks, već nisu postupili ni po merama komunalne inspekcije Zemuna (koja btw šuruje sa njima sve vreme i koja im je pravdala pripremne radove potrebom da se zelenilo raskrči). Od maja prošle godine, naloženo im je da uklone građevinski i dr.otpad. Od tada je izbilo/podmetnuto 3 požara. Policija se pojavila samo prvi put.
A što bi se više i pojavljivala kada je ustanovljeno da je požar podmetnut od strane dušebrižnika koji ne misle o porodicama u kas. već o svom zamišljenom parku uz podršku i znanje opozicione stranke.Sve će to veoma brzo izaći na videlo.
Tako je, dragi inspektore Mariću. Već dosta toga je otkriveno u članku. Idemo dalje.
Ne širite LAŽI! Sve porodice su u sporu sa dotičnom firmom. Nekolicina ima rešenje Ministarstva odbrane, koje je glavni krivac za probleme ovih ljudi! Predali zemlju za džabanu, sa sve stanarima. Institucije ne reaguje, gradi ko kako stigne. SRAMOTA ZA DRŽAVU, da rako tretira one koji su se borili za nju! Sramota!!!!!
Jedan tečaj iz gramatike,od tri meseca,bio bi svrsishodan…
Ovaj slučaj je savršeno ilustrativan za današnju vlast, nažalost izgleda kao još jedna naša izgubljena bitka za Beograd koji pripada ljudima.
Ipak, možda se stvari preokrenu i Zemunci postanu svesni šta gube
Odlican clanak, ima u Srbiji jos uvek dobrih istrazivackih novinara….
Odgovor Panti i ostalima u vezi kompleksa Tri Nove:
Na mestu Tri Nove oduvek je planski bila predviđena stambena gradnja, svim planovima u poslednjih 20+ godina. Na mestu kasarne bio je predviden JAVNI PARK, dostupan svima.
Preduzeće koje je radilo plan koji je ukinuo park je nestalo kada je PMC gradnja dobila lokacijske uslove.
Ono što se planira od otvorenih prostora nije javne namene, već se radi o privatnom zelenilu, a fizički ta gradnja ne može da sačuva ništa od postojećeg zelenila jer se radi o dvo- i troetažnim garažama. Na njihovim renderima nema ni drvoreda u Novogradskoj…
Вешто избегавате конкретне одговоре на питања која су вам постављена.
Ја их знам али одговорите јавно свима!
Колико сте платили ви квадрат стана?
И птице на гранама тог парка су више схватиле да је вама, што је нормално боље да буде парк јер тиме повећавате цену ваше некретнине а не због нас ,станара касарне и општег добра.
Шта мислите колико су се станари касарне нагутали прашине док је грађен ваш објекат?
Прво удружење грађана па политичка странка кроз иглене уши ,стремите ја томе.
Мислим да сте побркали редослед.
Niko ne želi da umanji vrednost svoje nekretnine i svako želi normalan pristup svojoj kući, funkcionisanje infrastrukture i sunce i pogled, ureðen javni prostor u blizini svog doma.
Moja je nekretnina kupljena na kredit i koštala je više nego duplo manje od cene koju šapuće PMC gradnja svojim potencijalnim kupcima.
Ako ste zaista stanar kasarne, ne znam kako Vam nije jasno da ovakvim komentarima nikada nećete kupiti milost PMC gradnje da Vam ponudi više i više nego drugima. I dalje je ponuda cca 6m2 njihovih stanova, zar ne?
Za sve godine rada u službi, prodati uz nekretninu?
Никако да напишете цену коју сте платили по m2.
А што се тиче нормалног прилаза,природе,сунца,месеца… требали сте купити онда сеоско домаћинство!
Хоћете да сте у епицентру а да је сва околина као на планини,шуми…
Нисам станар „касарне“.
Незнам све ове године како су сви ти људи живели уопште у истој.
da li iko zeli da rixikuje novu nadstresnicu i urusavanje brda na Teodora Hercla?
Pa šta, pustite ljude da grade, to bi studenti sve zapalili da se njih pita, mislili bi da je žito. Ovako nova bg elita može da gradi ta o gde onimisle da treba da se gradi. Svima dobro, mislim, njima svima, ima gde da se pere novac, to je najbitnije.
Баш тако, то је најбоља дефиниција актуелног Муфљушког економског система у Србији—Дугови државни а зарада приватна.Фуј, фуј,….и још три пута фуј!
Koliko ste vi iz Radara zabrinuti za kasarne i vojsku, a na sav glas ste protiv iste! Cudo niste nista posali za Marsalat- Gardijski dom, za kasarnu Vojvodu Stepu ili Konjicku u Zemunu! A mogli ste i za one sporne privaticacije, kojih se i EU seca samo za 24 komada.
Dokle više !!!!
nece zemunci dozvoliti ovo bogohuljenje. budite sigurni!
Ma da .
Treba biti pažljiv sa gradnjom,Novogradnja je već tonula zbog zgrada,samo švapske kuće.
Politika ima smisla samo kada je u službi građana. Kontinuitet u radu, otvoren dijalog i briga o ljudima su temelj stabilnog i uspešnog društva. Novi Sad i cela Srbija zaslužuju upravo takav pristup.
Je..š državu koju vode šoferi, keramičari i lubeničari!
Bio vozač, pa se doškolovao. Sistem koji poštuje lojalnost. Možeš da budeš nepismen, moralna gnjida, lopov, ali je važno da si lojalan. Idealan sistem za njih. Biće ozbiljna muka demontirati ovakav sistem, ali korak po korak.
Kako doškolovao,prilikom randevua cica mu donela diplomu finansiste,nece ga niti jedna drzava na svetu kao ambasadora,kao ministar dokazo da je tele, ni tu mesta nema, on trece ne prihvata uzgrad postu sahranio gore nego mica pecenjar EPS.
Izvini ali zaboravio si ove sa pecenjarama.
Ako trdba da je vode i dalje isti propala se i nikad nigde ne postojala,ocit primer iz ovog teksta šofer finansist mali od neke cice mice.
Lupate gluposti. Objekti kasarne se raspadaju. Porodice tamo stanuju na osnovu nezakonitih pisanih odluka pijanog i korumpiranog pukovnika. Takva resenja se lako na sudu oglasavaju nistavnim, jer ih je doneo nenadlezni organ (pijani pukovnik). Hajde da drzava stane, da se nevrafi nista? To vam je cilj.
Da,u tom delu Zemuna bilo kakva gradnja je i suvišna i opasna,brdo trenera iznad bivše evangelističke crkve.
Mene samo čudi ko kupuje stanove na takvim lokacijama.
Bas me zanima da li ste upućeni u sigurnost kuća nas u ulici Teodora Hercla, ex Jakuba Kuburovića??? Kuca koje su naslonjene uz brdo! Ili nismo bitni po vama???
Taĉno je da su objekti u lošem stanju. Da li ima smisla da se obnavljaju, ili je celishodnije da se sruše, stvar je procene struĉnog tima. Ono što je sigurno – na tom mestu ništa novo ne treba da se zida. Beograd je prestonica sa procentualno najmanje zelenih površina u Evropi, i jedino što treba da gradimo – to su parkovi. Investitori koji źele da grade poslovno-stambene objekte to mogu da rade po unutrašnjosti. Tako će doprineti ravnomernom razvoju Republike, a slažem se da Srbija ne treba da stane.
To je laz da Beograd ima najmanje zelenila u Evropi.Proveri bolje ti to! Sad imas pristup podacima, pa bar izguglaj!
Tako je, proverite i sami.
Kako bi rekao jedan moj kolega, zelena boja na Google Earth-u za ovu investitorsku mafiju je kao crvena marama za bikove u koridi.
Apsolutno se slažem.Šteta bi bila poseći svo to drveće.Pogotovu veliki i zdrav hrast koji broji 150,možda i 200 godina
Ko odluči i naredi da se isti poseče nemao sreće u porodici u sledećih 200 godina.
Što se zelinila tiče mi smo negde oko proseka u Evropi sa oko 15%. Naš problem je što se to postepeno smanjuje.
Ovo nije tačno!
Mi smo na poslednjem mestu ako se posmatraju uređene parkovske površine.
Ako se u zelene površine grada uraĉunaju prigradske površine, npr. rit sa severne strane Dunava koji pripada gradskoj opštini Palilula, Veliko ratno ostrvo, i slične zelene površine, onda smo zaista nešto malo ispod proseka.
Objekti kasarne se raspadaju, ali rešenje nije napraviti umesto njih ogromne stambeno-poslovne objekte, a prethodno poseći vredno zelenilo.
Takav pristup se zove investitorski urbanizam koji vodi računa samo o profitu. Unesto javne, dobili smo privatnu namenu, sve uz nezakonit rad Komisije za planove i kroz spregu interesa nekolicine likova koji su sve osmislili.
Stanovi koji bi da se grade su ZA TRŽIŠTE.
Koristite iste floskule koje su korišćene da bi se gradio Beograd na vodi.
Struka se ne pita, potencijal mesta se ignoriše.
A ti ne razmisljas kuci samo o profitu i da zaradis vise?!
Razmišljam, naravno. Ali ne razmišljam da nekoga pokradem ili da isečem drvo, ili da izdam dozvolu mimo zakona pa pokupim mito… Niti se krijem iza države. Opština Zemun izdala je dozvolu za izgradnju oglednog stana na parceli koja je namenjena izgradnji vrtića.
Da li znate koliko je stabala posečeno tu gde je naselje Tri Nove?
Mnogo više,odnosno 3 puta više nego što ih ima u kasarni i mnogo starijih stabala!
Gde ste bili tada ,zašto tada niste se protivili seči šume,izgradnji tog naselja…?Niste se bunili jer ste kupili tu stan po enormnoj ceni.
Budite malo realniji.Nas dižete na pobunu a sve zarad ličnog interesa i laganog uslovljavanja u politiku.
Koliko ste platili stan u kome živite?
Izgleda da si i ti jedan od onih koji će se tu okoristiti.Ne brini,napunićete zatvore uskoro…
Ne, cilj je da se radi u javnom interesu, a da lično bogaćenje bude u okvirima razuma i zakona.
Ovde se radikalski bote ne radi o 6 porodica vec o tome da je planirana gradnja desetine hiljada stanova u delu gde su ispod lagumi, gde je celo podrucje trusno i svakako nije predvidjeno za ovakvu vrstu gradnje gde zaista postoji mogucnost urusavanja celog brda, o infrastrukturi da i ne govorim. Treba pitati vlasnike zasto ne odrzavaju bivsu kasarnu.
Ovde se radikalski bote ne radi o 6 porodica vec o tome da je planirana gradnja desetine hiljada stanova u delu gde su ispod lagumi, gde je celo podrucje trusno i svakako nije predvidjeno za ovakvu vrstu gradnje gde zaista postoji mogucnost urusavanja celog brda, o infrastrukturi da i ne govorim. Treba pitati vlasnike zasto ne odrzavaju bivsu kasarnu.
Vlasnici ne samo da ne održavaju kompleks, već nisu postupili ni po merama komunalne inspekcije Zemuna (koja btw šuruje sa njima sve vreme i koja im je pravdala pripremne radove potrebom da se zelenilo raskrči). Od maja prošle godine, naloženo im je da uklone građevinski i dr.otpad. Od tada je izbilo/podmetnuto 3 požara. Policija se pojavila samo prvi put.
A što bi se više i pojavljivala kada je ustanovljeno da je požar podmetnut od strane dušebrižnika koji ne misle o porodicama u kas. već o svom zamišljenom parku uz podršku i znanje opozicione stranke.Sve će to veoma brzo izaći na videlo.
Tako je, dragi inspektore Mariću. Već dosta toga je otkriveno u članku. Idemo dalje.
Ne širite LAŽI! Sve porodice su u sporu sa dotičnom firmom. Nekolicina ima rešenje Ministarstva odbrane, koje je glavni krivac za probleme ovih ljudi! Predali zemlju za džabanu, sa sve stanarima. Institucije ne reaguje, gradi ko kako stigne. SRAMOTA ZA DRŽAVU, da rako tretira one koji su se borili za nju! Sramota!!!!!
Jedan tečaj iz gramatike,od tri meseca,bio bi svrsishodan…